H2H

Radeon RX 7400 vs Intel Arc A310

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

RX 7400 ve Arc A310 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

RX 7400, Head to Head birleşik indeksinde Arc A310 modelinden %21 daha önde.+21%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon RX 7400 vs Intel Arc A310: ana sonuç

RX 7400 ve Arc A310 karşılaştırması, RX 7400 için «oyun performansı» alanında 21% avantaj gösteriyor; ancak Arc A310 «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
4033
Verimlilik
100100
Fiyat / performans
88100
Bellek kapasitesi
6860
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

RX 7400 genel olarak en iyi seçim

RX 7400 birleşik oyun performansında önde. Arc A310 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI3%

RX 7400 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺10.129

Arc A310 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 130–135/ 317
RX 7400TOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
Arc A310TOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon RX 7400

94 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Intel Arc A310

100/100 · Fiyat $169

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryRX 7400Arc A310
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
40Daha iyi
33
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
35Daha iyi
30
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
33Daha iyi
28
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
100
100
Head to Head puanıGenel katalog puanı
60Daha iyi
58
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationRX 7400Arc A310
DisplayPortDisplayPort 2.1mini-DisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRXeSS
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS8Daha iyi2.688
Güç tüketimi55 WDaha iyi75 W
Bellek türüGDDR6GDDR6
Güç konektörü1x 6-pinNone
Çıkış tarihi20252022
MimariRDNA 3.0Xe-HPG
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Compute APIOpenCL 2.2OpenCL 3.0
Çıkış fiyatı$299$169Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler1792Daha iyi768
Saat hızı1452 - 2300 MHz1750 - 2000 MHzDaha iyi
Temel saat hızı1452 MHz1750 MHzDaha iyi
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
UzunlukVaries by boardVaries by board
Boost saat hızı2300 MHzDaha iyi2000 MHz
Video belleği8 GB GDDR6Daha iyi4 GB GDDR6
Bellek frekansı10,8 GHz15,5 GHzDaha iyi
Bellek veri yolu128 bitDaha iyi64 bit
Bellek bant genişliği173 GB/sDaha iyi124 GB/s
ArayüzPCIe 4x8PCIe 4x8
Güç tüketimi55 WDaha iyi75 W
Üretim süreci6 nm6 nm
Önerilen PSU200 W200 W
Zar boyutu204 mm²157 mm²Daha iyi
Bellek önbelleğiL1 128 KB, L2 2 MBL2 4 MBDaha iyi
Transistör sayısı13300 millionDaha iyi7200 million
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

RX 7400Arc A310
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSTahmini 66%
20 FPSTahmini 64%
1080p Ultra
20 FPSTahmini 66%
17 FPSTahmini 64%
1440p Ultra
12 FPSTahmini 61%
9 FPSTahmini 58%
4K Ultra
5 FPSTahmini 55%
5 FPSTahmini 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 740023 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 740020 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 740012 FPSTahmini 61%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 74005 FPSTahmini 55%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Call of Duty: WarzoneRX 740023 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 740020 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 740012 FPSTahmini 61%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 74005 FPSTahmini 55%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Counter-Strike 2RX 7400197 FPSTahmini 74%Arc A310165 FPSTahmini 72%RX 7400139 FPSTahmini 74%Arc A310116 FPSTahmini 72%RX 740085 FPSTahmini 69%Arc A31062 FPSTahmini 66%RX 740027 FPSTahmini 63%Arc A31022 FPSTahmini 62%
Cyberpunk 2077RX 7400127 FPSTahmini 74%Arc A310106 FPSTahmini 72%RX 7400110 FPSTahmini 74%Arc A31092 FPSTahmini 72%RX 740062 FPSTahmini 69%Arc A31045 FPSTahmini 66%RX 740018 FPSTahmini 63%Arc A31015 FPSTahmini 62%
Forza Horizon 5RX 7400161 FPSTahmini 80%Arc A310134 FPSTahmini 78%RX 7400104 FPSTahmini 74%Arc A31087 FPSTahmini 72%RX 740077 FPSTahmini 69%Arc A31056 FPSTahmini 66%RX 740040 FPSTahmini 63%Arc A31033 FPSTahmini 62%
God of War RagnarökRX 740023 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 740020 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 740012 FPSTahmini 61%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 74005 FPSTahmini 55%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Hogwarts LegacyRX 7400104 FPSTahmini 74%Arc A31087 FPSTahmini 72%RX 740087 FPSTahmini 74%Arc A31073 FPSTahmini 72%RX 740055 FPSTahmini 69%Arc A31041 FPSTahmini 66%RX 740018 FPSTahmini 63%Arc A31015 FPSTahmini 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 740023 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 740020 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 740012 FPSTahmini 61%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 74005 FPSTahmini 55%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Monster Hunter WildsRX 740023 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 740020 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 740012 FPSTahmini 61%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 74005 FPSTahmini 55%Arc A3105 FPSTahmini 55%
StarfieldRX 740023 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 740020 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 740012 FPSTahmini 61%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 74005 FPSTahmini 55%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Average FPSRX 740073 FPSArc A31061 FPSRX 740056 FPSArc A31047 FPSRX 740035 FPSArc A31026 FPSRX 740013 FPSArc A31012 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 7400Arc A310Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 100403319%
H2H Compute IndexH2H Index / 100504217%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100484116%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100686013%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 7400Arc A310Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100534516%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100514415%
H2H Inference IndexH2H Index / 100484116%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100564815%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100484116%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7400Arc A310
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRXeSS
Compute APIOpenCL 2.2OpenCL 3.0

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7400Arc A310
MimariRDNA 3.0Xe-HPG
Üretim süreci6 nm6 nm
Çıkış tarihi20252022
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7400Arc A310
Transistör sayısı13300 millionDaha iyi7200 million
Zar boyutu204 mm²157 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler1792Daha iyi768
Temel saat hızı1452 MHz1750 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2300 MHzDaha iyi2000 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7400Arc A310
ArayüzPCIe 4x8PCIe 4x8
UzunlukVaries by boardVaries by board
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Önerilen PSU200 W200 W
Güç konektörü1x 6-pinNone

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7400Arc A310
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1mini-DisplayPort 2.0
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü RX 7400 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7400Arc A310
Video belleği8 GB GDDR6Daha iyi4 GB GDDR6
Bellek türüGDDR6GDDR6
Bellek veri yolu128 bitDaha iyi64 bit
TFLOPS8Daha iyi2.688
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz ARX 740060
Cihaz BArc A31058
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7400 or Arc A310?

RX 7400 has the higher overall gaming score, while Arc A310 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7400 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7400 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7400 offers more overall performance, while RX 7400 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7400 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A310 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7400 leads in combined 1440p performance. RX 7400 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7400 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7400 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.