H2H

Radeon RX 7600 XT vs Radeon RX 7400

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7600 XT i RX 7400 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7600 XT wyprzedza RX 7400 o 35% według zbiorczego indeksu Head to Head.+35%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7600 XT vs Radeon RX 7400: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7600 XT i RX 7400 pokazuje przewagę 35% dla RX 7600 XT w «wydajność w grach», ale RX 7400 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5440
Efektywność
95100
Cena / wydajność
7988
Pojemność pamięci
8868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7600 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7600 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 7400 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI10%

RX 7600 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY805 zł

RX 7400 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 44–49z 317
RX 7600 XT#46pozycja w rankingu GPU
RX 7400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7600 XT

119 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 7400

88/100 · Cena $299

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7600 XTRX 7400
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
54Lepsze
40
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
45Lepsze
35
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
43Lepsze
33
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
95
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
66Lepsze
60
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7600 XTRX 7400
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1a
Taktowanie pamięci18 GHzLepsze10,8 GHz
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS22.57Lepsze8
Pobór mocy190 W55 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin1x 6-pin
Data premiery20242025
ArchitekturaRDNA 3.0RDNA 3.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.2
Cena premierowa$549$299Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze1792
Taktowanie1720 - 2755 MHzLepsze1452 - 2300 MHz
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze1452 MHz
Taktowanie boost2755 MHzLepsze2300 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Magistrala pamięci128 bit128 bit
Przepustowość pamięci288 GB/sLepsze173 GB/s
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x8
Pobór mocy190 W55 WLepsze
Proces technologiczny6 nm6 nm
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Długość204 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia204 mm²204 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 128 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów13300 million13300 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7600 XT i RX 7400 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7600 XTRX 7400
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
18 FPSSzacowane 66%
12 FPSSzacowane 61%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 61%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RX 7600 XT234 FPSSzacowane 74%RX 7400197 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT164 FPSSzacowane 74%RX 7400139 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT127 FPSSzacowane 74%RX 740085 FPSSzacowane 69%RX 7600 XT48 FPSSzacowane 69%RX 740027 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 2077RX 7600 XT151 FPSSzacowane 74%RX 7400127 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT130 FPSSzacowane 74%RX 7400110 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT92 FPSSzacowane 74%RX 740062 FPSSzacowane 69%RX 7600 XT32 FPSSzacowane 69%RX 740018 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 5RX 7600 XT190 FPSSzacowane 80%RX 7400161 FPSSzacowane 80%RX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%RX 7400104 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT114 FPSSzacowane 74%RX 740077 FPSSzacowane 69%RX 7600 XT71 FPSSzacowane 69%RX 740040 FPSSzacowane 63%
God of War RagnarökRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%RX 7400104 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT103 FPSSzacowane 74%RX 740087 FPSSzacowane 74%RX 7600 XT83 FPSSzacowane 74%RX 740055 FPSSzacowane 69%RX 7600 XT33 FPSSzacowane 69%RX 740018 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 74005 FPSSzacowane 55%
StarfieldRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Average FPSRX 7600 XT87 FPSRX 740073 FPSRX 7600 XT66 FPSRX 740056 FPSRX 7600 XT52 FPSRX 740035 FPSRX 7600 XT23 FPSRX 740013 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600 XTRX 7400Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100544030%
H2H Compute IndexH2H Index / 100655026%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100644829%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100886826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100951005%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600 XTRX 7400Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100695326%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100685129%
H2H Inference IndexH2H Index / 100644829%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100735626%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100644829%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 7400
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 7400
ArchitekturaRDNA 3.0RDNA 3.0
Proces technologiczny6 nm6 nm
Data premiery20242025
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 7400
Liczba tranzystorów13300 million13300 million
Rozmiar rdzenia204 mm²204 mm²
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze1792
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze1452 MHz
Taktowanie boost2755 MHzLepsze2300 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 7400
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x8
Długość204 mmVaries by board
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Złącze zasilania8 pin1x 6-pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 7400
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7600 XT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XTRX 7400
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bit128 bit
TFLOPS22.57Lepsze8
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7600 XT66
Urządzenie BRX 740060
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 XT or RX 7400?

RX 7600 XT has the higher overall gaming score, while RX 7400 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7600 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7600 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 XT offers more overall performance, while RX 7600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7600 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 7400 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 XT leads in combined 1440p performance. RX 7600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.