H2H

GeForce RTX 4080 SUPER vs Intel Arc A310

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 4080 SUPER i Arc A310 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 4080 SUPER wyprzedza Arc A310 o 130% według zbiorczego indeksu Head to Head.+130%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 4080 SUPER vs Intel Arc A310: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 4080 SUPER i Arc A310 pokazuje przewagę 130% dla RTX 4080 SUPER w «wydajność w grach», ale Arc A310 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
7633
Efektywność
79100
Cena / wydajność
70100
Pojemność pamięci
8860
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
SPOŁECZNOŚĆ · ZWERYFIKOWANE DANE

Sprzęt używany przez streamerów

Prawdziwe publiczne konfiguracje powiązane z każdym urządzeniem.

Otwórz konfiguracje streamerów
VS
Intel Arc A310IntelArc A3100

Brak jeszcze zweryfikowanej publicznej konfiguracji

0zweryfikowane konfiguracje
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 4080 SUPER to najlepszy wybór ogólny

RTX 4080 SUPER prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A310 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI29%

RTX 4080 SUPER prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY3237 zł

Arc A310 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 8–13z 317
RTX 4080 SUPER#10pozycja w rankingu GPU
Arc A310poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 4080 SUPER

137 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A310

100/100 · Cena $169

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 4080 SUPERArc A310
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
76Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
61Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
59Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
79
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
75Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 4080 SUPERArc A310
DisplayPortDisplayPort 1.4amini-DisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 3XeSS
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS52.22Lepsze2.688
Pobór mocy320 W75 WLepsze
ArchitekturaNVIDIA Ada LovelaceXe-HPG
Cena premierowa$999$169Lepsze
Jednostki shader / rdzenie10240Lepsze768
GrubośćTriple-slotSingle-slot
Złącze zasilania16 pinNone
Typ pamięciGDDR6XGDDR6
Data premiery20242022
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.9OpenCL 3.0
Pamięć wideo16 GB GDDR6XLepsze4 GB GDDR6
Taktowanie2295 - 2550 MHzLepsze1750 - 2000 MHz
Pobór mocy320 W75 WLepsze
Rozmiar rdzenia379 mm²157 mm²Lepsze
Taktowanie bazowe2295 MHzLepsze1750 MHz
Taktowanie boost2550 MHzLepsze2000 MHz
Długość310 mmVaries by board
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci736 GB/sLepsze124 GB/s
Cache pamięciL1 128 KB, L2 64 MBL2 4 MBLepsze
Taktowanie pamięci23 GHzLepsze15,5 GHz
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
Zalecany zasilacz700 W200 WLepsze
Liczba tranzystorów45900 millionLepsze7200 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 4080 SUPERArc A310
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
37 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
32 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
14 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 4080 SUPER37 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER32 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER24 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 4080 SUPER14 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRTX 4080 SUPER37 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER32 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER24 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 4080 SUPER14 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RTX 4080 SUPER313 FPSSzacowane 82%Arc A310165 FPSSzacowane 72%RTX 4080 SUPER220 FPSSzacowane 82%Arc A310116 FPSSzacowane 72%RTX 4080 SUPER171 FPSSzacowane 82%Arc A31062 FPSSzacowane 66%RTX 4080 SUPER85 FPSSzacowane 82%Arc A31022 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RTX 4080 SUPER202 FPSSzacowane 82%Arc A310106 FPSSzacowane 72%RTX 4080 SUPER174 FPSSzacowane 82%Arc A31092 FPSSzacowane 72%RTX 4080 SUPER124 FPSSzacowane 82%Arc A31045 FPSSzacowane 66%RTX 4080 SUPER57 FPSSzacowane 82%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RTX 4080 SUPER232 FPSSzacowane 82%Arc A310134 FPSSzacowane 78%RTX 4080 SUPER165 FPSSzacowane 82%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RTX 4080 SUPER154 FPSSzacowane 82%Arc A31056 FPSSzacowane 66%RTX 4080 SUPER125 FPSSzacowane 82%Arc A31033 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRTX 4080 SUPER37 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER32 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER24 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 4080 SUPER14 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRTX 4080 SUPER165 FPSSzacowane 82%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RTX 4080 SUPER138 FPSSzacowane 82%Arc A31073 FPSSzacowane 72%RTX 4080 SUPER111 FPSSzacowane 82%Arc A31041 FPSSzacowane 66%RTX 4080 SUPER58 FPSSzacowane 82%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 4080 SUPER37 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER32 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER24 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 4080 SUPER14 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRTX 4080 SUPER37 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER32 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER24 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 4080 SUPER14 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
StarfieldRTX 4080 SUPER37 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER32 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 4080 SUPER24 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 4080 SUPER14 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Average FPSRTX 4080 SUPER113 FPSArc A31061 FPSRTX 4080 SUPER89 FPSArc A31047 FPSRTX 4080 SUPER70 FPSArc A31026 FPSRTX 4080 SUPER41 FPSArc A31012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 4080 SUPERArc A310Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100763379%
H2H Compute IndexH2H Index / 100794261%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100794163%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100886038%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1007910023%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 4080 SUPERArc A310Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100814557%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100814459%
H2H Inference IndexH2H Index / 100794163%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100834853%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100804164%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4080 SUPERArc A310
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 3XeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.9OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4080 SUPERArc A310
ArchitekturaNVIDIA Ada LovelaceXe-HPG
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
Data premiery20242022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4080 SUPERArc A310
Liczba tranzystorów45900 millionLepsze7200 million
Rozmiar rdzenia379 mm²157 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie10240Lepsze768
Taktowanie bazowe2295 MHzLepsze1750 MHz
Taktowanie boost2550 MHzLepsze2000 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4080 SUPERArc A310
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Długość310 mmVaries by board
GrubośćTriple-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz700 W200 WLepsze
Złącze zasilania16 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4080 SUPERArc A310
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4amini-DisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 4080 SUPER i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4080 SUPERArc A310
Pamięć wideo16 GB GDDR6XLepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6XGDDR6
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
TFLOPS52.22Lepsze2.688
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 4080 SUPER75
Urządzenie BArc A31058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 4080 SUPER or Arc A310?

RTX 4080 SUPER has the higher overall gaming score, while Arc A310 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 4080 SUPER is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 4080 SUPER is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 4080 SUPER offers more overall performance, while RTX 4080 SUPER offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 4080 SUPER is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A310 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 4080 SUPER leads in combined 1440p performance. RTX 4080 SUPER can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 4080 SUPER is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A310 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A310 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 4080 SUPER if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.