H2H

Intel Arc B770 vs GeForce 210

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B770 i 210 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc B770 wyprzedza 210 o 94% według zbiorczego indeksu Head to Head.+94%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B770 vs GeForce 210: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B770 i 210 pokazuje przewagę 94% dla Arc B770 w «wydajność w grach», ale 210 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6031
Efektywność
89100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8843
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B770 to najlepszy wybór ogólny

Arc B770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI28%

Arc B770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1321 zł

210 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 13–18z 317
Arc B770#15pozycja w rankingu GPU
210poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc B770

90 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 210

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B770210
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
60Lepsze
31
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
50Lepsze
29
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
47Lepsze
26
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
89
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
73Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B770210
Device classDesktopDesktop
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort
TFLOPS28Lepsze0.039
USB Type-CNieNie
OpenGL4.63.3
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.2
Pobór mocy225 W31 WLepsze
Maks. liczba monitorówVaries by board3
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160
Zalecany zasilaczVaries by board200 W
DługośćVaries by board168 mm
GrubośćVaries by boardSingle-slot
ArchitekturaNot publicly specifiedTesla 2.0
Liczba tranzystorówNot publicly specified260 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified57 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified16
Cache pamięciNot publicly specifiedL2 0.03 MB
Cena premierowa$79
Typ pamięciGDDR6DDR3
Taktowanie2100 - 2400 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze589 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Taktowanie pamięci16 GHzLepsze1,2 GHz
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci512 GB/sLepsze10 GB/s
Złącze zasilania6+8 pinNone
Data premiery20262009
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
Pobór mocy225 W31 WLepsze
Proces technologiczny5 nmLepsze40 nm
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B770 i 210 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B770210
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
8 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B77029 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneArc B77029 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2Arc B770248 FPSSzacowane 74%210154 FPSSzacowane 72%Arc B770174 FPSSzacowane 74%210108 FPSSzacowane 72%Arc B770135 FPSSzacowane 74%21058 FPSSzacowane 66%Arc B77067 FPSSzacowane 74%21021 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077Arc B770160 FPSSzacowane 74%210100 FPSSzacowane 72%Arc B770138 FPSSzacowane 74%21086 FPSSzacowane 72%Arc B77098 FPSSzacowane 74%21042 FPSSzacowane 66%Arc B77045 FPSSzacowane 74%21014 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5Arc B770202 FPSSzacowane 80%210126 FPSSzacowane 78%Arc B770131 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%Arc B770122 FPSSzacowane 74%21052 FPSSzacowane 66%Arc B77099 FPSSzacowane 74%21031 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökArc B77029 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyArc B770131 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%Arc B770109 FPSSzacowane 74%21068 FPSSzacowane 72%Arc B77088 FPSSzacowane 74%21038 FPSSzacowane 66%Arc B77046 FPSSzacowane 74%21014 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B77029 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsArc B77029 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
StarfieldArc B77029 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Average FPSArc B77092 FPS21057 FPSArc B77070 FPS21044 FPSArc B77056 FPS21024 FPSArc B77032 FPS21011 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770210Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100603164%
H2H Compute IndexH2H Index / 100673173%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100683467%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100884369%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008910012%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770210Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100733668%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100713665%
H2H Inference IndexH2H Index / 100683467%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100753865%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100683564%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770210
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770210
ArchitekturaNot publicly specifiedTesla 2.0
Proces technologiczny5 nmLepsze40 nm
Data premiery20262009
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770210
Liczba tranzystorówNot publicly specified260 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified57 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified16
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze589 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770210
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
DługośćVaries by board168 mm
GrubośćVaries by boardSingle-slot
Zalecany zasilaczVaries by board200 W
Złącze zasilania6+8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770210
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board3
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B770 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770210
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Typ pamięciGDDR6DDR3
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
TFLOPS28Lepsze0.039
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B77073
Urządzenie B21057
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B770 or 210?

Arc B770 has the higher overall gaming score, while Arc B770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

210 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

210 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B770 offers more overall performance, while Arc B770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

210 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B770 leads in combined 1440p performance. Arc B770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

210 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

210 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.