H2H

Intel Arc B770 vs Radeon RX 6800

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

Arc B770 ve RX 6800 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Arc B770, Head to Head birleşik indeksinde RX 6800 modelinden %13 daha önde.+13%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Intel Arc B770 vs Radeon RX 6800: ana sonuç

Arc B770 ve RX 6800 karşılaştırması, Arc B770 için «oyun performansı» alanında 13% avantaj gösteriyor; ancak RX 6800 «verimlilik ve özellik seti» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
6053
Verimlilik
8971
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
8888
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Arc B770 genel olarak en iyi seçim

Arc B770 birleşik oyun performansında önde. Arc B770 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI11%

Arc B770 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺3.617

RX 6800 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 13–18/ 317
Arc B770#15GPU sıralamasındaki konum
RX 6800#54GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon RX 6800

152 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Intel Arc B770

100/100 · Fiyat $549

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryArc B770RX 6800
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
60Daha iyi
53
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
50Daha iyi
45
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
47Daha iyi
42
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
89Daha iyi
71
Head to Head puanıGenel katalog puanı
73Daha iyi
66
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationArc B770RX 6800
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
TFLOPS28Daha iyi16.17
USB Type-CHayırEvet
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 2.1
Güç tüketimi225 WDaha iyi250 W
Maksimum monitörVaries by board4
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
Önerilen PSUVaries by board600 W
UzunlukVaries by board267 mm
KalınlıkVaries by boardDual-slot
MimariNot publicly specifiedRDNA 2.0
Transistör sayısıNot publicly specified26800 million
Zar boyutuNot publicly specified520 mm²
Shader birimleri / çekirdeklerNot publicly specified3840
Bellek önbelleğiNot publicly specifiedL1 128 KB, L2 4 MB
Çıkış fiyatı$579
Bellek türüGDDR6GDDR6
Saat hızı2100 - 2400 MHzDaha iyi1700 - 2105 MHz
Temel saat hızı2100 MHzDaha iyi1700 MHz
Boost saat hızı2400 MHzDaha iyi2105 MHz
Video belleği16 GB GDDR616 GB GDDR6
Bellek frekansı16 GHz16 GHz
Bellek veri yolu256 bit256 bit
Bellek bant genişliği512 GB/s512 GB/s
Güç konektörü6+8 pin8+8 pin
Çıkış tarihi20262020
ArayüzPCIe 4x16PCIe 4x16
Güç tüketimi225 WDaha iyi250 W
Üretim süreci5 nmDaha iyi7 nm
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

Arc B770RX 6800
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSTahmini 66%
26 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
25 FPSTahmini 66%
22 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
19 FPSTahmini 66%
17 FPSTahmini 66%
4K Ultra
11 FPSTahmini 66%
9 FPSTahmini 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B77029 FPSTahmini 66%RX 680026 FPSTahmini 66%Arc B77025 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%Arc B77019 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%Arc B77011 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%
Call of Duty: WarzoneArc B77029 FPSTahmini 66%RX 680026 FPSTahmini 66%Arc B77025 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%Arc B77019 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%Arc B77011 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%
Counter-Strike 2Arc B770248 FPSTahmini 74%RX 6800218 FPSTahmini 74%Arc B770174 FPSTahmini 74%RX 6800153 FPSTahmini 74%Arc B770135 FPSTahmini 74%RX 6800119 FPSTahmini 74%Arc B77067 FPSTahmini 74%RX 680059 FPSTahmini 74%
Cyberpunk 2077Arc B770160 FPSTahmini 74%RX 6800141 FPSTahmini 74%Arc B770138 FPSTahmini 74%RX 6800121 FPSTahmini 74%Arc B77098 FPSTahmini 74%RX 680086 FPSTahmini 74%Arc B77045 FPSTahmini 74%RX 680040 FPSTahmini 74%
Forza Horizon 5Arc B770202 FPSTahmini 80%RX 6800177 FPSTahmini 80%Arc B770131 FPSTahmini 74%RX 6800115 FPSTahmini 74%Arc B770122 FPSTahmini 74%RX 6800107 FPSTahmini 74%Arc B77099 FPSTahmini 74%RX 680087 FPSTahmini 74%
God of War RagnarökArc B77029 FPSTahmini 66%RX 680026 FPSTahmini 66%Arc B77025 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%Arc B77019 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%Arc B77011 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%
Hogwarts LegacyArc B770131 FPSTahmini 74%RX 6800115 FPSTahmini 74%Arc B770109 FPSTahmini 74%RX 680096 FPSTahmini 74%Arc B77088 FPSTahmini 74%RX 680077 FPSTahmini 74%Arc B77046 FPSTahmini 74%RX 680040 FPSTahmini 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B77029 FPSTahmini 66%RX 680026 FPSTahmini 66%Arc B77025 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%Arc B77019 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%Arc B77011 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%
Monster Hunter WildsArc B77029 FPSTahmini 66%RX 680026 FPSTahmini 66%Arc B77025 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%Arc B77019 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%Arc B77011 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%
StarfieldArc B77029 FPSTahmini 66%RX 680026 FPSTahmini 66%Arc B77025 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%Arc B77019 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%Arc B77011 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%
Average FPSArc B77092 FPSRX 680081 FPSArc B77070 FPSRX 680062 FPSArc B77056 FPSRX 680049 FPSArc B77032 FPSRX 680028 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc B770RX 6800Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 100605312%
H2H Compute IndexH2H Index / 10067619%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10068638%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10088880%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100897123%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc B770RX 6800Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10073696%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10071676%
H2H Inference IndexH2H Index / 10068638%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10075724%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10068646%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B770RX 6800
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 2.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B770RX 6800
MimariNot publicly specifiedRDNA 2.0
Üretim süreci5 nmDaha iyi7 nm
Çıkış tarihi20262020
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B770RX 6800
Transistör sayısıNot publicly specified26800 million
Zar boyutuNot publicly specified520 mm²
Shader birimleri / çekirdeklerNot publicly specified3840
Temel saat hızı2100 MHzDaha iyi1700 MHz
Boost saat hızı2400 MHzDaha iyi2105 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B770RX 6800
ArayüzPCIe 4x16PCIe 4x16
UzunlukVaries by board267 mm
KalınlıkVaries by boardDual-slot
Önerilen PSUVaries by board600 W
Güç konektörü6+8 pin8+8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B770RX 6800
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırEvet
Maksimum monitörVaries by board4
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü Arc B770 ve RX 6800 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B770RX 6800
Video belleği16 GB GDDR616 GB GDDR6
Bellek türüGDDR6GDDR6
Bellek veri yolu256 bit256 bit
TFLOPS28Daha iyi16.17
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AArc B77073
Cihaz BRX 680066
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B770 or RX 6800?

Arc B770 has the higher overall gaming score, while Arc B770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc B770 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc B770 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B770 offers more overall performance, while Arc B770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc B770 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B770 leads in combined 1440p performance. Arc B770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B770 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B770 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.