H2H

Radeon RX 7400 vs Radeon RX 560 4GB

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7400 i RX 560 4GB według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7400 wyprzedza RX 560 4GB o 21% według zbiorczego indeksu Head to Head.+21%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7400 vs Radeon RX 560 4GB: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7400 i RX 560 4GB pokazuje przewagę 21% dla RX 7400 w «wydajność w grach», ale RX 560 4GB może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4033
Efektywność
100100
Cena / wydajność
88100
Pojemność pamięci
6856
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7400 to najlepszy wybór ogólny

RX 7400 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 560 4GB oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI3%

RX 7400 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1010 zł

RX 560 4GB kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 130–135z 317
RX 7400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
RX 560 4GBpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 560 4GB

128 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 560 4GB

100/100 · Cena $179

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7400RX 560 4GB
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
40Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
35Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
33Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
60Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7400RX 560 4GB
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS8Lepsze2.611
Pobór mocy55 WLepsze75 W
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Złącze zasilania1x 6-pin6 pin
Data premiery20252017
ArchitekturaRDNA 3.0Polaris
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 2.2
Cena premierowa$299
Jednostki shader / rdzenie1792Lepsze896
Taktowanie1452 - 2300 MHzLepsze1175 - 1275 MHz
Taktowanie bazowe1452 MHzLepsze1175 MHz
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DługośćVaries by boardVaries by board
Taktowanie boost2300 MHzLepsze1275 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR5
Taktowanie pamięci10,8 GHzLepsze7 GHz
Magistrala pamięci128 bit128 bit
Przepustowość pamięci173 GB/sLepsze112 GB/s
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x8
Pobór mocy55 WLepsze75 W
Proces technologiczny6 nmLepsze14 nm
Zalecany zasilacz200 WVaries by board
Rozmiar rdzenia204 mm²123 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 16 KB, L2 1 MB
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze3000 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7400 i RX 560 4GB w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7400RX 560 4GB
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
12 FPSSzacowane 61%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%RX 74005 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%RX 74005 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RX 7400197 FPSSzacowane 74%RX 560 4GB165 FPSSzacowane 72%RX 7400139 FPSSzacowane 74%RX 560 4GB114 FPSSzacowane 72%RX 740085 FPSSzacowane 69%RX 560 4GB63 FPSSzacowane 66%RX 740027 FPSSzacowane 63%RX 560 4GB22 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RX 7400127 FPSSzacowane 74%RX 560 4GB107 FPSSzacowane 72%RX 7400110 FPSSzacowane 74%RX 560 4GB90 FPSSzacowane 72%RX 740062 FPSSzacowane 69%RX 560 4GB46 FPSSzacowane 66%RX 740018 FPSSzacowane 63%RX 560 4GB15 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RX 7400161 FPSSzacowane 80%RX 560 4GB135 FPSSzacowane 78%RX 7400104 FPSSzacowane 74%RX 560 4GB86 FPSSzacowane 72%RX 740077 FPSSzacowane 69%RX 560 4GB57 FPSSzacowane 66%RX 740040 FPSSzacowane 63%RX 560 4GB32 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%RX 74005 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRX 7400104 FPSSzacowane 74%RX 560 4GB87 FPSSzacowane 72%RX 740087 FPSSzacowane 74%RX 560 4GB72 FPSSzacowane 72%RX 740055 FPSSzacowane 69%RX 560 4GB41 FPSSzacowane 66%RX 740018 FPSSzacowane 63%RX 560 4GB15 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%RX 74005 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%RX 74005 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
StarfieldRX 740023 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%RX 74005 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Average FPSRX 740073 FPSRX 560 4GB61 FPSRX 740056 FPSRX 560 4GB46 FPSRX 740035 FPSRX 560 4GB26 FPSRX 740013 FPSRX 560 4GB11 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7400RX 560 4GBRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100403319%
H2H Compute IndexH2H Index / 100503827%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100483921%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100685619%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7400RX 560 4GBRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100534321%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100514219%
H2H Inference IndexH2H Index / 100483921%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100564522%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100484018%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 560 4GB
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 560 4GB
ArchitekturaRDNA 3.0Polaris
Proces technologiczny6 nmLepsze14 nm
Data premiery20252017
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 560 4GB
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze3000 million
Rozmiar rdzenia204 mm²123 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie1792Lepsze896
Taktowanie bazowe1452 MHzLepsze1175 MHz
Taktowanie boost2300 MHzLepsze1275 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 560 4GB
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x8
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz200 WVaries by board
Złącze zasilania1x 6-pin6 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 560 4GB
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7400 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7400RX 560 4GB
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR5
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Magistrala pamięci128 bit128 bit
TFLOPS8Lepsze2.611
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 740060
Urządzenie BRX 560 4GB58
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7400 or RX 560 4GB?

RX 7400 has the higher overall gaming score, while RX 560 4GB offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7400 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7400 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7400 offers more overall performance, while RX 7400 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7400 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 560 4GB is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7400 leads in combined 1440p performance. RX 7400 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7400 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7400 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.