H2H

GeForce GTX 1060 6GB vs Radeon Vega II 8CU 4700G

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Vega II 8CU 4700G, Head to Head birleşik indeksinde GTX 1060 6GB modelinden %22 daha önde.+22%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

GeForce GTX 1060 6GB vs Radeon Vega II 8CU 4700G: ana sonuç

GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G karşılaştırması, Vega II 8CU 4700G için «oyun performansı» alanında 22% avantaj gösteriyor; ancak GTX 1060 6GB «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Fiyat / performans
Performans
3745
Fiyat / performans
100100
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

GTX 1060 6GB genel olarak en iyi seçim

GTX 1060 6GB birleşik oyun performansında önde. GTX 1060 6GB kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI5%

GTX 1060 6GB birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺10.233

Vega II 8CU 4700G daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 197–202/ 319
GTX 1060 6GBTOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
Vega II 8CU 4700GTOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon Vega II 8CU 4700G

158 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Radeon Vega II 8CU 4700G

100/100 · Fiyat $169

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700G
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
37
45Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
33
39Daha iyi
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
31
36Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
100Daha iyi
51
Head to Head puanıGenel katalog puanı
61Daha iyi
58
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700G
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
Maksimum monitör54
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
DirectX12.112.2
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS3.935Daha iyi2.1
Güç tüketimi120 W
Bellek türüGDDR5SMA
Güç konektörü6 pinIntegrated (shared power)
Çıkış tarihi20162020
MimariPascalNot publicly specified
KalınlıkDual-slotVaries by board
Compute APIOpenCL 3.0, CUDA 6.1OpenCL 3.0
Çıkış fiyatı$179
Shader birimleri / çekirdekler1280Not publicly specified
Saat hızı1506 - 1708 MHzDaha iyi400 - 2100 MHz
Temel saat hızı1506 MHzDaha iyi400 MHz
Boost saat hızı1708 MHz2100 MHzDaha iyi
Video belleği6 GB GDDR5- SMA
Bellek frekansı8 GHz
Bellek veri yolu192 bitSystem memory interface
Bellek bant genişliği192 GB/s
ArayüzPCIe 3x16IGP
Güç tüketimi120 W
Üretim süreci16 nm7 nmDaha iyi
Önerilen PSU300 WVaries by board
Uzunluk250 mmVaries by board
Zar boyutu200 mm²Not publicly specified
Bellek önbelleğiL1 48 KB, L2 1.5 MBNot publicly specified
Transistör sayısı4400 millionNot publicly specified
UpscalingNot supportedFSR
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

