H2H

Radeon RX 7600 XT vs Radeon RX 6800 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7600 XT i RX 6800 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6800 XT wyprzedza RX 7600 XT o 2% według zbiorczego indeksu Head to Head.+2%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7600 XT vs Radeon RX 6800 XT: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7600 XT i RX 6800 XT pokazuje przewagę 2% dla RX 6800 XT w «wydajność w grach», ale RX 7600 XT może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5455
Efektywność
9561
Cena / wydajność
79100
Pojemność pamięci
8888
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7600 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7600 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 6800 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

RX 7600 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY767 zł

RX 6800 XT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 44–49z 317
RX 7600 XT#46pozycja w rankingu GPU
RX 6800 XT#55pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6800 XT

150 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 6800 XT

100/100 · Cena $649

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7600 XTRX 6800 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
54
55Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
45
46Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
43
44Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
95Lepsze
61
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
66Lepsze
65
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7600 XTRX 6800 XT
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Taktowanie pamięci18 GHzLepsze16 GHz
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieTak
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS22.57Lepsze20.74
Pobór mocy190 WLepsze300 W
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin8+8 pin
Data premiery20242020
ArchitekturaRDNA 3.0LepszeRDNA 2.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1
Cena premierowa$549Lepsze$649
Jednostki shader / rdzenie20484608Lepsze
Taktowanie1720 - 2755 MHz1825 - 2250 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1720 MHz1825 MHzLepsze
Taktowanie boost2755 MHzLepsze2250 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci288 GB/s512 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x16
Pobór mocy190 WLepsze300 W
Proces technologiczny6 nmLepsze7 nm
Zalecany zasilacz450 WLepsze700 W
Długość204 mmLepsze267 mm
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze520 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 128 KB, L2 4 MB
Liczba tranzystorów13300 million26800 millionLepsze
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7600 XTRX 6800 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
27 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
18 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 61%
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 7600 XT234 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT228 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT164 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT161 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT127 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT125 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT48 FPSSzacowane 69%RX 6800 XT62 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 7600 XT151 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT147 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT130 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT127 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT92 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT90 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT32 FPSSzacowane 69%RX 6800 XT42 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 7600 XT190 FPSSzacowane 80%RX 6800 XT186 FPSSzacowane 80%RX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT120 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT114 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT112 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT71 FPSSzacowane 69%RX 6800 XT91 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT120 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT103 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT101 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT83 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT81 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT33 FPSSzacowane 69%RX 6800 XT42 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 7600 XT87 FPSRX 6800 XT84 FPSRX 7600 XT66 FPSRX 6800 XT65 FPSRX 7600 XT52 FPSRX 6800 XT51 FPSRX 7600 XT23 FPSRX 6800 XT30 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600 XTRX 6800 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10054552%
H2H Compute IndexH2H Index / 10065633%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10064640%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10088880%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100956144%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600 XTRX 6800 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10069701%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10068680%
H2H Inference IndexH2H Index / 10064640%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10073730%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10064652%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 6800 XT
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 6800 XT
ArchitekturaRDNA 3.0LepszeRDNA 2.0
Proces technologiczny6 nmLepsze7 nm
Data premiery20242020
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 6800 XT
Liczba tranzystorów13300 million26800 millionLepsze
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze520 mm²
Jednostki shader / rdzenie20484608Lepsze
Taktowanie bazowe1720 MHz1825 MHzLepsze
Taktowanie boost2755 MHzLepsze2250 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 6800 XT
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x16
Długość204 mmLepsze267 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 WLepsze700 W
Złącze zasilania8 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 6800 XT
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieTak
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7600 XT i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 6800 XT
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
TFLOPS22.57Lepsze20.74
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7600 XT66
Urządzenie BRX 6800 XT65
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 XT or RX 6800 XT?

RX 7600 XT has the higher overall gaming score, while RX 6800 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7600 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7600 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 XT offers more overall performance, while RX 7600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7600 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6800 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 XT leads in combined 1440p performance. RX 7600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7600 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7600 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.