H2H

Radeon RX 7900 XT vs Intel Arc B770

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7900 XT i Arc B770 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7900 XT wyprzedza Arc B770 o 22% według zbiorczego indeksu Head to Head.+22%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7900 XT vs Intel Arc B770: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7900 XT i Arc B770 pokazuje przewagę 22% dla RX 7900 XT w «wydajność w grach», ale Arc B770 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
7360
Efektywność
7789
Cena / wydajność
86100
Pojemność pamięci
9588
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7900 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7900 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI4%

RX 7900 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY879 zł

Arc B770 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 6–11z 317
RX 7900 XT#8pozycja w rankingu GPU
Arc B770#15pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7900 XT

114 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc B770

100/100 · Cena $549

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7900 XTArc B770
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
73Lepsze
60
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
59Lepsze
50
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
57Lepsze
47
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
77
89Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
76Lepsze
73
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7900 XTArc B770
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRXeSS
USB Type-CTakNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS51.48Lepsze28
Pobór mocy315 W225 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin
Data premiery20222026
ArchitekturaRDNA 3.0Not publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0
Cena premierowa$899
Jednostki shader / rdzenie5376Not publicly specified
Taktowanie1500 - 2400 MHz2100 - 2400 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1500 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost2400 MHz2400 MHz
Pamięć wideo20 GB GDDR6Lepsze16 GB GDDR6
Taktowanie pamięci20 GHzLepsze16 GHz
Magistrala pamięci320 bitLepsze256 bit
Przepustowość pamięci800 GB/sLepsze512 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy315 W225 WLepsze
Proces technologiczny5 nm5 nm
Zalecany zasilacz700 WVaries by board
Długość276 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia529 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL1 250 KB, L2 6 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów57700 millionNot publicly specified
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7900 XT i Arc B770 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7900 XTArc B770
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
36 FPSSzacowane 66%
29 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
31 FPSSzacowane 66%
25 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
23 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
13 FPSSzacowane 66%
11 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7900 XT36 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT31 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT13 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 7900 XT36 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT31 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT13 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 7900 XT305 FPSSzacowane 74%Arc B770248 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT214 FPSSzacowane 74%Arc B770174 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT166 FPSSzacowane 74%Arc B770135 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT83 FPSSzacowane 74%Arc B77067 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 7900 XT197 FPSSzacowane 74%Arc B770160 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT169 FPSSzacowane 74%Arc B770138 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT121 FPSSzacowane 74%Arc B77098 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT55 FPSSzacowane 74%Arc B77045 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 7900 XT226 FPSSzacowane 80%Arc B770202 FPSSzacowane 80%RX 7900 XT161 FPSSzacowane 74%Arc B770131 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT150 FPSSzacowane 74%Arc B770122 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT122 FPSSzacowane 74%Arc B77099 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 7900 XT36 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT31 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT13 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 7900 XT161 FPSSzacowane 74%Arc B770131 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT134 FPSSzacowane 74%Arc B770109 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT108 FPSSzacowane 74%Arc B77088 FPSSzacowane 74%RX 7900 XT56 FPSSzacowane 74%Arc B77046 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7900 XT36 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT31 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT13 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 7900 XT36 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT31 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT13 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 7900 XT36 FPSSzacowane 66%Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT31 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 7900 XT13 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 7900 XT111 FPSArc B77092 FPSRX 7900 XT86 FPSArc B77070 FPSRX 7900 XT68 FPSArc B77056 FPSRX 7900 XT39 FPSArc B77032 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7900 XTArc B770Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100736020%
H2H Compute IndexH2H Index / 100776714%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100796815%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10095888%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100778914%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7900 XTArc B770Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100837313%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100827114%
H2H Inference IndexH2H Index / 100796815%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100857513%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100796815%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTArc B770
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRXeSS
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTArc B770
ArchitekturaRDNA 3.0Not publicly specified
Proces technologiczny5 nm5 nm
Data premiery20222026
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTArc B770
Liczba tranzystorów57700 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia529 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie5376Not publicly specified
Taktowanie bazowe1500 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost2400 MHz2400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTArc B770
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Długość276 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz700 WVaries by board
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTArc B770
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7900 XT i Arc B770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTArc B770
Pamięć wideo20 GB GDDR6Lepsze16 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci320 bitLepsze256 bit
TFLOPS51.48Lepsze28
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7900 XT76
Urządzenie BArc B77073
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7900 XT or Arc B770?

RX 7900 XT has the higher overall gaming score, while Arc B770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7900 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7900 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7900 XT offers more overall performance, while RX 7900 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7900 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7900 XT leads in combined 1440p performance. RX 7900 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7900 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B770 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B770 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7900 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.