H2H

Radeon RX 7700 XT vs Radeon RX 6750 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7700 XT i RX 6750 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7700 XT wyprzedza RX 6750 XT o 24% według zbiorczego indeksu Head to Head.+24%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7700 XT vs Radeon RX 6750 XT: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7700 XT i RX 6750 XT pokazuje przewagę 24% dla RX 7700 XT w «wydajność w grach», ale RX 6750 XT może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6250
Efektywność
8467
Cena / wydajność
10091
Pojemność pamięci
8080
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7700 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7700 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 7700 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI21%

RX 7700 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY19 zł

RX 7700 XT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 17–22z 317
RX 7700 XT#19pozycja w rankingu GPU
RX 6750 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6750 XT

130 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 7700 XT

100/100 · Cena $449

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7700 XTRX 6750 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
62Lepsze
50
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
51Lepsze
42
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
49Lepsze
40
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
84Lepsze
67
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
74Lepsze
61
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7700 XTRX 6750 XT
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
USB Type-CTakNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS35.17Lepsze13.31
Pobór mocy245 WLepsze250 W
GrubośćDual-slotDual-slot
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin
Data premiery20232022
ArchitekturaRDNA 3.0LepszeRDNA 2.0
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1
Cena premierowa$449Lepsze$549
Jednostki shader / rdzenie3456Lepsze2560
Taktowanie1700 - 2544 MHz2150 - 2600 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz2150 MHzLepsze
Taktowanie boost2544 MHz2600 MHzLepsze
Pamięć wideo12 GB GDDR612 GB GDDR6
Taktowanie pamięci18 GHz18 GHz
Magistrala pamięci192 bit192 bit
Przepustowość pamięci432 GB/s432 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy245 WLepsze250 W
Proces technologiczny5 nmLepsze7 nm
Zalecany zasilacz550 WLepsze600 W
Długość267 mm267 mm
Rozmiar rdzenia346 mm²335 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 128 KB, L2 3 MB
Liczba tranzystorów28100 millionLepsze17200 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7700 XTRX 6750 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
31 FPSSzacowane 66%
25 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
27 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
20 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
10 FPSSzacowane 64%
8 FPSSzacowane 64%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Call of Duty: WarzoneRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Counter-Strike 2RX 7700 XT264 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT211 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT186 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT149 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT144 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT116 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT64 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT51 FPSSzacowane 72%
Cyberpunk 2077RX 7700 XT171 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT136 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT147 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT118 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT105 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT84 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT43 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT34 FPSSzacowane 72%
Forza Horizon 5RX 7700 XT215 FPSSzacowane 80%RX 6750 XT172 FPSSzacowane 80%RX 7700 XT139 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT130 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT104 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT94 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT76 FPSSzacowane 72%
God of War RagnarökRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Hogwarts LegacyRX 7700 XT139 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT117 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT93 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT94 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT75 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT44 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT35 FPSSzacowane 72%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Monster Hunter WildsRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
StarfieldRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Average FPSRX 7700 XT98 FPSRX 6750 XT78 FPSRX 7700 XT75 FPSRX 6750 XT60 FPSRX 7700 XT59 FPSRX 6750 XT48 FPSRX 7700 XT31 FPSRX 6750 XT24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7700 XTRX 6750 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100625021%
H2H Compute IndexH2H Index / 100686013%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100675814%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10080800%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100846723%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7700 XTRX 6750 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100706311%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100696211%
H2H Inference IndexH2H Index / 100675814%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10072669%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100675913%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 6750 XT
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 6750 XT
ArchitekturaRDNA 3.0LepszeRDNA 2.0
Proces technologiczny5 nmLepsze7 nm
Data premiery20232022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 6750 XT
Liczba tranzystorów28100 millionLepsze17200 million
Rozmiar rdzenia346 mm²335 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3456Lepsze2560
Taktowanie bazowe1700 MHz2150 MHzLepsze
Taktowanie boost2544 MHz2600 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 6750 XT
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Długość267 mm267 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz550 WLepsze600 W
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 6750 XT
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7700 XT i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 6750 XT
Pamięć wideo12 GB GDDR612 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci192 bit192 bit
TFLOPS35.17Lepsze13.31
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7700 XT74
Urządzenie BRX 6750 XT61
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7700 XT or RX 6750 XT?

RX 7700 XT has the higher overall gaming score, while RX 7700 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7700 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7700 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7700 XT offers more overall performance, while RX 7700 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7700 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 7700 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7700 XT leads in combined 1440p performance. RX 7700 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7700 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7700 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7700 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7700 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.