H2H

Intel Arc A380 vs Radeon Vega 11CU 3400G

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

Arc A380 ve Vega 11CU 3400G özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Vega 11CU 3400G, Head to Head birleşik indeksinde Arc A380 modelinden %22 daha önde.+22%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Intel Arc A380 vs Radeon Vega 11CU 3400G: ana sonuç

Arc A380 ve Vega 11CU 3400G karşılaştırması, Vega 11CU 3400G için «oyun performansı» alanında 22% avantaj gösteriyor; ancak Arc A380 «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Fiyat / performans
Performans
3644
Fiyat / performans
100100
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Arc A380 genel olarak en iyi seçim

Arc A380 birleşik oyun performansında önde. Arc A380 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI3%

Arc A380 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺2.000

Vega 11CU 3400G daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 112–117/ 319
Arc A380TOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
Vega 11CU 3400GTOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon Vega 11CU 3400G

135 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Radeon Vega 11CU 3400G

100/100 · Fiyat $119

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryArc A380Vega 11CU 3400G
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
36
44Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
32
38Daha iyi
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
30
36Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
100Daha iyi
51
Head to Head puanıGenel katalog puanı
60Daha iyi
58
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationArc A380Vega 11CU 3400G
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSSAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS4.198Daha iyi1.97
Güç tüketimi75 W
Bellek türüGDDR6SMA
Güç konektörü6 pinIntegrated (shared power)
Çıkış tarihi20222019
MimariXe-HPGNot publicly specified
KalınlıkDual-slotVaries by board
Compute APIOpenCL 3.0
Çıkış fiyatı$139
Shader birimleri / çekirdekler1024Not publicly specified
Saat hızı300 - 2000 MHz300 - 1400 MHz
Temel saat hızı300 MHz300 MHz
Boost saat hızı2000 MHzDaha iyi1400 MHz
Video belleği6 GB GDDR6- SMA
Bellek frekansı15,5 GHz
Bellek veri yolu96 bitSystem memory interface
Bellek bant genişliği186 GB/s
ArayüzPCIe 4x8IGP
Güç tüketimi75 W
Üretim süreci6 nmDaha iyi12 nm
Önerilen PSU250 WVaries by board
Uzunluk222 mmVaries by board
Zar boyutu157 mm²Not publicly specified
Bellek önbelleğiL2 4 MBNot publicly specified
Transistör sayısı7200 millionNot publicly specified
Maksimum monitör4Varies by board
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

Arc A380Vega 11CU 3400G
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
22 FPSTahmini 66%
21 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
19 FPSTahmini 66%
18 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
10 FPSTahmini 59%
14 FPSTahmini 66%
4K Ultra
5 FPSTahmini 55%
8 FPSTahmini 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A38022 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%
Call of Duty: WarzoneArc A38022 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%
Counter-Strike 2Arc A380188 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G179 FPSTahmini 74%Arc A380129 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G126 FPSTahmini 74%Arc A38069 FPSTahmini 67%Vega 11CU 3400G98 FPSTahmini 74%Arc A38023 FPSTahmini 62%Vega 11CU 3400G49 FPSTahmini 74%
Cyberpunk 2077Arc A380121 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G116 FPSTahmini 74%Arc A380102 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G100 FPSTahmini 74%Arc A38050 FPSTahmini 67%Vega 11CU 3400G71 FPSTahmini 74%Arc A38015 FPSTahmini 62%Vega 11CU 3400G33 FPSTahmini 74%
Forza Horizon 5Arc A380153 FPSTahmini 80%Vega 11CU 3400G146 FPSTahmini 80%Arc A38097 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G95 FPSTahmini 74%Arc A38062 FPSTahmini 67%Vega 11CU 3400G88 FPSTahmini 74%Arc A38034 FPSTahmini 62%Vega 11CU 3400G72 FPSTahmini 74%
God of War RagnarökArc A38022 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%
Hogwarts LegacyArc A38099 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G95 FPSTahmini 74%Arc A38081 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G79 FPSTahmini 74%Arc A38045 FPSTahmini 67%Vega 11CU 3400G64 FPSTahmini 74%Arc A38016 FPSTahmini 62%Vega 11CU 3400G33 FPSTahmini 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A38022 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%
Monster Hunter WildsArc A38022 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%
StarfieldArc A38022 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%
Average FPSArc A38069 FPSVega 11CU 3400G66 FPSArc A38052 FPSVega 11CU 3400G51 FPSArc A38029 FPSVega 11CU 3400G41 FPSArc A38012 FPSVega 11CU 3400G24 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A380Vega 11CU 3400GFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100364420%
H2H Compute IndexH2H Index / 10044440%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10043442%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100600200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001000200%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A380Vega 11CU 3400GFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10047447%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10046444%
H2H Inference IndexH2H Index / 10043442%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100494411%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10043442%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380Vega 11CU 3400G
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
Compute APIOpenCL 3.0

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380Vega 11CU 3400G
MimariXe-HPGNot publicly specified
Üretim süreci6 nmDaha iyi12 nm
Çıkış tarihi20222019
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380Vega 11CU 3400G
Transistör sayısı7200 millionNot publicly specified
Zar boyutu157 mm²Not publicly specified
Shader birimleri / çekirdekler1024Not publicly specified
Temel saat hızı300 MHz300 MHz
Boost saat hızı2000 MHzDaha iyi1400 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380Vega 11CU 3400G
ArayüzPCIe 4x8IGP
Uzunluk222 mmVaries by board
KalınlıkDual-slotVaries by board
Önerilen PSU250 WVaries by board
Güç konektörü6 pinIntegrated (shared power)

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380Vega 11CU 3400G
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör4Varies by board
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü Arc A380 ve Vega 11CU 3400G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380Vega 11CU 3400G
Video belleği6 GB GDDR6- SMA
Bellek türüGDDR6SMA
Bellek veri yolu96 bitSystem memory interface
TFLOPS4.198Daha iyi1.97
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AArc A38060
Cihaz BVega 11CU 3400G58
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A380 or Vega 11CU 3400G?

Arc A380 has the higher overall gaming score, while Arc A380 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A380 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A380 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A380 offers more overall performance, while Arc A380 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc A380 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A380 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A380 leads in combined 1440p performance. Arc A380 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A380 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A380 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A380 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A380 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.