H2H

Radeon RX 6600 XT vs Radeon VII

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

RX 6600 XT ve VII özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

VII, Head to Head birleşik indeksinde RX 6600 XT modelinden %21 daha önde.+21%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon RX 6600 XT vs Radeon VII: ana sonuç

RX 6600 XT ve VII karşılaştırması, VII için «oyun performansı» alanında 21% avantaj gösteriyor; ancak RX 6600 XT «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
4352
Verimlilik
9059
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
6888
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Cihazlar aynı genel puanı aldı

RX 6600 XT birleşik oyun performansında önde. RX 6600 XT kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI0%

Performans neredeyse aynı

FİYAT FARKI₺3.135

VII daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 77–82/ 317
RX 6600 XT#79GPU sıralamasındaki konum
VII#81GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon VII

121 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Radeon RX 6600 XT

100/100 · Fiyat $379

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryRX 6600 XTVII
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
43
52Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
37
44Daha iyi
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
35
41Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
90Daha iyi
59
Head to Head puanıGenel katalog puanı
63
63
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationRX 6600 XTVII
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
TFLOPS10.613.44Daha iyi
Güç tüketimi160 WDaha iyi295 W
Bellek türüGDDR6HBM2
Güç konektörü8 pin8+8 pin
Çıkış tarihi20212019
MimariRDNA 2.0GCN 5.1Daha iyi
KalınlıkDual-slotDual-slot
Compute APIOpenCL 2.1OpenCL 2.1
Çıkış fiyatı$379Daha iyi$399
Shader birimleri / çekirdekler20483840Daha iyi
Saat hızı1968 - 2589 MHzDaha iyi1400 - 1800 MHz
Temel saat hızı1968 MHzDaha iyi1400 MHz
Boost saat hızı2589 MHzDaha iyi1800 MHz
Video belleği8 GB GDDR616 GB HBM2Daha iyi
Bellek frekansı16 GHzDaha iyi2 GHz
Bellek veri yolu128 bit4096 bitDaha iyi
Bellek bant genişliği256 GB/s1024 GB/sDaha iyi
ArayüzPCIe 4x8PCIe 3x16
Güç tüketimi160 WDaha iyi295 W
Üretim süreci7 nm7 nm
Önerilen PSU450 WDaha iyi600 W
Uzunluk190 mmDaha iyi280 mm
Zar boyutu237 mm²Daha iyi331 mm²
Bellek önbelleğiL1 128 KB, L2 2 MBL1 16 KB, L2 4 MB
Transistör sayısı11060 million13230 millionDaha iyi
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

RX 6600 XTVII
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSTahmini 66%
25 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
21 FPSTahmini 66%
22 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
14 FPSTahmini 64%
16 FPSTahmini 66%
4K Ultra
5 FPSTahmini 56%
9 FPSTahmini 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 6600 XT24 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%RX 6600 XT21 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%RX 6600 XT14 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%RX 6600 XT5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Call of Duty: WarzoneRX 6600 XT24 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%RX 6600 XT21 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%RX 6600 XT14 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%RX 6600 XT5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Counter-Strike 2RX 6600 XT205 FPSTahmini 74%VII213 FPSTahmini 74%RX 6600 XT144 FPSTahmini 74%VII150 FPSTahmini 74%RX 6600 XT100 FPSTahmini 72%VII117 FPSTahmini 74%RX 6600 XT29 FPSTahmini 64%VII58 FPSTahmini 74%
Cyberpunk 2077RX 6600 XT133 FPSTahmini 74%VII138 FPSTahmini 74%RX 6600 XT114 FPSTahmini 74%VII119 FPSTahmini 74%RX 6600 XT73 FPSTahmini 72%VII85 FPSTahmini 74%RX 6600 XT20 FPSTahmini 64%VII39 FPSTahmini 74%
Forza Horizon 5RX 6600 XT167 FPSTahmini 80%VII174 FPSTahmini 80%RX 6600 XT108 FPSTahmini 74%VII112 FPSTahmini 74%RX 6600 XT90 FPSTahmini 72%VII105 FPSTahmini 74%RX 6600 XT43 FPSTahmini 64%VII85 FPSTahmini 74%
God of War RagnarökRX 6600 XT24 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%RX 6600 XT21 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%RX 6600 XT14 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%RX 6600 XT5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Hogwarts LegacyRX 6600 XT108 FPSTahmini 74%VII112 FPSTahmini 74%RX 6600 XT91 FPSTahmini 74%VII94 FPSTahmini 74%RX 6600 XT65 FPSTahmini 72%VII76 FPSTahmini 74%RX 6600 XT20 FPSTahmini 64%VII40 FPSTahmini 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 6600 XT24 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%RX 6600 XT21 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%RX 6600 XT14 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%RX 6600 XT5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Monster Hunter WildsRX 6600 XT24 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%RX 6600 XT21 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%RX 6600 XT14 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%RX 6600 XT5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
StarfieldRX 6600 XT24 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%RX 6600 XT21 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%RX 6600 XT14 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%RX 6600 XT5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Average FPSRX 6600 XT76 FPSVII79 FPSRX 6600 XT58 FPSVII61 FPSRX 6600 XT41 FPSVII48 FPSRX 6600 XT14 FPSVII28 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 6600 XTVIIFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100435219%
H2H Compute IndexH2H Index / 100535911%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100506221%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100688826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100905942%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 6600 XTVIIFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100546823%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100536622%
H2H Inference IndexH2H Index / 100506221%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100577223%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100516321%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6600 XTVII
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR
Compute APIOpenCL 2.1OpenCL 2.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6600 XTVII
MimariRDNA 2.0GCN 5.1Daha iyi
Üretim süreci7 nm7 nm
Çıkış tarihi20212019
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6600 XTVII
Transistör sayısı11060 million13230 millionDaha iyi
Zar boyutu237 mm²Daha iyi331 mm²
Shader birimleri / çekirdekler20483840Daha iyi
Temel saat hızı1968 MHzDaha iyi1400 MHz
Boost saat hızı2589 MHzDaha iyi1800 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6600 XTVII
ArayüzPCIe 4x8PCIe 3x16
Uzunluk190 mmDaha iyi280 mm
KalınlıkDual-slotDual-slot
Önerilen PSU450 WDaha iyi600 W
Güç konektörü8 pin8+8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6600 XTVII
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü RX 6600 XT ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6600 XTVII
Video belleği8 GB GDDR616 GB HBM2Daha iyi
Bellek türüGDDR6HBM2
Bellek veri yolu128 bit4096 bitDaha iyi
TFLOPS10.613.44Daha iyi
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz ARX 6600 XT63
Cihaz BVII63
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6600 XT or VII?

RX 6600 XT has the higher overall gaming score, while RX 6600 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 6600 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 6600 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6600 XT offers more overall performance, while RX 6600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 6600 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6600 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6600 XT leads in combined 1440p performance. RX 6600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6600 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6600 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.