H2H

Radeon RX 7600 vs Radeon RX 590

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7600 i RX 590 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7600 wyprzedza RX 590 o 20% według zbiorczego indeksu Head to Head.+20%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7600 vs Radeon RX 590: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7600 i RX 590 pokazuje przewagę 20% dla RX 7600 w «wydajność w grach», ale RX 590 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4941
Efektywność
9961
Cena / wydajność
82100
Pojemność pamięci
6868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7600 to najlepszy wybór ogólny

RX 7600 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 590 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI16%

RX 7600 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1303 zł

RX 590 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 56–61z 317
RX 7600#58pozycja w rankingu GPU
RX 590poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7600

121 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 590

100/100 · Cena $309

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7600RX 590
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
49Lepsze
41
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
42Lepsze
36
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
39Lepsze
34
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
99Lepsze
61
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
65Lepsze
56
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7600RX 590
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
TFLOPS21.75Lepsze7.119
Pobór mocy165 WLepsze225 W
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Złącze zasilania8 pin8 pin
Data premiery20232018
ArchitekturaRDNA 3.0GCN 4.0Lepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1
Cena premierowa$549$309Lepsze
Jednostki shader / rdzenie20482304Lepsze
Taktowanie1720 - 2655 MHzLepsze1469 - 1545 MHz
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze1469 MHz
Taktowanie boost2655 MHzLepsze1545 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR5
Taktowanie pamięci18 GHzLepsze8 GHz
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci288 GB/sLepsze256 GB/s
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x16
Pobór mocy165 WLepsze225 W
Proces technologiczny6 nmLepsze12 nm
Zalecany zasilacz450 W450 W
Długość204 mmLepsze241 mm
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze232 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 16 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze5700 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7600 i RX 590 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7600RX 590
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
23 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 64%
13 FPSSzacowane 64%
4K Ultra
6 FPSSzacowane 56%
5 FPSSzacowane 57%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 59023 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 59019 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 59013 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Call of Duty: WarzoneRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 59023 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 59019 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 59013 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Counter-Strike 2RX 7600232 FPSSzacowane 74%RX 590191 FPSSzacowane 74%RX 7600163 FPSSzacowane 74%RX 590134 FPSSzacowane 74%RX 7600117 FPSSzacowane 72%RX 59097 FPSSzacowane 72%RX 760035 FPSSzacowane 64%RX 59032 FPSSzacowane 65%
Cyberpunk 2077RX 7600150 FPSSzacowane 74%RX 590123 FPSSzacowane 74%RX 7600129 FPSSzacowane 74%RX 590106 FPSSzacowane 74%RX 760085 FPSSzacowane 72%RX 59070 FPSSzacowane 72%RX 760023 FPSSzacowane 64%RX 59021 FPSSzacowane 65%
Forza Horizon 5RX 7600189 FPSSzacowane 80%RX 590155 FPSSzacowane 80%RX 7600122 FPSSzacowane 74%RX 590101 FPSSzacowane 74%RX 7600105 FPSSzacowane 72%RX 59087 FPSSzacowane 72%RX 760051 FPSSzacowane 64%RX 59046 FPSSzacowane 65%
God of War RagnarökRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 59023 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 59019 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 59013 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Hogwarts LegacyRX 7600122 FPSSzacowane 74%RX 590101 FPSSzacowane 74%RX 7600102 FPSSzacowane 74%RX 59084 FPSSzacowane 74%RX 760076 FPSSzacowane 72%RX 59063 FPSSzacowane 72%RX 760024 FPSSzacowane 64%RX 59022 FPSSzacowane 65%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 760028 FPSSzacowane 66%RX 59023 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 59019 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 59013 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Monster Hunter WildsRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 59023 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 59019 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 59013 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5905 FPSSzacowane 57%
StarfieldRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 59023 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 59019 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 59013 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Average FPSRX 760086 FPSRX 59071 FPSRX 760065 FPSRX 59054 FPSRX 760048 FPSRX 59040 FPSRX 760017 FPSRX 59015 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600RX 590Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100494118%
H2H Compute IndexH2H Index / 100584721%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100544910%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10068680%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100996148%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600RX 590Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10058539%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10057529%
H2H Inference IndexH2H Index / 100544910%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10060567%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100554912%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 590
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 590
ArchitekturaRDNA 3.0GCN 4.0Lepsze
Proces technologiczny6 nmLepsze12 nm
Data premiery20232018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 590
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze5700 million
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze232 mm²
Jednostki shader / rdzenie20482304Lepsze
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze1469 MHz
Taktowanie boost2655 MHzLepsze1545 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 590
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x16
Długość204 mmLepsze241 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 W450 W
Złącze zasilania8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 590
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7600 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 590
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR5
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
TFLOPS21.75Lepsze7.119
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 760065
Urządzenie BRX 59056
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 or RX 590?

RX 7600 has the higher overall gaming score, while RX 590 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7600 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7600 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 offers more overall performance, while RX 7600 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7600 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 590 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 leads in combined 1440p performance. RX 7600 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7600 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7600 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.