H2H

Radeon RX 7400 vs Radeon RX 9050 4 GB

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7400 i RX 9050 4 GB według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 9050 4 GB wyprzedza RX 7400 o 8% według zbiorczego indeksu Head to Head.+8%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7400 vs Radeon RX 9050 4 GB: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7400 i RX 9050 4 GB pokazuje przewagę 8% dla RX 9050 4 GB w «wydajność w grach», ale RX 7400 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Pojemność pamięci
Wydajność
4043
Efektywność
100100
Pojemność pamięci
6860
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7400 to najlepszy wybór ogólny

RX 7400 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 7400 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

RX 7400 prowadzi w indeksie łącznym

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 109–114z 319
RX 7400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
RX 9050 4 GBpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7400

94 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 7400

88/100 · Cena $299

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7400RX 9050 4 GB
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
40
43Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
35
37Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
33
35Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
60Lepsze
59
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7400RX 9050 4 GB
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1b
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR 4.1
DirectX12.212 Ultimate
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS810.6Lepsze
Pobór mocy55 WLepsze92 W
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania1x 6-pin8 pin
Data premiery20252026
ArchitekturaRDNA 3.0RDNA 4Lepsze
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0
Cena premierowa$299OEM only - not announced
Jednostki shader / rdzenie1792Lepsze1024
Taktowanie1452 - 2300 MHz1920 - 2600 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1452 MHz1920 MHzLepsze
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 x 4320
USB Type-CNieNie
DługośćVaries by boardVaries by board
Taktowanie boost2300 MHz2600 MHzLepsze
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie pamięci10,8 GHz18 GbpsLepsze
Magistrala pamięci128 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci173 GB/sLepsze144 GB/s
InterfejsPCIe 4x8PCIe 5.0 x16
Pobór mocy55 WLepsze92 W
Proces technologiczny6 nm4 nmLepsze
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
Rozmiar rdzenia204 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MB16 MBLepsze
Liczba tranzystorów13300 million29.7 billionLepsze
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7400RX 9050 4 GB
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
12 FPSSzacowane 61%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9050 4 GBRX 74005 FPSSzacowane 55%RX 9050 4 GB
Call of Duty: WarzoneRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9050 4 GBRX 74005 FPSSzacowane 55%RX 9050 4 GB
Counter-Strike 2RX 7400197 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7400139 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 740085 FPSSzacowane 69%RX 9050 4 GBRX 740027 FPSSzacowane 63%RX 9050 4 GB
Cyberpunk 2077RX 7400127 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7400110 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 740062 FPSSzacowane 69%RX 9050 4 GBRX 740018 FPSSzacowane 63%RX 9050 4 GB
Forza Horizon 5RX 7400161 FPSSzacowane 80%RX 9050 4 GBRX 7400104 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 740077 FPSSzacowane 69%RX 9050 4 GBRX 740040 FPSSzacowane 63%RX 9050 4 GB
God of War RagnarökRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9050 4 GBRX 74005 FPSSzacowane 55%RX 9050 4 GB
Hogwarts LegacyRX 7400104 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 740087 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 740055 FPSSzacowane 69%RX 9050 4 GBRX 740018 FPSSzacowane 63%RX 9050 4 GB
Microsoft Flight Simulator 2024RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9050 4 GBRX 74005 FPSSzacowane 55%RX 9050 4 GB
Monster Hunter WildsRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9050 4 GBRX 74005 FPSSzacowane 55%RX 9050 4 GB
StarfieldRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9050 4 GBRX 74005 FPSSzacowane 55%RX 9050 4 GB
Average FPSRX 740073 FPSRX 9050 4 GBRX 740056 FPSRX 9050 4 GBRX 740035 FPSRX 9050 4 GBRX 740013 FPSRX 9050 4 GB
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7400RX 9050 4 GBRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10040437%
H2H Compute IndexH2H Index / 10050524%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10048480%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100686013%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7400RX 9050 4 GBRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10053514%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10051502%
H2H Inference IndexH2H Index / 10048480%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10056536%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10048480%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 9050 4 GB
DirectX12.212 Ultimate
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR 4.1
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 9050 4 GB
ArchitekturaRDNA 3.0RDNA 4Lepsze
Proces technologiczny6 nm4 nmLepsze
Data premiery20252026
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 9050 4 GB
Liczba tranzystorów13300 million29.7 billionLepsze
Rozmiar rdzenia204 mm²
Jednostki shader / rdzenie1792Lepsze1024
Taktowanie bazowe1452 MHz1920 MHzLepsze
Taktowanie boost2300 MHz2600 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 9050 4 GB
InterfejsPCIe 4x8PCIe 5.0 x16
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
Złącze zasilania1x 6-pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 9050 4 GB
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1b
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 x 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7400 i RX 9050 4 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 9050 4 GB
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bitLepsze64 bit
TFLOPS810.6Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 740060
Urządzenie BRX 9050 4 GB59
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7400 or RX 9050 4 GB?

RX 7400 has the higher overall gaming score, while RX 7400 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7400 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7400 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7400 offers more overall performance, while RX 7400 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7400 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 7400 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7400 leads in combined 1440p performance. RX 7400 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7400 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7400 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.