H2H

Radeon RX 7600 XT vs Intel Arc A750

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

RX 7600 XT ve Arc A750 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

RX 7600 XT, Head to Head birleşik indeksinde Arc A750 modelinden %6 daha önde.+6%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon RX 7600 XT vs Intel Arc A750: ana sonuç

RX 7600 XT ve Arc A750 karşılaştırması, RX 7600 XT için «oyun performansı» alanında 6% avantaj gösteriyor; ancak Arc A750 «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
5451
Verimlilik
9576
Fiyat / performans
79100
Bellek kapasitesi
8868
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

RX 7600 XT genel olarak en iyi seçim

RX 7600 XT birleşik oyun performansında önde. Arc A750 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI2%

RX 7600 XT birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺16.640

Arc A750 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 44–49/ 317
RX 7600 XT#46GPU sıralamasındaki konum
Arc A750#52GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Intel Arc A750

124 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Intel Arc A750

100/100 · Fiyat $289

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryRX 7600 XTArc A750
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
54Daha iyi
51
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
45Daha iyi
43
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
43Daha iyi
41
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
95Daha iyi
76
Head to Head puanıGenel katalog puanı
66Daha iyi
65
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationRX 7600 XTArc A750
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Bellek frekansı18 GHzDaha iyi16 GHz
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRXeSS
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS22.57Daha iyi17.2
Güç tüketimi190 WDaha iyi225 W
Bellek türüGDDR6GDDR6
Güç konektörü8 pin6+8 pin
Çıkış tarihi20242022
MimariRDNA 3.0Xe-HPG
KalınlıkDual-slotDual-slot
Compute APIOpenCL 2.2OpenCL 3.0
Çıkış fiyatı$549$289Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler20483584Daha iyi
Saat hızı1720 - 2755 MHz2050 - 2400 MHzDaha iyi
Temel saat hızı1720 MHz2050 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2755 MHzDaha iyi2400 MHz
Video belleği16 GB GDDR6Daha iyi8 GB GDDR6
Bellek veri yolu128 bit256 bitDaha iyi
Bellek bant genişliği288 GB/s512 GB/sDaha iyi
ArayüzPCIe 4x8PCIe 4x16
Güç tüketimi190 WDaha iyi225 W
Üretim süreci6 nm6 nm
Önerilen PSU450 WDaha iyi550 W
Uzunluk204 mmVaries by board
Zar boyutu204 mm²Daha iyi406 mm²
Bellek önbelleğiL1 128 KB, L2 2 MBL2 16 MBDaha iyi
Transistör sayısı13300 million21700 millionDaha iyi
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

RX 7600 XTArc A750
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSTahmini 66%
26 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
24 FPSTahmini 66%
22 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
18 FPSTahmini 66%
17 FPSTahmini 66%
4K Ultra
8 FPSTahmini 61%
8 FPSTahmini 61%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%Arc A75026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Call of Duty: WarzoneRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%Arc A75026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Counter-Strike 2RX 7600 XT234 FPSTahmini 74%Arc A750221 FPSTahmini 74%RX 7600 XT164 FPSTahmini 74%Arc A750156 FPSTahmini 74%RX 7600 XT127 FPSTahmini 74%Arc A750121 FPSTahmini 74%RX 7600 XT48 FPSTahmini 69%Arc A75047 FPSTahmini 69%
Cyberpunk 2077RX 7600 XT151 FPSTahmini 74%Arc A750143 FPSTahmini 74%RX 7600 XT130 FPSTahmini 74%Arc A750123 FPSTahmini 74%RX 7600 XT92 FPSTahmini 74%Arc A75088 FPSTahmini 74%RX 7600 XT32 FPSTahmini 69%Arc A75032 FPSTahmini 69%
Forza Horizon 5RX 7600 XT190 FPSTahmini 80%Arc A750180 FPSTahmini 80%RX 7600 XT123 FPSTahmini 74%Arc A750117 FPSTahmini 74%RX 7600 XT114 FPSTahmini 74%Arc A750109 FPSTahmini 74%RX 7600 XT71 FPSTahmini 69%Arc A75069 FPSTahmini 69%
God of War RagnarökRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%Arc A75026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Hogwarts LegacyRX 7600 XT123 FPSTahmini 74%Arc A750117 FPSTahmini 74%RX 7600 XT103 FPSTahmini 74%Arc A75098 FPSTahmini 74%RX 7600 XT83 FPSTahmini 74%Arc A75079 FPSTahmini 74%RX 7600 XT33 FPSTahmini 69%Arc A75032 FPSTahmini 69%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7600 XT28 FPSTahmini 66%Arc A75026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Monster Hunter WildsRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%Arc A75026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%Arc A7508 FPSTahmini 61%
StarfieldRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%Arc A75026 FPSTahmini 66%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%Arc A7508 FPSTahmini 61%
Average FPSRX 7600 XT87 FPSArc A75082 FPSRX 7600 XT66 FPSArc A75063 FPSRX 7600 XT52 FPSArc A75050 FPSRX 7600 XT23 FPSArc A75023 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 7600 XTArc A750Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 10054516%
H2H Compute IndexH2H Index / 100655811%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100645613%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100886826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100957622%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 7600 XTArc A750Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100695916%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100685816%
H2H Inference IndexH2H Index / 100645613%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100736020%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100645613%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XTArc A750
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRXeSS
Compute APIOpenCL 2.2OpenCL 3.0

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XTArc A750
MimariRDNA 3.0Xe-HPG
Üretim süreci6 nm6 nm
Çıkış tarihi20242022
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XTArc A750
Transistör sayısı13300 million21700 millionDaha iyi
Zar boyutu204 mm²Daha iyi406 mm²
Shader birimleri / çekirdekler20483584Daha iyi
Temel saat hızı1720 MHz2050 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2755 MHzDaha iyi2400 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XTArc A750
ArayüzPCIe 4x8PCIe 4x16
Uzunluk204 mmVaries by board
KalınlıkDual-slotDual-slot
Önerilen PSU450 WDaha iyi550 W
Güç konektörü8 pin6+8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XTArc A750
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.0
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü RX 7600 XT ve Arc A750 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XTArc A750
Video belleği16 GB GDDR6Daha iyi8 GB GDDR6
Bellek türüGDDR6GDDR6
Bellek veri yolu128 bit256 bitDaha iyi
TFLOPS22.57Daha iyi17.2
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz ARX 7600 XT66
Cihaz BArc A75065
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 XT or Arc A750?

RX 7600 XT has the higher overall gaming score, while Arc A750 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7600 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7600 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 XT offers more overall performance, while RX 7600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7600 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A750 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 XT leads in combined 1440p performance. RX 7600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7600 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7600 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.