H2H

Radeon RX 590 GME vs Titan RTX

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 590 GME i Titan RTX według specyfikacji oraz istotnych testów.

Titan RTX wyprzedza RX 590 GME o 27% według zbiorczego indeksu Head to Head.+27%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 590 GME vs Titan RTX: kluczowy wniosek

Porównanie RX 590 GME i Titan RTX pokazuje przewagę 27% dla Titan RTX w «wydajność w grach», ale RX 590 GME może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4152
Efektywność
7862
Cena / wydajność
10064
Pojemność pamięci
68100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 590 GME to najlepszy wybór ogólny

RX 590 GME prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 590 GME oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI5%

RX 590 GME prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY2545 zł

RX 590 GME kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 152–157z 317
RX 590 GMEpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
Titan RTXpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Titan RTX

141 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 590 GME

100/100 · Cena $229

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 590 GMETitan RTX
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
41
52Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
36
44Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
34
41Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
78Lepsze
62
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
59Lepsze
56
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 590 GMETitan RTX
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.0
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
Maks. liczba monitorów45
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieTak
DirectX12.012.2
Vulkan1.31.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS6.54316.31Lepsze
Pobór mocy175 WLepsze280 W
Typ pamięciGDDR5GDDR6
Złącze zasilania8 pin8+8 pin
Data premiery20202018
ArchitekturaGCN 4.0Turing
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 3.0, CUDA 7.5
Cena premierowa$229Lepsze$2499
Jednostki shader / rdzenie23044608Lepsze
Taktowanie1257 - 1380 MHz1350 - 1770 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1257 MHz1350 MHzLepsze
Taktowanie boost1380 MHz1770 MHzLepsze
Pamięć wideo8 GB GDDR524 GB GDDR6Lepsze
Taktowanie pamięci8 GHz14 GHzLepsze
Magistrala pamięci256 bit384 bitLepsze
Przepustowość pamięci256 GB/s672 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 3x16PCIe 3x16
Pobór mocy175 WLepsze280 W
Proces technologiczny14 nm12 nmLepsze
Zalecany zasilacz450 WLepsze600 W
Długość241 mmLepsze267 mm
Rozmiar rdzenia232 mm²Lepsze754 mm²
Cache pamięciL1 16 KB, L2 2 MBL1 64 KB, L2 6 MB
Liczba tranzystorów5700 million18600 millionLepsze
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 590 GME i Titan RTX w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 590 GMETitan RTX
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 66%
26 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
13 FPSSzacowane 64%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 57%
9 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 590 GME189 FPSSzacowane 74%Titan RTX216 FPSSzacowane 74%RX 590 GME133 FPSSzacowane 74%Titan RTX152 FPSSzacowane 74%RX 590 GME96 FPSSzacowane 72%Titan RTX118 FPSSzacowane 74%RX 590 GME31 FPSSzacowane 65%Titan RTX59 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 590 GME122 FPSSzacowane 74%Titan RTX139 FPSSzacowane 74%RX 590 GME105 FPSSzacowane 74%Titan RTX120 FPSSzacowane 74%RX 590 GME70 FPSSzacowane 72%Titan RTX86 FPSSzacowane 74%RX 590 GME21 FPSSzacowane 65%Titan RTX39 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 590 GME154 FPSSzacowane 80%Titan RTX176 FPSSzacowane 80%RX 590 GME100 FPSSzacowane 74%Titan RTX114 FPSSzacowane 74%RX 590 GME86 FPSSzacowane 72%Titan RTX106 FPSSzacowane 74%RX 590 GME46 FPSSzacowane 65%Titan RTX86 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 590 GME100 FPSSzacowane 74%Titan RTX114 FPSSzacowane 74%RX 590 GME84 FPSSzacowane 74%Titan RTX95 FPSSzacowane 74%RX 590 GME62 FPSSzacowane 72%Titan RTX77 FPSSzacowane 74%RX 590 GME21 FPSSzacowane 65%Titan RTX40 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 590 GME70 FPSTitan RTX80 FPSRX 590 GME54 FPSTitan RTX61 FPSRX 590 GME39 FPSTitan RTX48 FPSRX 590 GME15 FPSTitan RTX28 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 590 GMETitan RTXRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100415224%
H2H Compute IndexH2H Index / 100466026%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100496528%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1006810038%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100786223%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 590 GMETitan RTXRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100537433%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100527131%
H2H Inference IndexH2H Index / 100496528%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100567833%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100496630%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
DirectX12.012.2
Vulkan1.31.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 3.0, CUDA 7.5

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
ArchitekturaGCN 4.0Turing
Proces technologiczny14 nm12 nmLepsze
Data premiery20202018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
Liczba tranzystorów5700 million18600 millionLepsze
Rozmiar rdzenia232 mm²Lepsze754 mm²
Jednostki shader / rdzenie23044608Lepsze
Taktowanie bazowe1257 MHz1350 MHzLepsze
Taktowanie boost1380 MHz1770 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
InterfejsPCIe 3x16PCIe 3x16
Długość241 mmLepsze267 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 WLepsze600 W
Złącze zasilania8 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.0
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieTak
Maks. liczba monitorów45
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 590 GME i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 590 GMETitan RTX
Pamięć wideo8 GB GDDR524 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR5GDDR6
Magistrala pamięci256 bit384 bitLepsze
TFLOPS6.54316.31Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 590 GME59
Urządzenie BTitan RTX56
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 590 GME or Titan RTX?

RX 590 GME has the higher overall gaming score, while RX 590 GME offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Titan RTX is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Titan RTX is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 590 GME offers more overall performance, while RX 590 GME offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Titan RTX is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 590 GME is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 590 GME leads in combined 1440p performance. RX 590 GME can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 590 GME is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 590 GME is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 590 GME is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 590 GME if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.