H2H

Intel Arc B770 vs GeForce RTX 3050 8 GB

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B770 i RTX 3050 8 GB według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc B770 wyprzedza RTX 3050 8 GB o 36% według zbiorczego indeksu Head to Head.+36%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B770 vs GeForce RTX 3050 8 GB: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B770 i RTX 3050 8 GB pokazuje przewagę 36% dla Arc B770 w «wydajność w grach», ale RTX 3050 8 GB może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6044
Efektywność
89100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B770 to najlepszy wybór ogólny

Arc B770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI12%

Arc B770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY636 zł

RTX 3050 8 GB kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 13–18z 317
Arc B770#15pozycja w rankingu GPU
RTX 3050 8 GB#53pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc B770

90 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce RTX 3050 8 GB

100/100 · Cena $299

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B770RTX 3050 8 GB
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
60Lepsze
44
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
50Lepsze
38
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
47Lepsze
36
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
89
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
73Lepsze
65
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B770RTX 3050 8 GB
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
TFLOPS28Lepsze9.098
USB Type-CNieNie
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 8.6
Pobór mocy225 W130 WLepsze
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
Zalecany zasilaczVaries by board300 W
DługośćVaries by board242 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
ArchitekturaNot publicly specifiedAmpere
Liczba tranzystorówNot publicly specified12000 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified276 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified2560
Cache pamięciNot publicly specifiedL1 128 KB, L2 2 MB
Cena premierowa$299
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Taktowanie2100 - 2400 MHzLepsze1552 - 1777 MHz
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1552 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1777 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Taktowanie pamięci16 GHzLepsze14 GHz
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
Przepustowość pamięci512 GB/sLepsze224 GB/s
Złącze zasilania6+8 pin8 pin
Data premiery20262022
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Pobór mocy225 W130 WLepsze
Proces technologiczny5 nmLepsze8 nm
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B770RTX 3050 8 GB
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
26 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
14 FPSSzacowane 63%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB26 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB22 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB14 FPSSzacowane 63%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB26 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB22 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB14 FPSSzacowane 63%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2Arc B770248 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB215 FPSSzacowane 74%Arc B770174 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB151 FPSSzacowane 74%Arc B770135 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB101 FPSSzacowane 71%Arc B77067 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB29 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 2077Arc B770160 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB139 FPSSzacowane 74%Arc B770138 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB120 FPSSzacowane 74%Arc B77098 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB73 FPSSzacowane 71%Arc B77045 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB20 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 5Arc B770202 FPSSzacowane 80%RTX 3050 8 GB175 FPSSzacowane 80%Arc B770131 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB114 FPSSzacowane 74%Arc B770122 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB91 FPSSzacowane 71%Arc B77099 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB43 FPSSzacowane 63%
God of War RagnarökArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB26 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB22 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB14 FPSSzacowane 63%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyArc B770131 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB114 FPSSzacowane 74%Arc B770109 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB95 FPSSzacowane 74%Arc B77088 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB65 FPSSzacowane 71%Arc B77046 FPSSzacowane 74%RTX 3050 8 GB20 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB26 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB22 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB14 FPSSzacowane 63%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB26 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB22 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB14 FPSSzacowane 63%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB5 FPSSzacowane 55%
StarfieldArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB26 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB22 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB14 FPSSzacowane 63%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 3050 8 GB5 FPSSzacowane 55%
Average FPSArc B77092 FPSRTX 3050 8 GB80 FPSArc B77070 FPSRTX 3050 8 GB61 FPSArc B77056 FPSRTX 3050 8 GB41 FPSArc B77032 FPSRTX 3050 8 GB14 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770RTX 3050 8 GBRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100604431%
H2H Compute IndexH2H Index / 100675029%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100685129%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100886826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008910012%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770RTX 3050 8 GBRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100735528%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100715427%
H2H Inference IndexH2H Index / 100685129%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100755727%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100685129%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3050 8 GB
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 8.6

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3050 8 GB
ArchitekturaNot publicly specifiedAmpere
Proces technologiczny5 nmLepsze8 nm
Data premiery20262022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3050 8 GB
Liczba tranzystorówNot publicly specified12000 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified276 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified2560
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1552 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1777 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3050 8 GB
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
DługośćVaries by board242 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
Zalecany zasilaczVaries by board300 W
Złącze zasilania6+8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3050 8 GB
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B770 i RTX 3050 8 GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 3050 8 GB
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
TFLOPS28Lepsze9.098
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B77073
Urządzenie BRTX 3050 8 GB65
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B770 or RTX 3050 8 GB?

Arc B770 has the higher overall gaming score, while Arc B770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 3050 8 GB is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 3050 8 GB is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B770 offers more overall performance, while Arc B770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 3050 8 GB is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B770 leads in combined 1440p performance. Arc B770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RTX 3050 8 GB is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RTX 3050 8 GB is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.