H2H

Intel Arc A750 vs GeForce 8300 GS

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A750 i 8300 GS według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A750 wyprzedza 8300 GS o 42% według zbiorczego indeksu Head to Head.+42%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A750 vs GeForce 8300 GS: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A750 i 8300 GS pokazuje przewagę 42% dla Arc A750 w «wydajność w grach», ale 8300 GS może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5136
Efektywność
76100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
684
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A750 to najlepszy wybór ogólny

Arc A750 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A750 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI8%

Arc A750 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY655 zł

8300 GS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 50–55z 317
Arc A750#52pozycja w rankingu GPU
8300 GSpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8300 GS

132 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8300 GS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A7508300 GS
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
51Lepsze
36
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
43Lepsze
32
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41Lepsze
30
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
76
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
65Lepsze
60
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A7508300 GS
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600
USB Type-CNieNie
Vulkan1.4
GrubośćDual-slotSingle-slot
DługośćVaries by boardVaries by board
TFLOPS17.2Lepsze0.015
HDMIHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSS
DirectX12.210.0
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.1
ArchitekturaXe-HPGTesla
Typ pamięciGDDR6DDR2
Złącze zasilania6+8 pinNone
Data premiery20222007
DisplayPortDisplayPort 2.0
OpenGL4.63.3
Pobór mocy225 W40 WLepsze
Cena premierowa$289$79Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3584Lepsze8
Proces technologiczny6 nmLepsze80 nm
Taktowanie2050 - 2400 MHzLepsze459 MHz
Taktowanie bazowe2050 MHzLepsze459 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze459 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6128 MB DDR2Lepsze
Taktowanie pamięci16 GHz800 MHzLepsze
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci512 GB/s6400 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
Pobór mocy225 W40 WLepsze
Zalecany zasilacz550 W200 WLepsze
Rozmiar rdzenia406 mm²127 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 16 MBL2 0.02 MB
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze210 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A750 i 8300 GS w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A7508300 GS
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
10 FPSSzacowane 60%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 61%
5 FPSSzacowane 56%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A75026 FPSSzacowane 66%8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A75022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A75017 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A7508 FPSSzacowane 61%8300 GS5 FPSSzacowane 56%
Call of Duty: WarzoneArc A75026 FPSSzacowane 66%8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A75022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A75017 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A7508 FPSSzacowane 61%8300 GS5 FPSSzacowane 56%
Counter-Strike 2Arc A750221 FPSSzacowane 74%8300 GS171 FPSSzacowane 72%Arc A750156 FPSSzacowane 74%8300 GS120 FPSSzacowane 72%Arc A750121 FPSSzacowane 74%8300 GS74 FPSSzacowane 68%Arc A75047 FPSSzacowane 69%8300 GS28 FPSSzacowane 64%
Cyberpunk 2077Arc A750143 FPSSzacowane 74%8300 GS111 FPSSzacowane 72%Arc A750123 FPSSzacowane 74%8300 GS95 FPSSzacowane 72%Arc A75088 FPSSzacowane 74%8300 GS54 FPSSzacowane 68%Arc A75032 FPSSzacowane 69%8300 GS19 FPSSzacowane 64%
Forza Horizon 5Arc A750180 FPSSzacowane 80%8300 GS139 FPSSzacowane 78%Arc A750117 FPSSzacowane 74%8300 GS90 FPSSzacowane 72%Arc A750109 FPSSzacowane 74%8300 GS67 FPSSzacowane 68%Arc A75069 FPSSzacowane 69%8300 GS41 FPSSzacowane 64%
God of War RagnarökArc A75026 FPSSzacowane 66%8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A75022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A75017 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A7508 FPSSzacowane 61%8300 GS5 FPSSzacowane 56%
Hogwarts LegacyArc A750117 FPSSzacowane 74%8300 GS90 FPSSzacowane 72%Arc A75098 FPSSzacowane 74%8300 GS76 FPSSzacowane 72%Arc A75079 FPSSzacowane 74%8300 GS48 FPSSzacowane 68%Arc A75032 FPSSzacowane 69%8300 GS19 FPSSzacowane 64%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A75026 FPSSzacowane 66%8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A75022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A75017 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A7508 FPSSzacowane 61%8300 GS5 FPSSzacowane 56%
Monster Hunter WildsArc A75026 FPSSzacowane 66%8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A75022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A75017 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A7508 FPSSzacowane 61%8300 GS5 FPSSzacowane 56%
StarfieldArc A75026 FPSSzacowane 66%8300 GS20 FPSSzacowane 64%Arc A75022 FPSSzacowane 66%8300 GS17 FPSSzacowane 64%Arc A75017 FPSSzacowane 66%8300 GS10 FPSSzacowane 60%Arc A7508 FPSSzacowane 61%8300 GS5 FPSSzacowane 56%
Average FPSArc A75082 FPS8300 GS63 FPSArc A75063 FPS8300 GS48 FPSArc A75050 FPS8300 GS30 FPSArc A75023 FPS8300 GS14 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A7508300 GSRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100513634%
H2H Compute IndexH2H Index / 100582870%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100562770%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100684178%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1007610027%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A7508300 GSRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100592195%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100582386%
H2H Inference IndexH2H Index / 100562770%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 1006018108%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100562673%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A7508300 GS
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A7508300 GS
ArchitekturaXe-HPGTesla
Proces technologiczny6 nmLepsze80 nm
Data premiery20222007
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A7508300 GS
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze210 million
Rozmiar rdzenia406 mm²127 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3584Lepsze8
Taktowanie bazowe2050 MHzLepsze459 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze459 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A7508300 GS
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz550 W200 WLepsze
Złącze zasilania6+8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A7508300 GS
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A750 i 8300 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A7508300 GS
Pamięć wideo8 GB GDDR6128 MB DDR2Lepsze
Typ pamięciGDDR6DDR2
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
TFLOPS17.2Lepsze0.015
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A75065
Urządzenie B8300 GS60
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A750 or 8300 GS?

Arc A750 has the higher overall gaming score, while Arc A750 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8300 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8300 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A750 offers more overall performance, while Arc A750 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8300 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A750 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A750 leads in combined 1440p performance. Arc A750 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A750 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8300 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8300 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A750 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.