H2H

Intel Arc B770 vs GeForce RTX 3080 Ti

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B770 i RTX 3080 Ti według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 3080 Ti wyprzedza Arc B770 o 12% według zbiorczego indeksu Head to Head.+12%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B770 vs GeForce RTX 3080 Ti: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B770 i RTX 3080 Ti pokazuje przewagę 12% dla RTX 3080 Ti w «wydajność w grach», ale Arc B770 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6067
Efektywność
8964
Cena / wydajność
10082
Pojemność pamięci
8880
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B770 to najlepszy wybór ogólny

Arc B770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI6%

Arc B770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY936 zł

Arc B770 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 13–18z 317
Arc B770#15pozycja w rankingu GPU
RTX 3080 Ti#32pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc B770

90 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc B770

100/100 · Cena $549

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B770RTX 3080 Ti
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
60
67Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
50
55Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
47
52Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
89Lepsze
64
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
73Lepsze
69
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B770RTX 3080 Ti
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
TFLOPS2834.1Lepsze
USB Type-CNieNie
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 8.6
Pobór mocy225 WLepsze350 W
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
Zalecany zasilaczVaries by board750 W
DługośćVaries by board285 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
ArchitekturaNot publicly specifiedAmpere
Liczba tranzystorówNot publicly specified28300 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified628 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified10240
Cache pamięciNot publicly specifiedL1 128 KB, L2 6 MB
Cena premierowa$1199
Typ pamięciGDDR6GDDR6X
Taktowanie2100 - 2400 MHzLepsze1365 - 1665 MHz
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1365 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1665 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze12 GB GDDR6X
Taktowanie pamięci16 GHz19 GHzLepsze
Magistrala pamięci256 bit384 bitLepsze
Przepustowość pamięci512 GB/s912 GB/sLepsze
Złącze zasilania6+8 pin8+8 pin
Data premiery20262021
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy225 WLepsze350 W
Proces technologiczny5 nmLepsze8 nm
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B770RTX 3080 Ti
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
33 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
28 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 66%
12 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti33 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti28 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti12 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti33 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti28 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti12 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2Arc B770248 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti276 FPSSzacowane 74%Arc B770174 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti194 FPSSzacowane 74%Arc B770135 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti151 FPSSzacowane 74%Arc B77067 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti75 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077Arc B770160 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti178 FPSSzacowane 74%Arc B770138 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti153 FPSSzacowane 74%Arc B77098 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti109 FPSSzacowane 74%Arc B77045 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti50 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5Arc B770202 FPSSzacowane 80%RTX 3080 Ti225 FPSSzacowane 80%Arc B770131 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti145 FPSSzacowane 74%Arc B770122 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti136 FPSSzacowane 74%Arc B77099 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti110 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti33 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti28 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti12 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyArc B770131 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti145 FPSSzacowane 74%Arc B770109 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti122 FPSSzacowane 74%Arc B77088 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti98 FPSSzacowane 74%Arc B77046 FPSSzacowane 74%RTX 3080 Ti51 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti33 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti28 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti12 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti33 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti28 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti12 FPSSzacowane 66%
StarfieldArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti33 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti28 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3080 Ti12 FPSSzacowane 66%
Average FPSArc B77092 FPSRTX 3080 Ti102 FPSArc B77070 FPSRTX 3080 Ti78 FPSArc B77056 FPSRTX 3080 Ti62 FPSArc B77032 FPSRTX 3080 Ti36 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770RTX 3080 TiRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100606711%
H2H Compute IndexH2H Index / 10067670%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10068714%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100888010%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100896433%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770RTX 3080 TiRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10073730%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10071721%
H2H Inference IndexH2H Index / 10068714%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10075741%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10068714%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3080 Ti
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 8.6

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3080 Ti
ArchitekturaNot publicly specifiedAmpere
Proces technologiczny5 nmLepsze8 nm
Data premiery20262021
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3080 Ti
Liczba tranzystorówNot publicly specified28300 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified628 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified10240
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1365 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1665 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3080 Ti
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
DługośćVaries by board285 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
Zalecany zasilaczVaries by board750 W
Złącze zasilania6+8 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3080 Ti
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B770 i RTX 3080 Ti na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3080 Ti
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze12 GB GDDR6X
Typ pamięciGDDR6GDDR6X
Magistrala pamięci256 bit384 bitLepsze
TFLOPS2834.1Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B77073
Urządzenie BRTX 3080 Ti69
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B770 or RTX 3080 Ti?

Arc B770 has the higher overall gaming score, while Arc B770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 3080 Ti is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 3080 Ti is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B770 offers more overall performance, while Arc B770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 3080 Ti is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B770 leads in combined 1440p performance. Arc B770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B770 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B770 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.