H2H

Radeon RX 6800 vs Radeon RX 7600 XT

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

VS

Birleşik performans puanı

RX 6800 ve RX 7600 XT özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

RX 7600 XT, Head to Head birleşik indeksinde RX 6800 modelinden %2 daha önde.+2%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon RX 6800 vs Radeon RX 7600 XT: ana sonuç

RX 6800 ve RX 7600 XT karşılaştırması, RX 7600 XT için «oyun performansı» alanında 2% avantaj gösteriyor; ancak RX 6800 «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
5354
Verimlilik
7195
Fiyat / performans
10079
Bellek kapasitesi
8888
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Cihazlar aynı genel puanı aldı

RX 6800 birleşik oyun performansında önde. RX 6800 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI0%

Performans neredeyse aynı

FİYAT FARKI₺11.576

RX 6800 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 44–49/ 317
RX 6800#54GPU sıralamasındaki konum
RX 7600 XT#46GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon RX 6800

152 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Radeon RX 6800

100/100 · Fiyat $579

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryRX 6800RX 7600 XT
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
53
54Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
45
45
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
42
43Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
71
95Daha iyi
Head to Head puanıGenel katalog puanı
66
66
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationRX 6800RX 7600 XT
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CEvetHayır
Güç tüketimi250 W190 WDaha iyi
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS16.1722.57Daha iyi
Bellek türüGDDR6GDDR6
Güç konektörü8+8 pin8 pin
Çıkış tarihi20202024
MimariRDNA 2.0RDNA 3.0Daha iyi
KalınlıkDual-slotDual-slot
Compute APIOpenCL 2.1OpenCL 2.2
Çıkış fiyatı$579$549Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler3840Daha iyi2048
Saat hızı1700 - 2105 MHz1720 - 2755 MHzDaha iyi
Temel saat hızı1700 MHz1720 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2105 MHz2755 MHzDaha iyi
Video belleği16 GB GDDR616 GB GDDR6
Bellek frekansı16 GHz18 GHzDaha iyi
Bellek veri yolu256 bitDaha iyi128 bit
Bellek bant genişliği512 GB/sDaha iyi288 GB/s
ArayüzPCIe 4x16PCIe 4x8
Güç tüketimi250 W190 WDaha iyi
Üretim süreci7 nm6 nmDaha iyi
Önerilen PSU600 W450 WDaha iyi
Uzunluk267 mm204 mmDaha iyi
Zar boyutu520 mm²204 mm²Daha iyi
Bellek önbelleğiL1 128 KB, L2 4 MBL1 128 KB, L2 2 MB
Transistör sayısı26800 millionDaha iyi13300 million
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

RX 6800RX 7600 XT
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSTahmini 66%
28 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
22 FPSTahmini 66%
24 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
17 FPSTahmini 66%
18 FPSTahmini 66%
4K Ultra
9 FPSTahmini 66%
8 FPSTahmini 61%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 680026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT28 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%
Call of Duty: WarzoneRX 680026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT28 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%
Counter-Strike 2RX 6800218 FPSTahmini 74%RX 7600 XT234 FPSTahmini 74%RX 6800153 FPSTahmini 74%RX 7600 XT164 FPSTahmini 74%RX 6800119 FPSTahmini 74%RX 7600 XT127 FPSTahmini 74%RX 680059 FPSTahmini 74%RX 7600 XT48 FPSTahmini 69%
Cyberpunk 2077RX 6800141 FPSTahmini 74%RX 7600 XT151 FPSTahmini 74%RX 6800121 FPSTahmini 74%RX 7600 XT130 FPSTahmini 74%RX 680086 FPSTahmini 74%RX 7600 XT92 FPSTahmini 74%RX 680040 FPSTahmini 74%RX 7600 XT32 FPSTahmini 69%
Forza Horizon 5RX 6800177 FPSTahmini 80%RX 7600 XT190 FPSTahmini 80%RX 6800115 FPSTahmini 74%RX 7600 XT123 FPSTahmini 74%RX 6800107 FPSTahmini 74%RX 7600 XT114 FPSTahmini 74%RX 680087 FPSTahmini 74%RX 7600 XT71 FPSTahmini 69%
God of War RagnarökRX 680026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT28 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%
Hogwarts LegacyRX 6800115 FPSTahmini 74%RX 7600 XT123 FPSTahmini 74%RX 680096 FPSTahmini 74%RX 7600 XT103 FPSTahmini 74%RX 680077 FPSTahmini 74%RX 7600 XT83 FPSTahmini 74%RX 680040 FPSTahmini 74%RX 7600 XT33 FPSTahmini 69%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 680026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT28 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%
Monster Hunter WildsRX 680026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT28 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%
StarfieldRX 680026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT28 FPSTahmini 66%RX 680022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%RX 680017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%RX 68009 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%
Average FPSRX 680081 FPSRX 7600 XT87 FPSRX 680062 FPSRX 7600 XT66 FPSRX 680049 FPSRX 7600 XT52 FPSRX 680028 FPSRX 7600 XT23 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 6800RX 7600 XTFark
H2H Raster IndexH2H Index / 10053542%
H2H Compute IndexH2H Index / 10061656%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10063642%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10088880%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100719529%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 6800RX 7600 XTFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10069690%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10067681%
H2H Inference IndexH2H Index / 10063642%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10072731%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10064640%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
Compute APIOpenCL 2.1OpenCL 2.2

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
MimariRDNA 2.0RDNA 3.0Daha iyi
Üretim süreci7 nm6 nmDaha iyi
Çıkış tarihi20202024
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
Transistör sayısı26800 millionDaha iyi13300 million
Zar boyutu520 mm²204 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler3840Daha iyi2048
Temel saat hızı1700 MHz1720 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2105 MHz2755 MHzDaha iyi

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
ArayüzPCIe 4x16PCIe 4x8
Uzunluk267 mm204 mmDaha iyi
KalınlıkDual-slotDual-slot
Önerilen PSU600 W450 WDaha iyi
Güç konektörü8+8 pin8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
USB Type-CEvetHayır
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü RX 6800 ve RX 7600 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 6800RX 7600 XT
Video belleği16 GB GDDR616 GB GDDR6
Bellek türüGDDR6GDDR6
Bellek veri yolu256 bitDaha iyi128 bit
TFLOPS16.1722.57Daha iyi
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz ARX 680066
Cihaz BRX 7600 XT66
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6800 or RX 7600 XT?

RX 6800 has the higher overall gaming score, while RX 6800 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 6800 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 6800 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6800 offers more overall performance, while RX 6800 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 6800 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6800 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6800 leads in combined 1440p performance. RX 6800 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6800 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7600 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7600 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6800 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.