H2H

Radeon RX 7600 XT vs GeForce 8500 GT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7600 XT i 8500 GT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7600 XT wyprzedza 8500 GT o 32% według zbiorczego indeksu Head to Head.+32%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7600 XT vs GeForce 8500 GT: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7600 XT i 8500 GT pokazuje przewagę 32% dla RX 7600 XT w «wydajność w grach», ale 8500 GT może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5441
Efektywność
95100
Cena / wydajność
79100
Pojemność pamięci
887
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7600 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7600 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8500 GT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI5%

RX 7600 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1936 zł

8500 GT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 44–49z 317
RX 7600 XT#46pozycja w rankingu GPU
8500 GT#62pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8500 GT

157 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8500 GT

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7600 XT8500 GT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
54Lepsze
41
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
45Lepsze
36
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
43Lepsze
34
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
95
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
66Lepsze
63
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7600 XT8500 GT
DisplayPortDisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1a
Taktowanie pamięci18 GHz800 MHzLepsze
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600
USB Type-CNieNie
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS22.57Lepsze0.029
Pobór mocy190 W30 WLepsze
Typ pamięciGDDR6DDR2
Złącze zasilania8 pinNone
Data premiery20242007
ArchitekturaRDNA 3.0Tesla
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 1.1, CUDA 1.1
Cena premierowa$549$79Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze16
Taktowanie1720 - 2755 MHzLepsze459 MHz
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze459 MHz
Taktowanie boost2755 MHzLepsze459 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6256 MB DDR2Lepsze
Magistrala pamięci128 bit128 bit
Przepustowość pamięci288 GB/s12800 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x8PCIe 1x16
Pobór mocy190 W30 WLepsze
Proces technologiczny6 nmLepsze80 nm
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Długość204 mmLepsze229 mm
Rozmiar rdzenia204 mm²127 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL2 0.03 MBLepsze
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze210 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7600 XT i 8500 GT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7600 XT8500 GT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 65%
1080p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 65%
1440p Ultra
18 FPSSzacowane 66%
12 FPSSzacowane 61%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 61%
5 FPSSzacowane 57%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8500 GT23 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8500 GT20 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8500 GT12 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8500 GT5 FPSSzacowane 57%
Call of Duty: WarzoneRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8500 GT23 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8500 GT20 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8500 GT12 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8500 GT5 FPSSzacowane 57%
Counter-Strike 2RX 7600 XT234 FPSSzacowane 74%8500 GT196 FPSSzacowane 73%RX 7600 XT164 FPSSzacowane 74%8500 GT138 FPSSzacowane 73%RX 7600 XT127 FPSSzacowane 74%8500 GT87 FPSSzacowane 69%RX 7600 XT48 FPSSzacowane 69%8500 GT33 FPSSzacowane 65%
Cyberpunk 2077RX 7600 XT151 FPSSzacowane 74%8500 GT127 FPSSzacowane 73%RX 7600 XT130 FPSSzacowane 74%8500 GT109 FPSSzacowane 73%RX 7600 XT92 FPSSzacowane 74%8500 GT63 FPSSzacowane 69%RX 7600 XT32 FPSSzacowane 69%8500 GT22 FPSSzacowane 65%
Forza Horizon 5RX 7600 XT190 FPSSzacowane 80%8500 GT160 FPSSzacowane 79%RX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%8500 GT103 FPSSzacowane 73%RX 7600 XT114 FPSSzacowane 74%8500 GT79 FPSSzacowane 69%RX 7600 XT71 FPSSzacowane 69%8500 GT48 FPSSzacowane 65%
God of War RagnarökRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8500 GT23 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8500 GT20 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8500 GT12 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8500 GT5 FPSSzacowane 57%
Hogwarts LegacyRX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%8500 GT103 FPSSzacowane 73%RX 7600 XT103 FPSSzacowane 74%8500 GT86 FPSSzacowane 73%RX 7600 XT83 FPSSzacowane 74%8500 GT57 FPSSzacowane 69%RX 7600 XT33 FPSSzacowane 69%8500 GT22 FPSSzacowane 65%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8500 GT23 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8500 GT20 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8500 GT12 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8500 GT5 FPSSzacowane 57%
Monster Hunter WildsRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8500 GT23 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8500 GT20 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8500 GT12 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8500 GT5 FPSSzacowane 57%
StarfieldRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8500 GT23 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8500 GT20 FPSSzacowane 65%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8500 GT12 FPSSzacowane 61%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8500 GT5 FPSSzacowane 57%
Average FPSRX 7600 XT87 FPS8500 GT72 FPSRX 7600 XT66 FPS8500 GT56 FPSRX 7600 XT52 FPS8500 GT36 FPSRX 7600 XT23 FPS8500 GT16 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600 XT8500 GTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100544127%
H2H Compute IndexH2H Index / 100653268%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100643169%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100887171%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100951005%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600 XT8500 GTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100692691%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100682786%
H2H Inference IndexH2H Index / 100643169%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 1007322107%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100643169%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8500 GT
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 1.1, CUDA 1.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8500 GT
ArchitekturaRDNA 3.0Tesla
Proces technologiczny6 nmLepsze80 nm
Data premiery20242007
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8500 GT
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze210 million
Rozmiar rdzenia204 mm²127 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze16
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze459 MHz
Taktowanie boost2755 MHzLepsze459 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8500 GT
InterfejsPCIe 4x8PCIe 1x16
Długość204 mmLepsze229 mm
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Złącze zasilania8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8500 GT
HDMIHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7600 XT i 8500 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8500 GT
Pamięć wideo16 GB GDDR6256 MB DDR2Lepsze
Typ pamięciGDDR6DDR2
Magistrala pamięci128 bit128 bit
TFLOPS22.57Lepsze0.029
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7600 XT66
Urządzenie B8500 GT63
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 XT or 8500 GT?

RX 7600 XT has the higher overall gaming score, while 8500 GT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8500 GT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8500 GT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 XT offers more overall performance, while RX 7600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8500 GT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8500 GT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 XT leads in combined 1440p performance. RX 7600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8500 GT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8500 GT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.