H2H

GeForce RTX 5060 vs Intel Arc A770

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 5060 i Arc A770 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A770 wyprzedza RTX 5060 o 6% według zbiorczego indeksu Head to Head.+6%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 5060 vs Intel Arc A770: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 5060 i Arc A770 pokazuje przewagę 6% dla Arc A770 w «wydajność w grach», ale RTX 5060 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5255
Efektywność
10081
Cena / wydajność
95100
Pojemność pamięci
6888
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A770 to najlepszy wybór ogólny

Arc A770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI1%

Arc A770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY86 zł

Arc A770 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 18–23z 319
RTX 5060#20pozycja w rankingu GPU
Arc A770#36pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc A770

118 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce RTX 5060

95/100 · Cena $299

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 5060Arc A770
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
52
55Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
44
46Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41
44Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
81
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
68
69Lepsze
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 5060Arc A770
ArchitekturaBlackwellXe-HPG
Device classDesktopDesktop
Data premiery20252022
Jednostki shader / rdzenie38404096Lepsze
TFLOPS19.219.66Lepsze
Taktowanie bazowe2280 MHzLepsze2100 MHz
Taktowanie boost2500 MHzLepsze2400 MHz
Taktowanie2280 - 2500 MHzLepsze2100 - 2400 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR716 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR7GDDR6
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci448 GB/s512 GB/sLepsze
Taktowanie pamięci28 GbpsLepsze16 GHz
Pobór mocy145 WLepsze225 W
Pobór mocy145 WLepsze225 W
Zalecany zasilacz550 W550 W
Złącze zasilania8 pin or PCIe Gen 58+8 pin
InterfejsPCIe 5.0 x8PCIe 4x16
DirectX12 Ultimate12.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
API obliczenioweCUDA 12.0, OpenCL 3.0OpenCL 3.0
DisplayPortDisplayPort 2.1bDisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 x 43207680 × 4320
UpscalingDLSS 4XeSS
Cena premierowa$299Lepsze$329
Cache pamięciL2 16 MB
GrubośćDual-slot
Proces technologiczny6 nm
Rozmiar rdzenia406 mm²
Liczba tranzystorów21700 million
DługośćVaries by board
USB Type-CNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 5060 i Arc A770 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 5060Arc A770
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
27 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
23 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 5060Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRTX 5060Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RTX 5060Arc A770228 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A770160 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A770125 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A77062 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RTX 5060Arc A770147 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A770127 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A77090 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A77042 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RTX 5060Arc A770186 FPSSzacowane 80%RTX 5060Arc A770120 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A770112 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A77091 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRTX 5060Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRTX 5060Arc A770120 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A770101 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A77081 FPSSzacowane 74%RTX 5060Arc A77042 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 5060Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRTX 5060Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77010 FPSSzacowane 66%
StarfieldRTX 5060Arc A77027 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77023 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77017 FPSSzacowane 66%RTX 5060Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Average FPSRTX 5060Arc A77084 FPSRTX 5060Arc A77065 FPSRTX 5060Arc A77051 FPSRTX 5060Arc A77030 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 5060Arc A770Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10052556%
H2H Compute IndexH2H Index / 10059648%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100576412%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100688826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001008121%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 5060Arc A770Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100597017%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100596814%
H2H Inference IndexH2H Index / 100576412%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100617318%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100576513%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5060Arc A770
DirectX12 Ultimate12.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 4XeSS
API obliczenioweCUDA 12.0, OpenCL 3.0OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5060Arc A770
ArchitekturaBlackwellXe-HPG
Proces technologiczny6 nm
Data premiery20252022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5060Arc A770
Liczba tranzystorów21700 million
Rozmiar rdzenia406 mm²
Jednostki shader / rdzenie38404096Lepsze
Taktowanie bazowe2280 MHzLepsze2100 MHz
Taktowanie boost2500 MHzLepsze2400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5060Arc A770
InterfejsPCIe 5.0 x8PCIe 4x16
DługośćVaries by board
GrubośćDual-slot
Zalecany zasilacz550 W550 W
Złącze zasilania8 pin or PCIe Gen 58+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5060Arc A770
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1bDisplayPort 2.0
USB Type-CNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 x 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 5060 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5060Arc A770
Pamięć wideo8 GB GDDR716 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR7GDDR6
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
TFLOPS19.219.66Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 506068
Urządzenie BArc A77069
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 5060 or Arc A770?

Arc A770 has the higher overall gaming score, while Arc A770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 5060 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 5060 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A770 offers more overall performance, while RTX 5060 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 5060 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A770 leads in combined 1440p performance. RTX 5060 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RTX 5060 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RTX 5060 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.