H2H

GeForce 8300 GS vs Intel Arc A380

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8300 GS i Arc A380 według specyfikacji oraz istotnych testów.

8300 GS wyprzedza Arc A380 o 1% według zbiorczego indeksu Head to Head.+1%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8300 GS vs Intel Arc A380: kluczowy wniosek

Porównanie 8300 GS i Arc A380 pokazuje przewagę 0% dla 8300 GS w «wydajność w grach», ale Arc A380 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3636
Efektywność
100100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
460
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Urządzenia mają taki sam wynik ogólny

8300 GS prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8300 GS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI0%

Wydajność jest prawie identyczna

RÓŻNICA CENY279 zł

8300 GS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 133–138z 317
8300 GSpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
Arc A380poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8300 GS

132 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8300 GS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8300 GSArc A380
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
36
36
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
32
32
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
30
30
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
60
60
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8300 GSArc A380
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.0154.198Lepsze
Pobór mocy40 WLepsze75 W
Taktowanie459 MHzLepsze300 - 2000 MHz
Typ pamięciDDR2GDDR6
Złącze zasilaniaNone6 pin
Data premiery20072022
ArchitekturaTeslaXe-HPG
GrubośćSingle-slotDual-slot
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
DługośćVaries by board222 mm
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0
Cena premierowa$79Lepsze$139
Jednostki shader / rdzenie81024Lepsze
Taktowanie bazowe459 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost459 MHz2000 MHzLepsze
Pamięć wideo128 MB DDR2Lepsze6 GB GDDR6
Taktowanie pamięci800 MHzLepsze15,5 GHz
Magistrala pamięci64 bit96 bitLepsze
Przepustowość pamięci6400 GB/sLepsze186 GB/s
InterfejsPCIe 2x16PCIe 4x8
Pobór mocy40 WLepsze75 W
Proces technologiczny80 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz200 WLepsze250 W
Rozmiar rdzenia127 mm²Lepsze157 mm²
Cache pamięciL2 0.02 MBL2 4 MB
Liczba tranzystorów210 million7200 millionLepsze
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8300 GS i Arc A380 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8300 GSArc A380
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
20 FPSSzacowane 64%
22 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
17 FPSSzacowane 64%
19 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
10 FPSSzacowane 60%
10 FPSSzacowane 59%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A38022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A38019 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A38010 FPSSzacowane 59%8300 GS5 FPSSzacowane 56%Arc A3805 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: Warzone8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A38022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A38019 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A38010 FPSSzacowane 59%8300 GS5 FPSSzacowane 56%Arc A3805 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 28300 GS171 FPSSzacowane 72%Arc A380188 FPSSzacowane 74%8300 GS120 FPSSzacowane 72%Arc A380129 FPSSzacowane 74%8300 GS74 FPSSzacowane 68%Arc A38069 FPSSzacowane 67%8300 GS28 FPSSzacowane 64%Arc A38023 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 20778300 GS111 FPSSzacowane 72%Arc A380121 FPSSzacowane 74%8300 GS95 FPSSzacowane 72%Arc A380102 FPSSzacowane 74%8300 GS54 FPSSzacowane 68%Arc A38050 FPSSzacowane 67%8300 GS19 FPSSzacowane 64%Arc A38015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 58300 GS139 FPSSzacowane 78%Arc A380153 FPSSzacowane 80%8300 GS90 FPSSzacowane 72%Arc A38097 FPSSzacowane 74%8300 GS67 FPSSzacowane 68%Arc A38062 FPSSzacowane 67%8300 GS41 FPSSzacowane 64%Arc A38034 FPSSzacowane 62%
God of War Ragnarök8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A38022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A38019 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A38010 FPSSzacowane 59%8300 GS5 FPSSzacowane 56%Arc A3805 FPSSzacowane 55%
Hogwarts Legacy8300 GS90 FPSSzacowane 72%Arc A38099 FPSSzacowane 74%8300 GS76 FPSSzacowane 72%Arc A38081 FPSSzacowane 74%8300 GS48 FPSSzacowane 68%Arc A38045 FPSSzacowane 67%8300 GS19 FPSSzacowane 64%Arc A38016 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 20248300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A38022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A38019 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A38010 FPSSzacowane 59%8300 GS5 FPSSzacowane 56%Arc A3805 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter Wilds8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A38022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A38019 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A38010 FPSSzacowane 59%8300 GS5 FPSSzacowane 56%Arc A3805 FPSSzacowane 55%
Starfield8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A38022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A38019 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A38010 FPSSzacowane 59%8300 GS5 FPSSzacowane 56%Arc A3805 FPSSzacowane 55%
Average FPS8300 GS63 FPSArc A38069 FPS8300 GS48 FPSArc A38052 FPS8300 GS30 FPSArc A38029 FPS8300 GS14 FPSArc A38012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8300 GSArc A380Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10036360%
H2H Compute IndexH2H Index / 100284444%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100274346%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100460175%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8300 GSArc A380Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100214776%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100234667%
H2H Inference IndexH2H Index / 100274346%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100184993%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100264349%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8300 GSArc A380
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8300 GSArc A380
ArchitekturaTeslaXe-HPG
Proces technologiczny80 nm6 nmLepsze
Data premiery20072022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8300 GSArc A380
Liczba tranzystorów210 million7200 millionLepsze
Rozmiar rdzenia127 mm²Lepsze157 mm²
Jednostki shader / rdzenie81024Lepsze
Taktowanie bazowe459 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost459 MHz2000 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8300 GSArc A380
InterfejsPCIe 2x16PCIe 4x8
DługośćVaries by board222 mm
GrubośćSingle-slotDual-slot
Zalecany zasilacz200 WLepsze250 W
Złącze zasilaniaNone6 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8300 GSArc A380
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8300 GS i Arc A380 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8300 GSArc A380
Pamięć wideo128 MB DDR2Lepsze6 GB GDDR6
Typ pamięciDDR2GDDR6
Magistrala pamięci64 bit96 bitLepsze
TFLOPS0.0154.198Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8300 GS60
Urządzenie BArc A38060
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8300 GS or Arc A380?

8300 GS has the higher overall gaming score, while 8300 GS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8300 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8300 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8300 GS offers more overall performance, while 8300 GS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8300 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8300 GS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8300 GS leads in combined 1440p performance. 8300 GS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8300 GS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8300 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8300 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8300 GS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.