H2H

Radeon RX 7800 XT vs Intel Arc B770

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7800 XT i Arc B770 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7800 XT wyprzedza Arc B770 o 10% według zbiorczego indeksu Head to Head.+10%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7800 XT vs Intel Arc B770: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7800 XT i Arc B770 pokazuje przewagę 10% dla RX 7800 XT w «wydajność w grach», ale Arc B770 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6660
Efektywność
8489
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8888
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7800 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7800 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 7800 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI4%

RX 7800 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY131 zł

Arc B770 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 9–14z 317
RX 7800 XT#11pozycja w rankingu GPU
Arc B770#15pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc B770

90 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 7800 XT

100/100 · Cena $499

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7800 XTArc B770
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
66Lepsze
60
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
54Lepsze
50
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
52Lepsze
47
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
84
89Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
76Lepsze
73
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7800 XTArc B770
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRXeSS
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS37.32Lepsze28
Pobór mocy263 W225 WLepsze
Cena premierowa$499
Jednostki shader / rdzenie3840Not publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Data premiery20232026
ArchitekturaRDNA 3.0Not publicly specified
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Taktowanie1295 - 2430 MHz2100 - 2400 MHzLepsze
Pobór mocy263 W225 WLepsze
Rozmiar rdzenia346 mm²Not publicly specified
Taktowanie bazowe1295 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost2430 MHzLepsze2400 MHz
Długość267 mmVaries by board
Magistrala pamięci256 bit256 bit
Przepustowość pamięci621 GB/sLepsze512 GB/s
Cache pamięciL1 128 KB, L2 4 MBNot publicly specified
Taktowanie pamięci19,4 GHzLepsze16 GHz
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Proces technologiczny5 nm5 nm
Zalecany zasilacz600 WVaries by board
Liczba tranzystorów28100 millionNot publicly specified
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7800 XT i Arc B770 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7800 XTArc B770
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
32 FPSSzacowane 66%
29 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
27 FPSSzacowane 66%
25 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
12 FPSSzacowane 66%
11 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7800 XT32 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT21 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT12 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 7800 XT32 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT21 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT12 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 7800 XT271 FPSSzacowane 74%Arc B770248 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT190 FPSSzacowane 74%Arc B770174 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT148 FPSSzacowane 74%Arc B770135 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT73 FPSSzacowane 74%Arc B77067 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 7800 XT175 FPSSzacowane 74%Arc B770160 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT150 FPSSzacowane 74%Arc B770138 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT107 FPSSzacowane 74%Arc B77098 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT49 FPSSzacowane 74%Arc B77045 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 7800 XT220 FPSSzacowane 80%Arc B770202 FPSSzacowane 80%RX 7800 XT143 FPSSzacowane 74%Arc B770131 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT133 FPSSzacowane 74%Arc B770122 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT108 FPSSzacowane 74%Arc B77099 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 7800 XT32 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT21 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT12 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 7800 XT143 FPSSzacowane 74%Arc B770131 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT119 FPSSzacowane 74%Arc B770109 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT96 FPSSzacowane 74%Arc B77088 FPSSzacowane 74%RX 7800 XT50 FPSSzacowane 74%Arc B77046 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7800 XT32 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT21 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT12 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 7800 XT32 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT21 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT12 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 7800 XT32 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT21 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7800 XT12 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 7800 XT100 FPSArc B77092 FPSRX 7800 XT76 FPSArc B77070 FPSRX 7800 XT61 FPSArc B77056 FPSRX 7800 XT35 FPSArc B77032 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7800 XTArc B770Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100666010%
H2H Compute IndexH2H Index / 10072677%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10072686%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10088880%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 10084896%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7800 XTArc B770Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10076734%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10075715%
H2H Inference IndexH2H Index / 10072686%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10078754%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10073687%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7800 XTArc B770
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRXeSS
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7800 XTArc B770
ArchitekturaRDNA 3.0Not publicly specified
Proces technologiczny5 nm5 nm
Data premiery20232026
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7800 XTArc B770
Liczba tranzystorów28100 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia346 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie3840Not publicly specified
Taktowanie bazowe1295 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost2430 MHzLepsze2400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7800 XTArc B770
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Długość267 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz600 WVaries by board
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7800 XTArc B770
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7800 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7800 XTArc B770
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bit256 bit
TFLOPS37.32Lepsze28
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7800 XT76
Urządzenie BArc B77073
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7800 XT or Arc B770?

RX 7800 XT has the higher overall gaming score, while RX 7800 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7800 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7800 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7800 XT offers more overall performance, while RX 7800 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7800 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 7800 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7800 XT leads in combined 1440p performance. RX 7800 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7800 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B770 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B770 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7800 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.