H2H

Intel Arc A770 vs Intel Arc A580

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A770 i Arc A580 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A770 wyprzedza Arc A580 o 15% według zbiorczego indeksu Head to Head.+15%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A770 vs Intel Arc A580: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A770 i Arc A580 pokazuje przewagę 15% dla Arc A770 w «wydajność w grach», ale Arc A580 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5548
Efektywność
8191
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A770 to najlepszy wybór ogólny

Arc A770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI5%

Arc A770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY299 zł

Arc A580 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 33–38z 317
Arc A770#35pozycja w rankingu GPU
Arc A580#48pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc A770

118 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A580

100/100 · Cena $179

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A770Arc A580
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
55Lepsze
48
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
46Lepsze
41
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
44Lepsze
39
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
81
91Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
69Lepsze
66
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A770Arc A580
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS19.66Lepsze12.29
Pobór mocy225 W175 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8+8 pin8+8 pin
Cache pamięciL2 16 MBL2 8 MB
UpscalingXeSSXeSS
Taktowanie2100 - 2400 MHzLepsze1700 - 2000 MHz
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1700 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze2000 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Taktowanie pamięci16 GHz16 GHz
Magistrala pamięci256 bit256 bit
Przepustowość pamięci512 GB/s512 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Data premiery20222023
ArchitekturaXe-HPGXe-HPG
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0
Cena premierowa$329$179Lepsze
Jednostki shader / rdzenie4096Lepsze3072
Pobór mocy225 W175 WLepsze
Proces technologiczny6 nm6 nm
Zalecany zasilacz550 W450 WLepsze
Rozmiar rdzenia406 mm²406 mm²
Liczba tranzystorów21700 million21700 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
DługośćVaries by boardVaries by board
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A770 i Arc A580 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A770Arc A580
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
27 FPSSzacowane 66%
25 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
23 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
10 FPSSzacowane 66%
7 FPSSzacowane 61%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A77027 FPSSzacowane 66%Arc A58025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Call of Duty: WarzoneArc A77027 FPSSzacowane 66%Arc A58025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Counter-Strike 2Arc A770228 FPSSzacowane 74%Arc A580209 FPSSzacowane 74%Arc A770160 FPSSzacowane 74%Arc A580147 FPSSzacowane 74%Arc A770125 FPSSzacowane 74%Arc A580114 FPSSzacowane 74%Arc A77062 FPSSzacowane 74%Arc A58044 FPSSzacowane 69%
Cyberpunk 2077Arc A770147 FPSSzacowane 74%Arc A580135 FPSSzacowane 74%Arc A770127 FPSSzacowane 74%Arc A580116 FPSSzacowane 74%Arc A77090 FPSSzacowane 74%Arc A58083 FPSSzacowane 74%Arc A77042 FPSSzacowane 74%Arc A58030 FPSSzacowane 69%
Forza Horizon 5Arc A770186 FPSSzacowane 80%Arc A580170 FPSSzacowane 80%Arc A770120 FPSSzacowane 74%Arc A580110 FPSSzacowane 74%Arc A770112 FPSSzacowane 74%Arc A580103 FPSSzacowane 74%Arc A77091 FPSSzacowane 74%Arc A58065 FPSSzacowane 69%
God of War RagnarökArc A77027 FPSSzacowane 66%Arc A58025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Hogwarts LegacyArc A770120 FPSSzacowane 74%Arc A580110 FPSSzacowane 74%Arc A770101 FPSSzacowane 74%Arc A58092 FPSSzacowane 74%Arc A77081 FPSSzacowane 74%Arc A58074 FPSSzacowane 74%Arc A77042 FPSSzacowane 74%Arc A58030 FPSSzacowane 69%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A77027 FPSSzacowane 66%Arc A58025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Monster Hunter WildsArc A77027 FPSSzacowane 66%Arc A58025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
StarfieldArc A77027 FPSSzacowane 66%Arc A58025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Average FPSArc A77084 FPSArc A58077 FPSArc A77065 FPSArc A58059 FPSArc A77051 FPSArc A58047 FPSArc A77030 FPSArc A58021 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A770Arc A580Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100554814%
H2H Compute IndexH2H Index / 100645417%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100645417%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100886826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100819112%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A770Arc A580Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100705720%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100685619%
H2H Inference IndexH2H Index / 100645417%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100735921%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100655418%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770Arc A580
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770Arc A580
ArchitekturaXe-HPGXe-HPG
Proces technologiczny6 nm6 nm
Data premiery20222023
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770Arc A580
Liczba tranzystorów21700 million21700 million
Rozmiar rdzenia406 mm²406 mm²
Jednostki shader / rdzenie4096Lepsze3072
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1700 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze2000 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770Arc A580
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz550 W450 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770Arc A580
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A770 i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770Arc A580
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bit256 bit
TFLOPS19.66Lepsze12.29
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A77069
Urządzenie BArc A58066
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A770 or Arc A580?

Arc A770 has the higher overall gaming score, while Arc A770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A770 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A770 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A770 offers more overall performance, while Arc A770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc A770 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A770 leads in combined 1440p performance. Arc A770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A580 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A580 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.