H2H

Radeon RX 7600 XT vs GeForce 8800 GS

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7600 XT i 8800 GS według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7600 XT wyprzedza 8800 GS o 26% według zbiorczego indeksu Head to Head.+26%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7600 XT vs GeForce 8800 GS: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7600 XT i 8800 GS pokazuje przewagę 26% dla RX 7600 XT w «wydajność w grach», ale 8800 GS może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5443
Efektywność
95100
Cena / wydajność
79100
Pojemność pamięci
8817
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7600 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7600 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8800 GS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

RX 7600 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1946 zł

8800 GS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 44–49z 317
RX 7600 XT#46pozycja w rankingu GPU
8800 GS#56pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8800 GS

141 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8800 GS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7600 XT8800 GS
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
54Lepsze
43
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
45Lepsze
37
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
43Lepsze
35
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
95
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
66Lepsze
65
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7600 XT8800 GS
DisplayPortDisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1a
Taktowanie pamięci18 GHzLepsze1,9 GHz
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600
USB Type-CNieNie
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS22.57Lepsze0.264
Pobór mocy190 W105 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR3
Złącze zasilania8 pin6 pin
Data premiery20242008
ArchitekturaRDNA 3.0Tesla
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 1.1, CUDA 1.1
Cena premierowa$549$79Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze96
Taktowanie1720 - 2755 MHzLepsze550 MHz
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze550 MHz
Taktowanie boost2755 MHzLepsze550 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6768 MB GDDR3Lepsze
Magistrala pamięci128 bit192 bitLepsze
Przepustowość pamięci288 GB/sLepsze46 GB/s
InterfejsPCIe 4x8PCIe 2x16
Pobór mocy190 W105 WLepsze
Proces technologiczny6 nmLepsze65 nm
Zalecany zasilacz450 W300 WLepsze
Długość204 mmLepsze229 mm
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze324 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL2 0.05 MBLepsze
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze754 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7600 XT i 8800 GS w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7600 XT8800 GS
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
26 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
18 FPSSzacowane 66%
12 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 61%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8800 GS5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8800 GS5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RX 7600 XT234 FPSSzacowane 74%8800 GS216 FPSSzacowane 72%RX 7600 XT164 FPSSzacowane 74%8800 GS152 FPSSzacowane 72%RX 7600 XT127 FPSSzacowane 74%8800 GS85 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT48 FPSSzacowane 69%8800 GS31 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RX 7600 XT151 FPSSzacowane 74%8800 GS140 FPSSzacowane 72%RX 7600 XT130 FPSSzacowane 74%8800 GS120 FPSSzacowane 72%RX 7600 XT92 FPSSzacowane 74%8800 GS62 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT32 FPSSzacowane 69%8800 GS21 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RX 7600 XT190 FPSSzacowane 80%8800 GS176 FPSSzacowane 78%RX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%8800 GS114 FPSSzacowane 72%RX 7600 XT114 FPSSzacowane 74%8800 GS77 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT71 FPSSzacowane 69%8800 GS45 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8800 GS5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%8800 GS114 FPSSzacowane 72%RX 7600 XT103 FPSSzacowane 74%8800 GS95 FPSSzacowane 72%RX 7600 XT83 FPSSzacowane 74%8800 GS55 FPSSzacowane 66%RX 7600 XT33 FPSSzacowane 69%8800 GS21 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8800 GS5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8800 GS5 FPSSzacowane 55%
StarfieldRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%8800 GS5 FPSSzacowane 55%
Average FPSRX 7600 XT87 FPS8800 GS80 FPSRX 7600 XT66 FPS8800 GS61 FPSRX 7600 XT52 FPS8800 GS35 FPSRX 7600 XT23 FPS8800 GS15 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600 XT8800 GSRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100544323%
H2H Compute IndexH2H Index / 100653560%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100643656%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1008817135%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100951005%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7600 XT8800 GSRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100693176%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100683369%
H2H Inference IndexH2H Index / 100643656%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100732986%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100643559%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GS
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 1.1, CUDA 1.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GS
ArchitekturaRDNA 3.0Tesla
Proces technologiczny6 nmLepsze65 nm
Data premiery20242008
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GS
Liczba tranzystorów13300 millionLepsze754 million
Rozmiar rdzenia204 mm²Lepsze324 mm²
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze96
Taktowanie bazowe1720 MHzLepsze550 MHz
Taktowanie boost2755 MHzLepsze550 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GS
InterfejsPCIe 4x8PCIe 2x16
Długość204 mmLepsze229 mm
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz450 W300 WLepsze
Złącze zasilania8 pin6 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GS
HDMIHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7600 XT i 8800 GS na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GS
Pamięć wideo16 GB GDDR6768 MB GDDR3Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR3
Magistrala pamięci128 bit192 bitLepsze
TFLOPS22.57Lepsze0.264
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7600 XT66
Urządzenie B8800 GS65
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 XT or 8800 GS?

RX 7600 XT has the higher overall gaming score, while 8800 GS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 XT offers more overall performance, while RX 7600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8800 GS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 XT leads in combined 1440p performance. RX 7600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.