GTX 1060 6GBVega II 8CU 4700G
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
22 FPSTahmini 66%
22 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
19 FPSTahmini 66%
19 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
11 FPSTahmini 60%
14 FPSTahmini 66%
4K Ultra
5 FPSTahmini 55%
8 FPSTahmini 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongGTX 1060 6GB22 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB19 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB11 FPSTahmini 60%Vega II 8CU 4700G14 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB5 FPSTahmini 55%Vega II 8CU 4700G8 FPSTahmini 66%
Call of Duty: WarzoneGTX 1060 6GB22 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB19 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB11 FPSTahmini 60%Vega II 8CU 4700G14 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB5 FPSTahmini 55%Vega II 8CU 4700G8 FPSTahmini 66%
Counter-Strike 2GTX 1060 6GB186 FPSTahmini 74%Vega II 8CU 4700G185 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB131 FPSTahmini 74%Vega II 8CU 4700G130 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB76 FPSTahmini 68%Vega II 8CU 4700G101 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB24 FPSTahmini 62%Vega II 8CU 4700G50 FPSTahmini 74%
Cyberpunk 2077GTX 1060 6GB120 FPSTahmini 74%Vega II 8CU 4700G119 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB103 FPSTahmini 74%Vega II 8CU 4700G103 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB55 FPSTahmini 68%Vega II 8CU 4700G73 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB16 FPSTahmini 62%Vega II 8CU 4700G34 FPSTahmini 74%
Forza Horizon 5GTX 1060 6GB151 FPSTahmini 80%Vega II 8CU 4700G150 FPSTahmini 80%GTX 1060 6GB98 FPSTahmini 74%Vega II 8CU 4700G97 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB68 FPSTahmini 68%Vega II 8CU 4700G91 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB35 FPSTahmini 62%Vega II 8CU 4700G74 FPSTahmini 74%
God of War RagnarökGTX 1060 6GB22 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB19 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB11 FPSTahmini 60%Vega II 8CU 4700G14 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB5 FPSTahmini 55%Vega II 8CU 4700G8 FPSTahmini 66%
Hogwarts LegacyGTX 1060 6GB98 FPSTahmini 74%Vega II 8CU 4700G97 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB82 FPSTahmini 74%Vega II 8CU 4700G81 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB49 FPSTahmini 68%Vega II 8CU 4700G65 FPSTahmini 74%GTX 1060 6GB16 FPSTahmini 62%Vega II 8CU 4700G34 FPSTahmini 74%
Microsoft Flight Simulator 2024GTX 1060 6GB22 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB19 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB11 FPSTahmini 60%Vega II 8CU 4700G14 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB5 FPSTahmini 55%Vega II 8CU 4700G8 FPSTahmini 66%
Monster Hunter WildsGTX 1060 6GB22 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB19 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB11 FPSTahmini 60%Vega II 8CU 4700G14 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB5 FPSTahmini 55%Vega II 8CU 4700G8 FPSTahmini 66%
StarfieldGTX 1060 6GB22 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB19 FPSTahmini 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB11 FPSTahmini 60%Vega II 8CU 4700G14 FPSTahmini 66%GTX 1060 6GB5 FPSTahmini 55%Vega II 8CU 4700G8 FPSTahmini 66%
Average FPSGTX 1060 6GB69 FPSVega II 8CU 4700G68 FPSGTX 1060 6GB53 FPSVega II 8CU 4700G53 FPSGTX 1060 6GB31 FPSVega II 8CU 4700G41 FPSGTX 1060 6GB12 FPSVega II 8CU 4700G24 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700GFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100374520%
H2H Compute IndexH2H Index / 100444911%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10044452%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100600200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001000200%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700GFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10048456%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10046452%
H2H Inference IndexH2H Index / 10044452%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100504511%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10044452%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700G
DirectX12.112.2
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingNot supportedFSR
Compute APIOpenCL 3.0, CUDA 6.1OpenCL 3.0

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700G
MimariPascalNot publicly specified
Üretim süreci16 nm7 nmDaha iyi
Çıkış tarihi20162020
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700G
Transistör sayısı4400 millionNot publicly specified
Zar boyutu200 mm²Not publicly specified
Shader birimleri / çekirdekler1280Not publicly specified
Temel saat hızı1506 MHzDaha iyi400 MHz
Boost saat hızı1708 MHz2100 MHzDaha iyi

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700G
ArayüzPCIe 3x16IGP
Uzunluk250 mmVaries by board
KalınlıkDual-slotVaries by board
Önerilen PSU300 WVaries by board
Güç konektörü6 pinIntegrated (shared power)

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700G
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör54
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü GTX 1060 6GB ve Vega II 8CU 4700G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsGTX 1060 6GBVega II 8CU 4700G
Video belleği6 GB GDDR5- SMA
Bellek türüGDDR5SMA
Bellek veri yolu192 bitSystem memory interface
TFLOPS3.935Daha iyi2.1
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AGTX 1060 6GB61
Cihaz BVega II 8CU 4700G58
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: GTX 1060 6GB or Vega II 8CU 4700G?

GTX 1060 6GB has the higher overall gaming score, while GTX 1060 6GB offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

GTX 1060 6GB is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

GTX 1060 6GB is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

GTX 1060 6GB offers more overall performance, while GTX 1060 6GB offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

GTX 1060 6GB is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

GTX 1060 6GB is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

GTX 1060 6GB leads in combined 1440p performance. GTX 1060 6GB can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

GTX 1060 6GB is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

GTX 1060 6GB is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

GTX 1060 6GB is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to GTX 1060 6GB if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.