H2H

Radeon RX 6800 vs Radeon RX 7600 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 6800 i RX 7600 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7600 XT wyprzedza RX 6800 o 2% według zbiorczego indeksu Head to Head.+2%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 6800 vs Radeon RX 7600 XT: kluczowy wniosek

Porównanie RX 6800 i RX 7600 XT pokazuje przewagę 2% dla RX 7600 XT w «wydajność w grach», ale RX 6800 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5354
Efektywność
7195
Cena / wydajność
10079
Pojemność pamięci
8888
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Urządzenia mają taki sam wynik ogólny

RX 6800 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 6800 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI0%

Wydajność jest prawie identyczna

RÓŻNICA CENY898 zł

RX 6800 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 44–49z 317
RX 6800#54pozycja w rankingu GPU
RX 7600 XT#46pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6800

152 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 6800

100/100 · Cena $579

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 6800RX 7600 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
53
54Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
45
45
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
42
43Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
71
95Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
66
66
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 6800RX 7600 XT
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CTakNie
Pobór mocy250 W190 WLepsze
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS16.1722.57Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8+8 pin8 pin
Data premiery20202024
ArchitekturaRDNA 2.0RDNA 3.0Lepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 2.2
Cena premierowa$579$549Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3840Lepsze2048
Taktowanie1700 - 2105 MHz1720 - 2755 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz1720 MHzLepsze
Taktowanie boost2105 MHz2755 MHzLepsze
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Taktowanie pamięci16 GHz18 GHzLepsze
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
Przepustowość pamięci512 GB/sLepsze288 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Pobór mocy250 W190 WLepsze
Proces technologiczny7 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz600 W450 WLepsze
Długość267 mm204 mmLepsze
Rozmiar rdzenia520 mm²204 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 4 MBL1 128 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów26800 millionLepsze13300 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 6800 i RX 7600 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 6800RX 7600 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 66%
28 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 66%
24 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
9 FPSSzacowane 66%
8 FPSSzacowane 61%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 680026 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Call of Duty: WarzoneRX 680026 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Counter-Strike 2RX 6800218 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT234 FPSSzacowane 74%RX 6800153 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT164 FPSSzacowane 74%RX 6800119 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT127 FPSSzacowane 74%RX 680059 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT48 FPSSzacowane 69%
Cyberpunk 2077RX 6800141 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT151 FPSSzacowane 74%RX 6800121 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT130 FPSSzacowane 74%RX 680086 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT92 FPSSzacowane 74%RX 680040 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT32 FPSSzacowane 69%
Forza Horizon 5RX 6800177 FPSSzacowane 80%RX 7600 XT190 FPSSzacowane 80%RX 6800115 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%RX 6800107 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT114 FPSSzacowane 74%RX 680087 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT71 FPSSzacowane 69%
God of War RagnarökRX 680026 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Hogwarts LegacyRX 6800115 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%RX 680096 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT103 FPSSzacowane 74%RX 680077 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT83 FPSSzacowane 74%RX 680040 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT33 FPSSzacowane 69%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 680026 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Monster Hunter WildsRX 680026 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
StarfieldRX 680026 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Average FPSRX 680081 FPSRX 7600 XT87 FPSRX 680062 FPSRX 7600 XT66 FPSRX 680049 FPSRX 7600 XT52 FPSRX 680028 FPSRX 7600 XT23 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6800RX 7600 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10053542%
H2H Compute IndexH2H Index / 10061656%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10063642%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10088880%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100719529%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6800RX 7600 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10069690%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10067681%
H2H Inference IndexH2H Index / 10063642%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10072731%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10064640%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
ArchitekturaRDNA 2.0RDNA 3.0Lepsze
Proces technologiczny7 nm6 nmLepsze
Data premiery20202024
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
Liczba tranzystorów26800 millionLepsze13300 million
Rozmiar rdzenia520 mm²204 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3840Lepsze2048
Taktowanie bazowe1700 MHz1720 MHzLepsze
Taktowanie boost2105 MHz2755 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Długość267 mm204 mmLepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz600 W450 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 6800 i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
TFLOPS16.1722.57Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 680066
Urządzenie BRX 7600 XT66
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6800 or RX 7600 XT?

RX 6800 has the higher overall gaming score, while RX 6800 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 6800 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 6800 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6800 offers more overall performance, while RX 6800 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 6800 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6800 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6800 leads in combined 1440p performance. RX 6800 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6800 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7600 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7600 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6800 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.