H2H

Intel Arc B770 vs GeForce 8600 GT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B770 i 8600 GT według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc B770 wyprzedza 8600 GT o 58% według zbiorczego indeksu Head to Head.+58%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B770 vs GeForce 8600 GT: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B770 i 8600 GT pokazuje przewagę 58% dla Arc B770 w «wydajność w grach», ale 8600 GT może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6038
Efektywność
89100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8813
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B770 to najlepszy wybór ogólny

Arc B770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI18%

Arc B770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1321 zł

8600 GT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 13–18z 317
Arc B770#15pozycja w rankingu GPU
8600 GT#82pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8600 GT

151 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8600 GT

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B7708600 GT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
60Lepsze
38
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
50Lepsze
34
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
47Lepsze
31
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
89
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
73Lepsze
62
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B7708600 GT
Device classDesktopDesktop
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1
TFLOPS28Lepsze0.076
USB Type-CNieNie
OpenGL4.63.3
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.1
Pobór mocy225 W47 WLepsze
Maks. liczba monitorówVaries by board3
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600
Zalecany zasilaczVaries by board200 W
DługośćVaries by board170 mm
GrubośćVaries by boardSingle-slot
ArchitekturaNot publicly specifiedTesla
Liczba tranzystorówNot publicly specified289 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified169 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified32
Cache pamięciNot publicly specifiedL2 0.03 MB
Cena premierowa$79
Typ pamięciGDDR6GDDR3
Taktowanie2100 - 2400 MHzLepsze540 MHz
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze540 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze540 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6512 MB GDDR3Lepsze
Taktowanie pamięci16 GHzLepsze1,4 GHz
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
Przepustowość pamięci512 GB/sLepsze22 GB/s
Złącze zasilania6+8 pinNone
Data premiery20262007
InterfejsPCIe 4x16PCIe 1x16
Pobór mocy225 W47 WLepsze
Proces technologiczny5 nmLepsze80 nm
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B770 i 8600 GT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B7708600 GT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
10 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B77029 FPSSzacowane 66%8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%8600 GT5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneArc B77029 FPSSzacowane 66%8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%8600 GT5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2Arc B770248 FPSSzacowane 74%8600 GT196 FPSSzacowane 72%Arc B770174 FPSSzacowane 74%8600 GT137 FPSSzacowane 72%Arc B770135 FPSSzacowane 74%8600 GT74 FPSSzacowane 66%Arc B77067 FPSSzacowane 74%8600 GT27 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077Arc B770160 FPSSzacowane 74%8600 GT126 FPSSzacowane 72%Arc B770138 FPSSzacowane 74%8600 GT109 FPSSzacowane 72%Arc B77098 FPSSzacowane 74%8600 GT54 FPSSzacowane 66%Arc B77045 FPSSzacowane 74%8600 GT18 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5Arc B770202 FPSSzacowane 80%8600 GT159 FPSSzacowane 78%Arc B770131 FPSSzacowane 74%8600 GT103 FPSSzacowane 72%Arc B770122 FPSSzacowane 74%8600 GT67 FPSSzacowane 66%Arc B77099 FPSSzacowane 74%8600 GT39 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökArc B77029 FPSSzacowane 66%8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%8600 GT5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyArc B770131 FPSSzacowane 74%8600 GT103 FPSSzacowane 72%Arc B770109 FPSSzacowane 74%8600 GT86 FPSSzacowane 72%Arc B77088 FPSSzacowane 74%8600 GT48 FPSSzacowane 66%Arc B77046 FPSSzacowane 74%8600 GT18 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B77029 FPSSzacowane 66%8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%8600 GT5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsArc B77029 FPSSzacowane 66%8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%8600 GT5 FPSSzacowane 55%
StarfieldArc B77029 FPSSzacowane 66%8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc B77025 FPSSzacowane 66%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc B77019 FPSSzacowane 66%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc B77011 FPSSzacowane 66%8600 GT5 FPSSzacowane 55%
Average FPSArc B77092 FPS8600 GT72 FPSArc B77070 FPS8600 GT56 FPSArc B77056 FPS8600 GT30 FPSArc B77032 FPS8600 GT13 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B7708600 GTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100603845%
H2H Compute IndexH2H Index / 100673173%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100683175%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1008813149%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008910012%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B7708600 GTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100732792%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100712887%
H2H Inference IndexH2H Index / 100683175%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 1007524103%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100683078%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B7708600 GT
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B7708600 GT
ArchitekturaNot publicly specifiedTesla
Proces technologiczny5 nmLepsze80 nm
Data premiery20262007
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B7708600 GT
Liczba tranzystorówNot publicly specified289 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified169 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified32
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze540 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze540 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B7708600 GT
InterfejsPCIe 4x16PCIe 1x16
DługośćVaries by board170 mm
GrubośćVaries by boardSingle-slot
Zalecany zasilaczVaries by board200 W
Złącze zasilania6+8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B7708600 GT
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board3
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B770 i 8600 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B7708600 GT
Pamięć wideo16 GB GDDR6512 MB GDDR3Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR3
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
TFLOPS28Lepsze0.076
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B77073
Urządzenie B8600 GT62
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B770 or 8600 GT?

Arc B770 has the higher overall gaming score, while Arc B770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8600 GT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8600 GT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B770 offers more overall performance, while Arc B770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8600 GT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B770 leads in combined 1440p performance. Arc B770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8600 GT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8600 GT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.