H2H

GeForce 8600 GT vs Intel Arc A310

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8600 GT i Arc A310 według specyfikacji oraz istotnych testów.

8600 GT wyprzedza Arc A310 o 15% według zbiorczego indeksu Head to Head.+15%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8600 GT vs Intel Arc A310: kluczowy wniosek

Porównanie 8600 GT i Arc A310 pokazuje przewagę 15% dla 8600 GT w «wydajność w grach», ale Arc A310 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3833
Efektywność
100100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
1360
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8600 GT to najlepszy wybór ogólny

8600 GT prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8600 GT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

8600 GT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY356 zł

8600 GT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 80–85z 317
8600 GT#82pozycja w rankingu GPU
Arc A310poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8600 GT

151 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8600 GT

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8600 GTArc A310
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
38Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
34Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
31Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
62Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8600 GTArc A310
Device classDesktopDesktop
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.0762.688Lepsze
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
Pobór mocy47 WLepsze75 W
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0
Cena premierowa$79Lepsze$169
Jednostki shader / rdzenie32768Lepsze
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Złącze zasilaniaNoneNone
Data premiery20072022
ArchitekturaTeslaXe-HPG
GrubośćSingle-slotSingle-slot
Rozmiar rdzenia169 mm²157 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 0.03 MBL2 4 MB
Taktowanie540 MHz1750 - 2000 MHzLepsze
Taktowanie bazowe540 MHz1750 MHzLepsze
Taktowanie boost540 MHz2000 MHzLepsze
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie pamięci1,4 GHz15,5 GHzLepsze
Magistrala pamięci128 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci22 GB/s124 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x8
Pobór mocy47 WLepsze75 W
Proces technologiczny80 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz200 W200 W
Długość170 mmVaries by board
Liczba tranzystorów289 million7200 millionLepsze
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8600 GT i Arc A310 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8600 GTArc A310
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 64%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 64%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
10 FPSSzacowane 58%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc A3109 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: Warzone8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc A3109 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 28600 GT196 FPSSzacowane 72%Arc A310165 FPSSzacowane 72%8600 GT137 FPSSzacowane 72%Arc A310116 FPSSzacowane 72%8600 GT74 FPSSzacowane 66%Arc A31062 FPSSzacowane 66%8600 GT27 FPSSzacowane 62%Arc A31022 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 20778600 GT126 FPSSzacowane 72%Arc A310106 FPSSzacowane 72%8600 GT109 FPSSzacowane 72%Arc A31092 FPSSzacowane 72%8600 GT54 FPSSzacowane 66%Arc A31045 FPSSzacowane 66%8600 GT18 FPSSzacowane 62%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 58600 GT159 FPSSzacowane 78%Arc A310134 FPSSzacowane 78%8600 GT103 FPSSzacowane 72%Arc A31087 FPSSzacowane 72%8600 GT67 FPSSzacowane 66%Arc A31056 FPSSzacowane 66%8600 GT39 FPSSzacowane 62%Arc A31033 FPSSzacowane 62%
God of War Ragnarök8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc A3109 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts Legacy8600 GT103 FPSSzacowane 72%Arc A31087 FPSSzacowane 72%8600 GT86 FPSSzacowane 72%Arc A31073 FPSSzacowane 72%8600 GT48 FPSSzacowane 66%Arc A31041 FPSSzacowane 66%8600 GT18 FPSSzacowane 62%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 20248600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc A3109 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter Wilds8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc A3109 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Starfield8600 GT23 FPSSzacowane 64%Arc A31020 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%Arc A3109 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Average FPS8600 GT72 FPSArc A31061 FPS8600 GT56 FPSArc A31047 FPS8600 GT30 FPSArc A31026 FPS8600 GT13 FPSArc A31012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GTArc A310Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100383314%
H2H Compute IndexH2H Index / 100314230%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100314128%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001360129%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GTArc A310Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100274550%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100284444%
H2H Inference IndexH2H Index / 100314128%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100244867%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100304131%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTArc A310
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTArc A310
ArchitekturaTeslaXe-HPG
Proces technologiczny80 nm6 nmLepsze
Data premiery20072022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTArc A310
Liczba tranzystorów289 million7200 millionLepsze
Rozmiar rdzenia169 mm²157 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie32768Lepsze
Taktowanie bazowe540 MHz1750 MHzLepsze
Taktowanie boost540 MHz2000 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTArc A310
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x8
Długość170 mmVaries by board
GrubośćSingle-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz200 W200 W
Złącze zasilaniaNoneNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTArc A310
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8600 GT i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTArc A310
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Magistrala pamięci128 bitLepsze64 bit
TFLOPS0.0762.688Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8600 GT62
Urządzenie BArc A31058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8600 GT or Arc A310?

8600 GT has the higher overall gaming score, while 8600 GT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8600 GT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8600 GT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8600 GT offers more overall performance, while 8600 GT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8600 GT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8600 GT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8600 GT leads in combined 1440p performance. 8600 GT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8600 GT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8600 GT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8600 GT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8600 GT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.