H2H

Radeon RX 7700 XT vs Intel Arc A750

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7700 XT i Arc A750 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7700 XT wyprzedza Arc A750 o 22% według zbiorczego indeksu Head to Head.+22%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7700 XT vs Intel Arc A750: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7700 XT i Arc A750 pokazuje przewagę 22% dla RX 7700 XT w «wydajność w grach», ale Arc A750 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6251
Efektywność
8476
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8068
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7700 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7700 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 7700 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI14%

RX 7700 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY655 zł

Arc A750 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 17–22z 317
RX 7700 XT#19pozycja w rankingu GPU
Arc A750#52pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc A750

124 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A750

100/100 · Cena $289

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7700 XTArc A750
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
62Lepsze
51
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
51Lepsze
43
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
49Lepsze
41
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
84Lepsze
76
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
74Lepsze
65
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7700 XTArc A750
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRXeSS
USB Type-CTakNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS35.17Lepsze17.2
Pobór mocy245 W225 WLepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin
Data premiery20232022
ArchitekturaRDNA 3.0Xe-HPG
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0
Cena premierowa$449$289Lepsze
Jednostki shader / rdzenie34563584Lepsze
Taktowanie1700 - 2544 MHz2050 - 2400 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz2050 MHzLepsze
Taktowanie boost2544 MHzLepsze2400 MHz
Pamięć wideo12 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Taktowanie pamięci18 GHzLepsze16 GHz
Magistrala pamięci192 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci432 GB/s512 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy245 W225 WLepsze
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
Zalecany zasilacz550 W550 W
Długość267 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia346 mm²Lepsze406 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL2 16 MBLepsze
Liczba tranzystorów28100 millionLepsze21700 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7700 XT i Arc A750 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7700 XTArc A750
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
31 FPSSzacowane 66%
26 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
27 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
20 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
10 FPSSzacowane 64%
8 FPSSzacowane 61%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Call of Duty: WarzoneRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Counter-Strike 2RX 7700 XT264 FPSSzacowane 74%Arc A750221 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT186 FPSSzacowane 74%Arc A750156 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT144 FPSSzacowane 74%Arc A750121 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT64 FPSSzacowane 72%Arc A75047 FPSSzacowane 69%
Cyberpunk 2077RX 7700 XT171 FPSSzacowane 74%Arc A750143 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT147 FPSSzacowane 74%Arc A750123 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT105 FPSSzacowane 74%Arc A75088 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT43 FPSSzacowane 72%Arc A75032 FPSSzacowane 69%
Forza Horizon 5RX 7700 XT215 FPSSzacowane 80%Arc A750180 FPSSzacowane 80%RX 7700 XT139 FPSSzacowane 74%Arc A750117 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT130 FPSSzacowane 74%Arc A750109 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT94 FPSSzacowane 72%Arc A75069 FPSSzacowane 69%
God of War RagnarökRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Hogwarts LegacyRX 7700 XT139 FPSSzacowane 74%Arc A750117 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT117 FPSSzacowane 74%Arc A75098 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT94 FPSSzacowane 74%Arc A75079 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT44 FPSSzacowane 72%Arc A75032 FPSSzacowane 69%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Monster Hunter WildsRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
StarfieldRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Average FPSRX 7700 XT98 FPSArc A75082 FPSRX 7700 XT75 FPSArc A75063 FPSRX 7700 XT59 FPSArc A75050 FPSRX 7700 XT31 FPSArc A75023 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7700 XTArc A750Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100625119%
H2H Compute IndexH2H Index / 100685816%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100675618%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100806816%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100847610%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7700 XTArc A750Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100705917%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100695817%
H2H Inference IndexH2H Index / 100675618%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100726018%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100675618%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTArc A750
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRXeSS
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTArc A750
ArchitekturaRDNA 3.0Xe-HPG
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
Data premiery20232022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTArc A750
Liczba tranzystorów28100 millionLepsze21700 million
Rozmiar rdzenia346 mm²Lepsze406 mm²
Jednostki shader / rdzenie34563584Lepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz2050 MHzLepsze
Taktowanie boost2544 MHzLepsze2400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTArc A750
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Długość267 mmVaries by board
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz550 W550 W
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTArc A750
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.0
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7700 XT i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTArc A750
Pamięć wideo12 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci192 bit256 bitLepsze
TFLOPS35.17Lepsze17.2
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7700 XT74
Urządzenie BArc A75065
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7700 XT or Arc A750?

RX 7700 XT has the higher overall gaming score, while RX 7700 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7700 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7700 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7700 XT offers more overall performance, while RX 7700 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7700 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 7700 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7700 XT leads in combined 1440p performance. RX 7700 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7700 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A750 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A750 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7700 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.