H2H

Radeon RX 7600 vs Intel Arc A310

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

RX 7600 ve Arc A310 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

RX 7600, Head to Head birleşik indeksinde Arc A310 modelinden %48 daha önde.+48%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon RX 7600 vs Intel Arc A310: ana sonuç

RX 7600 ve Arc A310 karşılaştırması, RX 7600 için «oyun performansı» alanında 48% avantaj gösteriyor; ancak Arc A310 «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
4933
Verimlilik
99100
Fiyat / performans
82100
Bellek kapasitesi
6860
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

RX 7600 genel olarak en iyi seçim

RX 7600 birleşik oyun performansında önde. Arc A310 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI12%

RX 7600 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺16.158

Arc A310 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 56–61/ 317
RX 7600#58GPU sıralamasındaki konum
Arc A310TOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon RX 7600

121 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Intel Arc A310

100/100 · Fiyat $169

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryRX 7600Arc A310
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
49Daha iyi
33
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
42Daha iyi
30
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
39Daha iyi
28
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
99
100Daha iyi
Head to Head puanıGenel katalog puanı
65Daha iyi
58
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationRX 7600Arc A310
DisplayPortDisplayPort 2.1mini-DisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRXeSS
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS21.75Daha iyi2.688
Güç tüketimi165 W75 WDaha iyi
Bellek türüGDDR6GDDR6
Güç konektörü8 pinNone
Çıkış tarihi20232022
MimariRDNA 3.0Xe-HPG
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Compute APIOpenCL 2.2OpenCL 3.0
Çıkış fiyatı$549$169Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler2048Daha iyi768
Saat hızı1720 - 2655 MHz1750 - 2000 MHzDaha iyi
Temel saat hızı1720 MHz1750 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2655 MHzDaha iyi2000 MHz
Video belleği8 GB GDDR6Daha iyi4 GB GDDR6
Bellek frekansı18 GHzDaha iyi15,5 GHz
Bellek veri yolu128 bitDaha iyi64 bit
Bellek bant genişliği288 GB/sDaha iyi124 GB/s
ArayüzPCIe 4x8PCIe 4x8
Güç tüketimi165 W75 WDaha iyi
Üretim süreci6 nm6 nm
Önerilen PSU450 W200 WDaha iyi
Uzunluk204 mmVaries by board
Zar boyutu204 mm²157 mm²Daha iyi
Bellek önbelleğiL1 128 KB, L2 2 MBL2 4 MBDaha iyi
Transistör sayısı13300 millionDaha iyi7200 million
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

RX 7600Arc A310
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSTahmini 66%
20 FPSTahmini 64%
1080p Ultra
23 FPSTahmini 66%
17 FPSTahmini 64%
1440p Ultra
16 FPSTahmini 64%
9 FPSTahmini 58%
4K Ultra
6 FPSTahmini 56%
5 FPSTahmini 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 760028 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 760023 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 760016 FPSTahmini 64%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 76006 FPSTahmini 56%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Call of Duty: WarzoneRX 760028 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 760023 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 760016 FPSTahmini 64%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 76006 FPSTahmini 56%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Counter-Strike 2RX 7600232 FPSTahmini 74%Arc A310165 FPSTahmini 72%RX 7600163 FPSTahmini 74%Arc A310116 FPSTahmini 72%RX 7600117 FPSTahmini 72%Arc A31062 FPSTahmini 66%RX 760035 FPSTahmini 64%Arc A31022 FPSTahmini 62%
Cyberpunk 2077RX 7600150 FPSTahmini 74%Arc A310106 FPSTahmini 72%RX 7600129 FPSTahmini 74%Arc A31092 FPSTahmini 72%RX 760085 FPSTahmini 72%Arc A31045 FPSTahmini 66%RX 760023 FPSTahmini 64%Arc A31015 FPSTahmini 62%
Forza Horizon 5RX 7600189 FPSTahmini 80%Arc A310134 FPSTahmini 78%RX 7600122 FPSTahmini 74%Arc A31087 FPSTahmini 72%RX 7600105 FPSTahmini 72%Arc A31056 FPSTahmini 66%RX 760051 FPSTahmini 64%Arc A31033 FPSTahmini 62%
God of War RagnarökRX 760028 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 760023 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 760016 FPSTahmini 64%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 76006 FPSTahmini 56%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Hogwarts LegacyRX 7600122 FPSTahmini 74%Arc A31087 FPSTahmini 72%RX 7600102 FPSTahmini 74%Arc A31073 FPSTahmini 72%RX 760076 FPSTahmini 72%Arc A31041 FPSTahmini 66%RX 760024 FPSTahmini 64%Arc A31015 FPSTahmini 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 760028 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 760023 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 760016 FPSTahmini 64%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 76006 FPSTahmini 56%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Monster Hunter WildsRX 760028 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 760023 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 760016 FPSTahmini 64%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 76006 FPSTahmini 56%Arc A3105 FPSTahmini 55%
StarfieldRX 760028 FPSTahmini 66%Arc A31020 FPSTahmini 64%RX 760023 FPSTahmini 66%Arc A31017 FPSTahmini 64%RX 760016 FPSTahmini 64%Arc A3109 FPSTahmini 58%RX 76006 FPSTahmini 56%Arc A3105 FPSTahmini 55%
Average FPSRX 760086 FPSArc A31061 FPSRX 760065 FPSArc A31047 FPSRX 760048 FPSArc A31026 FPSRX 760017 FPSArc A31012 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 7600Arc A310Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 100493339%
H2H Compute IndexH2H Index / 100584232%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100544127%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100686013%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100991001%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 7600Arc A310Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100584525%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100574426%
H2H Inference IndexH2H Index / 100544127%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100604822%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100554129%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600Arc A310
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRXeSS
Compute APIOpenCL 2.2OpenCL 3.0

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600Arc A310
MimariRDNA 3.0Xe-HPG
Üretim süreci6 nm6 nm
Çıkış tarihi20232022
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600Arc A310
Transistör sayısı13300 millionDaha iyi7200 million
Zar boyutu204 mm²157 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler2048Daha iyi768
Temel saat hızı1720 MHz1750 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2655 MHzDaha iyi2000 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600Arc A310
ArayüzPCIe 4x8PCIe 4x8
Uzunluk204 mmVaries by board
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Önerilen PSU450 W200 WDaha iyi
Güç konektörü8 pinNone

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600Arc A310
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1mini-DisplayPort 2.0
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü RX 7600 ve Arc A310 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600Arc A310
Video belleği8 GB GDDR6Daha iyi4 GB GDDR6
Bellek türüGDDR6GDDR6
Bellek veri yolu128 bitDaha iyi64 bit
TFLOPS21.75Daha iyi2.688
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz ARX 760065
Cihaz BArc A31058
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 or Arc A310?

RX 7600 has the higher overall gaming score, while Arc A310 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7600 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7600 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 offers more overall performance, while RX 7600 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7600 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A310 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 leads in combined 1440p performance. RX 7600 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A310 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A310 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.