H2H

Radeon Vega 11CU 3400G vs Radeon Vega II 7CU 4600G

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Vega 11CU 3400G, Head to Head birleşik indeksinde Vega II 7CU 4600G modelinden %1 daha önde.+1%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon Vega 11CU 3400G vs Radeon Vega II 7CU 4600G: ana sonuç

Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G karşılaştırması, Vega 11CU 3400G için «oyun performansı» alanında 0% avantaj gösteriyor; ancak Vega II 7CU 4600G «verimlilik ve özellik seti» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Fiyat / performans
Performans
4444
Fiyat / performans
100100
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Cihazlar aynı genel puanı aldı

Vega 11CU 3400G birleşik oyun performansında önde. Vega 11CU 3400G kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI0%

Performans neredeyse aynı

FİYAT FARKI₺0

Fiyatlar aynı

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 238–243/ 317
Vega 11CU 3400GTOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
Vega II 7CU 4600GTOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon Vega II 7CU 4600G

180 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Radeon Vega 11CU 3400G

100/100 · Fiyat $119

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600G
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
44
44
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
38
38
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
36
36
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
51
51
Head to Head puanıGenel katalog puanı
58
58
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600G
Device classDesktopDesktop
DirectX12.012.2
Vulkan1.21.2
OpenGL4.64.6
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4DisplayPort 1.4a
Maksimum monitörVaries by board4
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
Önerilen PSUVaries by boardVaries by board
UzunlukVaries by boardVaries by board
KalınlıkVaries by boardVaries by board
Shader birimleri / çekirdeklerNot publicly specifiedNot publicly specified
Bellek önbelleğiNot publicly specifiedNot publicly specified
Güç tüketimi
TFLOPS1.97Daha iyi1.9
Video belleği- SMA- SMA
Bellek türüSMASMA
Bellek frekansı
Bellek veri yolu
Bellek bant genişliği
ArayüzIGPIGP
Güç konektörü
Güç tüketimi
Çıkış tarihi20192020
UpscalingFSR
Compute APIOpenCL 3.0
Çıkış fiyatı
Saat hızı300 - 1400 MHz400 - 1900 MHzDaha iyi
Temel saat hızı300 MHz400 MHzDaha iyi
Boost saat hızı1400 MHz1900 MHzDaha iyi
Üretim süreci12 nm7 nmDaha iyi
MimariNot publicly specifiedNot publicly specified
Transistör sayısıNot publicly specifiedNot publicly specified
Zar boyutuNot publicly specifiedNot publicly specified
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

Vega 11CU 3400GVega II 7CU 4600G
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
21 FPSTahmini 66%
22 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
18 FPSTahmini 66%
18 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
14 FPSTahmini 66%
14 FPSTahmini 66%
4K Ultra
8 FPSTahmini 66%
8 FPSTahmini 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongVega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G22 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G18 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G14 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G8 FPSTahmini 66%
Call of Duty: WarzoneVega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G22 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G18 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G14 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G8 FPSTahmini 66%
Counter-Strike 2Vega 11CU 3400G179 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G183 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G126 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G128 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G98 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G100 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G49 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G50 FPSTahmini 74%
Cyberpunk 2077Vega 11CU 3400G116 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G118 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G100 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G101 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G71 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G72 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G33 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G33 FPSTahmini 74%
Forza Horizon 5Vega 11CU 3400G146 FPSTahmini 80%Vega II 7CU 4600G149 FPSTahmini 80%Vega 11CU 3400G95 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G96 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G88 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G90 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G72 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G73 FPSTahmini 74%
God of War RagnarökVega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G22 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G18 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G14 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G8 FPSTahmini 66%
Hogwarts LegacyVega 11CU 3400G95 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G96 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G79 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G80 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G64 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G65 FPSTahmini 74%Vega 11CU 3400G33 FPSTahmini 74%Vega II 7CU 4600G34 FPSTahmini 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Vega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G22 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G18 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G14 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G8 FPSTahmini 66%
Monster Hunter WildsVega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G22 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G18 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G14 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G8 FPSTahmini 66%
StarfieldVega 11CU 3400G21 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G22 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G18 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G18 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G14 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G14 FPSTahmini 66%Vega 11CU 3400G8 FPSTahmini 66%Vega II 7CU 4600G8 FPSTahmini 66%
Average FPSVega 11CU 3400G66 FPSVega II 7CU 4600G68 FPSVega 11CU 3400G51 FPSVega II 7CU 4600G51 FPSVega 11CU 3400G41 FPSVega II 7CU 4600G41 FPSVega 11CU 3400G24 FPSVega II 7CU 4600G24 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600GFark
H2H Raster IndexH2H Index / 10044440%
H2H Compute IndexH2H Index / 10044477%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10044440%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100000%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100000%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600GFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10044440%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10044440%
H2H Inference IndexH2H Index / 10044440%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10044440%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10044440%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600G
DirectX12.012.2
Vulkan1.21.2
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR
Compute APIOpenCL 3.0

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600G
MimariNot publicly specifiedNot publicly specified
Üretim süreci12 nm7 nmDaha iyi
Çıkış tarihi20192020
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600G
Transistör sayısıNot publicly specifiedNot publicly specified
Zar boyutuNot publicly specifiedNot publicly specified
Shader birimleri / çekirdeklerNot publicly specifiedNot publicly specified
Temel saat hızı300 MHz400 MHzDaha iyi
Boost saat hızı1400 MHz1900 MHzDaha iyi

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600G
ArayüzIGPIGP
UzunlukVaries by boardVaries by board
KalınlıkVaries by boardVaries by board
Önerilen PSUVaries by boardVaries by board
Güç konektörü

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600G
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4DisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitörVaries by board4
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü Vega 11CU 3400G ve Vega II 7CU 4600G modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVega 11CU 3400GVega II 7CU 4600G
Video belleği- SMA- SMA
Bellek türüSMASMA
Bellek veri yolu
TFLOPS1.97Daha iyi1.9
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AVega 11CU 3400G58
Cihaz BVega II 7CU 4600G58
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Vega 11CU 3400G or Vega II 7CU 4600G?

Vega 11CU 3400G has the higher overall gaming score, while Vega 11CU 3400G offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Vega 11CU 3400G is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Vega 11CU 3400G is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Vega 11CU 3400G offers more overall performance, while Vega 11CU 3400G offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Vega 11CU 3400G is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Vega 11CU 3400G is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Vega 11CU 3400G leads in combined 1440p performance. Vega 11CU 3400G can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Vega 11CU 3400G is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Vega 11CU 3400G is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Vega 11CU 3400G is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Vega 11CU 3400G if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.