H2H

Radeon RX 6750 XT vs Radeon Vega 11CU 2400G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6750 XT wyprzedza Vega 11CU 2400G o 16% według zbiorczego indeksu Head to Head.+16%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 6750 XT vs Radeon Vega 11CU 2400G: kluczowy wniosek

Porównanie RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G pokazuje przewagę 16% dla RX 6750 XT w «wydajność w grach», ale Vega 11CU 2400G może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
5043
Cena / wydajność
91100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 6750 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 6750 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. Vega 11CU 2400G oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

RX 6750 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY2234 zł

Vega 11CU 2400G kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 196–201z 319
RX 6750 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
Vega 11CU 2400Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6750 XT

130 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Vega 11CU 2400G

100/100 · Cena $119

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 6750 XTVega 11CU 2400G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
50Lepsze
43
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
42Lepsze
37
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
40Lepsze
35
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
67Lepsze
50
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
61Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 6750 XTVega 11CU 2400G
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS13.31Lepsze1.76
Pobór mocy250 W
Typ pamięciGDDR6SMA
Złącze zasilania6+8 pinIntegrated (shared power)
Data premiery20222018
ArchitekturaRDNA 2.0Not publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 2.1
Cena premierowa$549
Jednostki shader / rdzenie2560Not publicly specified
Taktowanie2150 - 2600 MHzLepsze300 - 1250 MHz
Taktowanie bazowe2150 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost2600 MHzLepsze1250 MHz
Pamięć wideo12 GB GDDR6- SMA
Taktowanie pamięci18 GHz
Magistrala pamięci192 bitSystem memory interface
Przepustowość pamięci432 GB/s
InterfejsPCIe 4x16IGP
Pobór mocy250 W
Proces technologiczny7 nmLepsze14 nm
Zalecany zasilacz600 WVaries by board
Długość267 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia335 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL1 128 KB, L2 3 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów17200 millionNot publicly specified
Maks. liczba monitorów4Varies by board
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 6750 XTVega 11CU 2400G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 64%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 6750 XT211 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G178 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT149 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G125 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT116 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G97 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT51 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G48 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 6750 XT136 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G115 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT118 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G99 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT84 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT34 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G32 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 6750 XT172 FPSSzacowane 80%Vega 11CU 2400G145 FPSSzacowane 80%RX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT104 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G88 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT76 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT93 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G79 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT75 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G63 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT35 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G33 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 6750 XT78 FPSVega 11CU 2400G66 FPSRX 6750 XT60 FPSVega 11CU 2400G51 FPSRX 6750 XT48 FPSVega 11CU 2400G40 FPSRX 6750 XT24 FPSVega 11CU 2400G23 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6750 XTVega 11CU 2400GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100504315%
H2H Compute IndexH2H Index / 100604333%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100584330%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100800200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100670200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6750 XTVega 11CU 2400GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100634338%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100624336%
H2H Inference IndexH2H Index / 100584330%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100664342%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100594331%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6750 XTVega 11CU 2400G
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
API obliczenioweOpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6750 XTVega 11CU 2400G
ArchitekturaRDNA 2.0Not publicly specified
Proces technologiczny7 nmLepsze14 nm
Data premiery20222018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6750 XTVega 11CU 2400G
Liczba tranzystorów17200 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia335 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie2560Not publicly specified
Taktowanie bazowe2150 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost2600 MHzLepsze1250 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6750 XTVega 11CU 2400G
InterfejsPCIe 4x16IGP
Długość267 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz600 WVaries by board
Złącze zasilania6+8 pinIntegrated (shared power)

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6750 XTVega 11CU 2400G
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 6750 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6750 XTVega 11CU 2400G
Pamięć wideo12 GB GDDR6- SMA
Typ pamięciGDDR6SMA
Magistrala pamięci192 bitSystem memory interface
TFLOPS13.31Lepsze1.76
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 6750 XT61
Urządzenie BVega 11CU 2400G57
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6750 XT or Vega 11CU 2400G?

RX 6750 XT has the higher overall gaming score, while Vega 11CU 2400G offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 6750 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 6750 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6750 XT offers more overall performance, while RX 6750 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 6750 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Vega 11CU 2400G is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6750 XT leads in combined 1440p performance. RX 6750 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6750 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6750 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6750 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6750 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.