H2H

Radeon RX 7600 vs Radeon RX 5600 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7600 i RX 5600 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7600 wyprzedza RX 5600 XT o 23% według zbiorczego indeksu Head to Head.+23%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7600 vs Radeon RX 5600 XT: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7600 i RX 5600 XT pokazuje przewagę 23% dla RX 7600 w «wydajność w grach», ale RX 5600 XT może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4940
Efektywność
9989
Cena / wydajność
82100
Pojemność pamięci
6860
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7600 to najlepszy wybór ogólny

RX 7600 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 5600 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

RX 7600 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1104 zł

RX 5600 XT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 56–61z 317
RX 7600#58pozycja w rankingu GPU
RX 5600 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7600

121 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 5600 XT

100/100 · Cena $299

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7600RX 5600 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
49Lepsze
40
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
42Lepsze
35
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
39Lepsze
33
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
99Lepsze
89
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
65Lepsze
61
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7600RX 5600 XT
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS21.75Lepsze7.188
Pobór mocy165 W150 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin8 pin
Data premiery20232020
ArchitekturaRDNA 3.0LepszeRDNA 1.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1
Cena premierowa$549$299Lepsze
Jednostki shader / rdzenie20482304Lepsze
Taktowanie1720 - 2655 MHzLepsze1130 - 1560 MHz
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze1130 MHz
Taktowanie boost2655 MHzLepsze1560 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze6 GB GDDR6
Taktowanie pamięci18 GHzLepsze12 GHz
Magistrala pamięci128 bit192 bitLepsze
Przepustowość pamięci288 GB/s288 GB/s
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x16
Pobór mocy165 W150 WLepsze
Proces technologiczny6 nmLepsze7 nm
Zalecany zasilacz450 W450 W
Długość204 mmLepsze267 mm
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze251 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL2 3 MBLepsze
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze10300 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7600 i RX 5600 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7600RX 5600 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
23 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 64%
12 FPSSzacowane 63%
4K Ultra
6 FPSSzacowane 56%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RX 7600232 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT193 FPSSzacowane 74%RX 7600163 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT135 FPSSzacowane 74%RX 7600117 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT89 FPSSzacowane 71%RX 760035 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT27 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 2077RX 7600150 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT124 FPSSzacowane 74%RX 7600129 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT107 FPSSzacowane 74%RX 760085 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT64 FPSSzacowane 71%RX 760023 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT18 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 5RX 7600189 FPSSzacowane 80%RX 5600 XT157 FPSSzacowane 80%RX 7600122 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT102 FPSSzacowane 74%RX 7600105 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT80 FPSSzacowane 71%RX 760051 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT40 FPSSzacowane 63%
God of War RagnarökRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRX 7600122 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT102 FPSSzacowane 74%RX 7600102 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT85 FPSSzacowane 74%RX 760076 FPSSzacowane 72%RX 5600 XT58 FPSSzacowane 71%RX 760024 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT18 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 760028 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
StarfieldRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Average FPSRX 760086 FPSRX 5600 XT71 FPSRX 760065 FPSRX 5600 XT54 FPSRX 760048 FPSRX 5600 XT36 FPSRX 760017 FPSRX 5600 XT13 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600RX 5600 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100494020%
H2H Compute IndexH2H Index / 100584525%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100544616%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100686013%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100998911%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600RX 5600 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100584917%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100574817%
H2H Inference IndexH2H Index / 100544616%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100605116%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100554618%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 5600 XT
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 5600 XT
ArchitekturaRDNA 3.0LepszeRDNA 1.0
Proces technologiczny6 nmLepsze7 nm
Data premiery20232020
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 5600 XT
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze10300 million
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze251 mm²
Jednostki shader / rdzenie20482304Lepsze
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze1130 MHz
Taktowanie boost2655 MHzLepsze1560 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 5600 XT
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x16
Długość204 mmLepsze267 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 W450 W
Złącze zasilania8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 5600 XT
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7600 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 5600 XT
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze6 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bit192 bitLepsze
TFLOPS21.75Lepsze7.188
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 760065
Urządzenie BRX 5600 XT61
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 or RX 5600 XT?

RX 7600 has the higher overall gaming score, while RX 5600 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7600 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7600 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 offers more overall performance, while RX 7600 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7600 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 5600 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 leads in combined 1440p performance. RX 7600 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 5600 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 5600 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.