H2H

Radeon RX 7900 XTX vs Intel Arc A310

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7900 XTX i Arc A310 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7900 XTX wyprzedza Arc A310 o 136% według zbiorczego indeksu Head to Head.+136%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7900 XTX vs Intel Arc A310: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7900 XTX i Arc A310 pokazuje przewagę 136% dla RX 7900 XTX w «wydajność w grach», ale Arc A310 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
7833
Efektywność
73100
Cena / wydajność
85100
Pojemność pamięci
10060
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
SPOŁECZNOŚĆ · ZWERYFIKOWANE DANE

Sprzęt używany przez streamerów

Prawdziwe publiczne konfiguracje powiązane z każdym urządzeniem.

Otwórz konfiguracje streamerów
VS
Intel Arc A310IntelArc A3100

Brak jeszcze zweryfikowanej publicznej konfiguracji

0zweryfikowane konfiguracje
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7900 XTX to najlepszy wybór ogólny

RX 7900 XTX prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A310 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI36%

RX 7900 XTX prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY2114 zł

Arc A310 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 5–10z 317
RX 7900 XTX#7pozycja w rankingu GPU
Arc A310poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7900 XTX

128 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A310

100/100 · Cena $169

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7900 XTXArc A310
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
78Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
63Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
60Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
73
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
79Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7900 XTXArc A310
DisplayPortDisplayPort 2.1mini-DisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRXeSS
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS61.39Lepsze2.688
Pobór mocy355 W75 WLepsze
Cena premierowa$999$169Lepsze
Jednostki shader / rdzenie6144Lepsze768
GrubośćDual-slotSingle-slot
Złącze zasilania8+8 pinNone
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Data premiery20222022
ArchitekturaRDNA 3.0Xe-HPG
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0
Pamięć wideo24 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie1855 - 2499 MHzLepsze1750 - 2000 MHz
Pobór mocy355 W75 WLepsze
Rozmiar rdzenia529 mm²157 mm²Lepsze
Taktowanie bazowe1855 MHzLepsze1750 MHz
Taktowanie boost2499 MHzLepsze2000 MHz
Długość287 mmVaries by board
Magistrala pamięci384 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci960 GB/sLepsze124 GB/s
Cache pamięciL1 250 KB, L2 6 MBL2 4 MBLepsze
Taktowanie pamięci20 GHzLepsze15,5 GHz
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
Zalecany zasilacz750 W200 WLepsze
Liczba tranzystorów57700 millionLepsze7200 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CTakNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7900 XTXArc A310
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
40 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
34 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
26 FPSSzacowane 66%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
15 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7900 XTX40 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX34 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX26 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 7900 XTX15 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRX 7900 XTX40 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX34 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX26 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 7900 XTX15 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RX 7900 XTX325 FPSSzacowane 82%Arc A310165 FPSSzacowane 72%RX 7900 XTX225 FPSSzacowane 82%Arc A310116 FPSSzacowane 72%RX 7900 XTX168 FPSSzacowane 82%Arc A31062 FPSSzacowane 66%RX 7900 XTX85 FPSSzacowane 82%Arc A31022 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RX 7900 XTX205 FPSSzacowane 82%Arc A310106 FPSSzacowane 72%RX 7900 XTX183 FPSSzacowane 82%Arc A31092 FPSSzacowane 72%RX 7900 XTX127 FPSSzacowane 82%Arc A31045 FPSSzacowane 66%RX 7900 XTX61 FPSSzacowane 82%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RX 7900 XTX253 FPSSzacowane 82%Arc A310134 FPSSzacowane 78%RX 7900 XTX173 FPSSzacowane 82%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RX 7900 XTX153 FPSSzacowane 82%Arc A31056 FPSSzacowane 66%RX 7900 XTX117 FPSSzacowane 82%Arc A31033 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRX 7900 XTX40 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX34 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX26 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 7900 XTX15 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRX 7900 XTX167 FPSSzacowane 82%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RX 7900 XTX140 FPSSzacowane 82%Arc A31073 FPSSzacowane 72%RX 7900 XTX112 FPSSzacowane 82%Arc A31041 FPSSzacowane 66%RX 7900 XTX66 FPSSzacowane 82%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7900 XTX40 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX34 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX26 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 7900 XTX15 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRX 7900 XTX40 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX34 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX26 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 7900 XTX15 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
StarfieldRX 7900 XTX40 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX34 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 7900 XTX26 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 7900 XTX15 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Average FPSRX 7900 XTX119 FPSArc A31061 FPSRX 7900 XTX93 FPSArc A31047 FPSRX 7900 XTX72 FPSArc A31026 FPSRX 7900 XTX42 FPSArc A31012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7900 XTXArc A310Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100783381%
H2H Compute IndexH2H Index / 100824265%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100844169%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001006050%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1007310031%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7900 XTXArc A310Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100884565%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100874466%
H2H Inference IndexH2H Index / 100844169%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100904861%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100854170%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTXArc A310
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRXeSS
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTXArc A310
ArchitekturaRDNA 3.0Xe-HPG
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
Data premiery20222022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTXArc A310
Liczba tranzystorów57700 millionLepsze7200 million
Rozmiar rdzenia529 mm²157 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie6144Lepsze768
Taktowanie bazowe1855 MHzLepsze1750 MHz
Taktowanie boost2499 MHzLepsze2000 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTXArc A310
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Długość287 mmVaries by board
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz750 W200 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTXArc A310
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1mini-DisplayPort 2.0
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7900 XTX i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7900 XTXArc A310
Pamięć wideo24 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci384 bitLepsze64 bit
TFLOPS61.39Lepsze2.688
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7900 XTX79
Urządzenie BArc A31058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7900 XTX or Arc A310?

RX 7900 XTX has the higher overall gaming score, while Arc A310 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7900 XTX is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7900 XTX is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7900 XTX offers more overall performance, while RX 7900 XTX offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7900 XTX is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A310 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7900 XTX leads in combined 1440p performance. RX 7900 XTX can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7900 XTX is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A310 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A310 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7900 XTX if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.