H2H

GeForce 8400 GS vs Radeon RX 5700

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8400 GS i RX 5700 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 5700 wyprzedza 8400 GS o 7% według zbiorczego indeksu Head to Head.+7%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8400 GS vs Radeon RX 5700: kluczowy wniosek

Porównanie 8400 GS i RX 5700 pokazuje przewagę 7% dla RX 5700 w «wydajność w grach», ale 8400 GS może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4245
Efektywność
10083
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
1368
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8400 GS to najlepszy wybór ogólny

8400 GS prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8400 GS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

8400 GS prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY279 zł

8400 GS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 59–64z 317
8400 GS#61pozycja w rankingu GPU
RX 5700#78pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 5700

176 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8400 GS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8400 GSRX 5700
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
42
45Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37
39Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
34
36Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
83
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
64Lepsze
63
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8400 GSRX 5700
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4a
DirectX10.012.1
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.0297.949Lepsze
Pobór mocy40 WLepsze180 W
Data premiery20072019
ArchitekturaTeslaRDNA 1.0
Typ pamięciDDR2GDDR6
Złącze zasilaniaNone6+8 pin
GrubośćSingle-slotDual-slot
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1
Cena premierowa$79Lepsze$299
Proces technologiczny80 nm7 nmLepsze
Taktowanie567 MHz1465 - 1625 MHzLepsze
Taktowanie bazowe567 MHz1465 MHzLepsze
Taktowanie boost567 MHz1625 MHzLepsze
Pamięć wideo512 MB DDR2Lepsze8 GB GDDR6
Taktowanie pamięci800 MHzLepsze14 GHz
Magistrala pamięci64 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci6400 GB/sLepsze448 GB/s
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
Pobór mocy40 WLepsze180 W
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
Długość170 mmLepsze268 mm
Rozmiar rdzenia127 mm²Lepsze251 mm²
Liczba tranzystorów210 million10300 millionLepsze
Jednostki shader / rdzenie162304Lepsze
Cache pamięciL2 0.02 MBL2 4 MB
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8400 GS i RX 5700 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8400 GSRX 5700
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSSzacowane 64%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 64%
20 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
12 FPSSzacowane 60%
15 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
6 FPSSzacowane 60%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8400 GS24 FPSSzacowane 64%RX 570023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RX 570020 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RX 570015 FPSSzacowane 66%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Call of Duty: Warzone8400 GS24 FPSSzacowane 64%RX 570023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RX 570020 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RX 570015 FPSSzacowane 66%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Counter-Strike 28400 GS204 FPSSzacowane 72%RX 5700196 FPSSzacowane 74%8400 GS143 FPSSzacowane 72%RX 5700138 FPSSzacowane 74%8400 GS88 FPSSzacowane 68%RX 5700107 FPSSzacowane 74%8400 GS34 FPSSzacowane 64%RX 570040 FPSSzacowane 68%
Cyberpunk 20778400 GS132 FPSSzacowane 72%RX 5700126 FPSSzacowane 74%8400 GS113 FPSSzacowane 72%RX 5700109 FPSSzacowane 74%8400 GS64 FPSSzacowane 68%RX 570078 FPSSzacowane 74%8400 GS23 FPSSzacowane 64%RX 570027 FPSSzacowane 68%
Forza Horizon 58400 GS166 FPSSzacowane 78%RX 5700159 FPSSzacowane 80%8400 GS108 FPSSzacowane 72%RX 5700103 FPSSzacowane 74%8400 GS79 FPSSzacowane 68%RX 570096 FPSSzacowane 74%8400 GS49 FPSSzacowane 64%RX 570058 FPSSzacowane 68%
God of War Ragnarök8400 GS24 FPSSzacowane 64%RX 570023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RX 570020 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RX 570015 FPSSzacowane 66%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Hogwarts Legacy8400 GS108 FPSSzacowane 72%RX 5700103 FPSSzacowane 74%8400 GS90 FPSSzacowane 72%RX 570086 FPSSzacowane 74%8400 GS57 FPSSzacowane 68%RX 570069 FPSSzacowane 74%8400 GS23 FPSSzacowane 64%RX 570027 FPSSzacowane 68%
Microsoft Flight Simulator 20248400 GS24 FPSSzacowane 64%RX 570023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RX 570020 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RX 570015 FPSSzacowane 66%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Monster Hunter Wilds8400 GS24 FPSSzacowane 64%RX 570023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RX 570020 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RX 570015 FPSSzacowane 66%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Starfield8400 GS24 FPSSzacowane 64%RX 570023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RX 570020 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RX 570015 FPSSzacowane 66%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Average FPS8400 GS75 FPSRX 570072 FPS8400 GS58 FPSRX 570056 FPS8400 GS36 FPSRX 570044 FPS8400 GS16 FPSRX 570019 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8400 GSRX 5700Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10042457%
H2H Compute IndexH2H Index / 100345038%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100345242%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001368136%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001008319%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8400 GSRX 5700Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100295562%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100305457%
H2H Inference IndexH2H Index / 100345242%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100265876%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100335245%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRX 5700
DirectX10.012.1
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRX 5700
ArchitekturaTeslaRDNA 1.0
Proces technologiczny80 nm7 nmLepsze
Data premiery20072019
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRX 5700
Liczba tranzystorów210 million10300 millionLepsze
Rozmiar rdzenia127 mm²Lepsze251 mm²
Jednostki shader / rdzenie162304Lepsze
Taktowanie bazowe567 MHz1465 MHzLepsze
Taktowanie boost567 MHz1625 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRX 5700
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
Długość170 mmLepsze268 mm
GrubośćSingle-slotDual-slot
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
Złącze zasilaniaNone6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRX 5700
HDMIHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8400 GS i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRX 5700
Pamięć wideo512 MB DDR2Lepsze8 GB GDDR6
Typ pamięciDDR2GDDR6
Magistrala pamięci64 bit256 bitLepsze
TFLOPS0.0297.949Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8400 GS64
Urządzenie BRX 570063
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8400 GS or RX 5700?

8400 GS has the higher overall gaming score, while 8400 GS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8400 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8400 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8400 GS offers more overall performance, while 8400 GS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8400 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8400 GS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8400 GS leads in combined 1440p performance. 8400 GS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8400 GS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8400 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8400 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8400 GS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.