H2H

Radeon RX 7600 vs Radeon RX 6600

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7600 i RX 6600 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7600 wyprzedza RX 6600 o 17% według zbiorczego indeksu Head to Head.+17%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7600 vs Radeon RX 6600: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7600 i RX 6600 pokazuje przewagę 17% dla RX 7600 w «wydajność w grach», ale RX 6600 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4942
Efektywność
99100
Cena / wydajność
82100
Pojemność pamięci
6868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7600 to najlepszy wybór ogólny

RX 7600 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 6600 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

RX 7600 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1048 zł

RX 6600 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 56–61z 317
RX 7600#58pozycja w rankingu GPU
RX 6600#68pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6600

180 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 6600

100/100 · Cena $329

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7600RX 6600
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
49Lepsze
42
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
42Lepsze
37
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
39Lepsze
34
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
99
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
65Lepsze
64
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7600RX 6600
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS21.75Lepsze8.928
Pobór mocy165 W132 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin8 pin
Data premiery20232021
ArchitekturaRDNA 3.0LepszeRDNA 2.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1
Cena premierowa$549$329Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze1792
Taktowanie1720 - 2655 MHzLepsze1626 - 2491 MHz
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze1626 MHz
Taktowanie boost2655 MHzLepsze2491 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Taktowanie pamięci18 GHzLepsze16 GHz
Magistrala pamięci128 bit128 bit
Przepustowość pamięci288 GB/sLepsze256 GB/s
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x8
Pobór mocy165 W132 WLepsze
Proces technologiczny6 nmLepsze7 nm
Zalecany zasilacz450 W300 WLepsze
Długość204 mm190 mmLepsze
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze237 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 128 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze11060 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7600 i RX 6600 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7600RX 6600
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
24 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
23 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 64%
14 FPSSzacowane 64%
4K Ultra
6 FPSSzacowane 56%
5 FPSSzacowane 56%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 660024 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 66005 FPSSzacowane 56%
Call of Duty: WarzoneRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 660024 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 66005 FPSSzacowane 56%
Counter-Strike 2RX 7600232 FPSSzacowane 74%RX 6600201 FPSSzacowane 74%RX 7600163 FPSSzacowane 74%RX 6600141 FPSSzacowane 74%RX 7600117 FPSSzacowane 72%RX 660098 FPSSzacowane 72%RX 760035 FPSSzacowane 64%RX 660029 FPSSzacowane 64%
Cyberpunk 2077RX 7600150 FPSSzacowane 74%RX 6600130 FPSSzacowane 74%RX 7600129 FPSSzacowane 74%RX 6600112 FPSSzacowane 74%RX 760085 FPSSzacowane 72%RX 660071 FPSSzacowane 72%RX 760023 FPSSzacowane 64%RX 660019 FPSSzacowane 64%
Forza Horizon 5RX 7600189 FPSSzacowane 80%RX 6600164 FPSSzacowane 80%RX 7600122 FPSSzacowane 74%RX 6600106 FPSSzacowane 74%RX 7600105 FPSSzacowane 72%RX 660088 FPSSzacowane 72%RX 760051 FPSSzacowane 64%RX 660042 FPSSzacowane 64%
God of War RagnarökRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 660024 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 66005 FPSSzacowane 56%
Hogwarts LegacyRX 7600122 FPSSzacowane 74%RX 6600106 FPSSzacowane 74%RX 7600102 FPSSzacowane 74%RX 660089 FPSSzacowane 74%RX 760076 FPSSzacowane 72%RX 660064 FPSSzacowane 72%RX 760024 FPSSzacowane 64%RX 660020 FPSSzacowane 64%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 760028 FPSSzacowane 66%RX 660024 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 66005 FPSSzacowane 56%
Monster Hunter WildsRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 660024 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 66005 FPSSzacowane 56%
StarfieldRX 760028 FPSSzacowane 66%RX 660024 FPSSzacowane 66%RX 760023 FPSSzacowane 66%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 760016 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 76006 FPSSzacowane 56%RX 66005 FPSSzacowane 56%
Average FPSRX 760086 FPSRX 660075 FPSRX 760065 FPSRX 660057 FPSRX 760048 FPSRX 660041 FPSRX 760017 FPSRX 660014 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600RX 6600Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100494215%
H2H Compute IndexH2H Index / 100585211%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100544910%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10068680%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100991001%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600RX 6600Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10058547%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10057537%
H2H Inference IndexH2H Index / 100544910%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10060567%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100555010%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 6600
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 6600
ArchitekturaRDNA 3.0LepszeRDNA 2.0
Proces technologiczny6 nmLepsze7 nm
Data premiery20232021
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 6600
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze11060 million
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze237 mm²
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze1792
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze1626 MHz
Taktowanie boost2655 MHzLepsze2491 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 6600
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x8
Długość204 mm190 mmLepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 W300 WLepsze
Złącze zasilania8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 6600
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7600 i RX 6600 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600RX 6600
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bit128 bit
TFLOPS21.75Lepsze8.928
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 760065
Urządzenie BRX 660064
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 or RX 6600?

RX 7600 has the higher overall gaming score, while RX 6600 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7600 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7600 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 offers more overall performance, while RX 7600 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7600 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6600 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 leads in combined 1440p performance. RX 7600 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6600 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6600 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.