H2H

GeForce RTX 3080 vs Intel Arc A770

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 3080 i Arc A770 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 3080 wyprzedza Arc A770 o 16% według zbiorczego indeksu Head to Head.+16%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 3080 vs Intel Arc A770: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 3080 i Arc A770 pokazuje przewagę 16% dla RTX 3080 w «wydajność w grach», ale Arc A770 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6455
Efektywność
6781
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
7488
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 3080 to najlepszy wybór ogólny

RTX 3080 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 3080 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI4%

RTX 3080 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY524 zł

Arc A770 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 23–28z 317
RTX 3080#25pozycja w rankingu GPU
Arc A770#35pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 3080

130 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A770

100/100 · Cena $329

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 3080Arc A770
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
64Lepsze
55
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
52Lepsze
46
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
50Lepsze
44
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
67
81Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
72Lepsze
69
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 3080Arc A770
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 2XeSS
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
Vulkan1.41.4
DirectX12.212.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS29.77Lepsze19.66
Pobór mocy320 W225 WLepsze
Typ pamięciGDDR6XGDDR6
Złącze zasilania16 pin8+8 pin
Data premiery20202022
ArchitekturaAmpereXe-HPG
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.6OpenCL 3.0
Cena premierowa$699$329Lepsze
Jednostki shader / rdzenie8704Lepsze4096
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Taktowanie1440 - 1710 MHz2100 - 2400 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1440 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost1710 MHz2400 MHzLepsze
Pamięć wideo10 GB GDDR6X16 GB GDDR6Lepsze
Taktowanie pamięci19 GHzLepsze16 GHz
Magistrala pamięci320 bitLepsze256 bit
Przepustowość pamięci760 GB/sLepsze512 GB/s
Pobór mocy320 W225 WLepsze
Proces technologiczny8 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz700 W550 WLepsze
Długość285 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia628 mm²406 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 5 MBL2 16 MBLepsze
Liczba tranzystorów28300 millionLepsze21700 million
Maks. liczba monitorów44
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 3080 i Arc A770 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 3080Arc A770
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
32 FPSSzacowane 66%
27 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
27 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
20 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 64%
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 308032 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 308027 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 308020 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 308011 FPSSzacowane 64%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRTX 308032 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 308027 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 308020 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 308011 FPSSzacowane 64%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RTX 3080266 FPSSzacowane 74%Arc A770228 FPSSzacowane 74%RTX 3080187 FPSSzacowane 74%Arc A770160 FPSSzacowane 74%RTX 3080145 FPSSzacowane 74%Arc A770125 FPSSzacowane 74%RTX 308067 FPSSzacowane 72%Arc A77062 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RTX 3080172 FPSSzacowane 74%Arc A770147 FPSSzacowane 74%RTX 3080148 FPSSzacowane 74%Arc A770127 FPSSzacowane 74%RTX 3080105 FPSSzacowane 74%Arc A77090 FPSSzacowane 74%RTX 308045 FPSSzacowane 72%Arc A77042 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RTX 3080216 FPSSzacowane 80%Arc A770186 FPSSzacowane 80%RTX 3080140 FPSSzacowane 74%Arc A770120 FPSSzacowane 74%RTX 3080131 FPSSzacowane 74%Arc A770112 FPSSzacowane 74%RTX 308099 FPSSzacowane 72%Arc A77091 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRTX 308032 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 308027 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 308020 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 308011 FPSSzacowane 64%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRTX 3080140 FPSSzacowane 74%Arc A770120 FPSSzacowane 74%RTX 3080117 FPSSzacowane 74%Arc A770101 FPSSzacowane 74%RTX 308094 FPSSzacowane 74%Arc A77081 FPSSzacowane 74%RTX 308046 FPSSzacowane 72%Arc A77042 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 308032 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 308027 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 308020 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 308011 FPSSzacowane 64%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRTX 308032 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 308027 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 308020 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 308011 FPSSzacowane 64%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
StarfieldRTX 308032 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 308027 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 308020 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 308011 FPSSzacowane 64%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Average FPSRTX 308099 FPSArc A77084 FPSRTX 308075 FPSArc A77065 FPSRTX 308060 FPSArc A77051 FPSRTX 308032 FPSArc A77030 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 3080Arc A770Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100645515%
H2H Compute IndexH2H Index / 10065642%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10067645%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100748817%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100678119%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 3080Arc A770Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10069701%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10068680%
H2H Inference IndexH2H Index / 10067645%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10070734%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10067653%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3080Arc A770
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 2XeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.6OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3080Arc A770
ArchitekturaAmpereXe-HPG
Proces technologiczny8 nm6 nmLepsze
Data premiery20202022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3080Arc A770
Liczba tranzystorów28300 millionLepsze21700 million
Rozmiar rdzenia628 mm²406 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie8704Lepsze4096
Taktowanie bazowe1440 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost1710 MHz2400 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3080Arc A770
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Długość285 mmVaries by board
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz700 W550 WLepsze
Złącze zasilania16 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3080Arc A770
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 3080 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3080Arc A770
Pamięć wideo10 GB GDDR6X16 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6XGDDR6
Magistrala pamięci320 bitLepsze256 bit
TFLOPS29.77Lepsze19.66
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 308072
Urządzenie BArc A77069
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 3080 or Arc A770?

RTX 3080 has the higher overall gaming score, while RTX 3080 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 3080 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 3080 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 3080 offers more overall performance, while RTX 3080 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 3080 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 3080 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 3080 leads in combined 1440p performance. RTX 3080 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 3080 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A770 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A770 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 3080 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.