H2H

Radeon RX 9050 4 GB vs Radeon RX 7600 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 9050 4 GB i RX 7600 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7600 XT wyprzedza RX 9050 4 GB o 26% według zbiorczego indeksu Head to Head.+26%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 9050 4 GB vs Radeon RX 7600 XT: kluczowy wniosek

Porównanie RX 9050 4 GB i RX 7600 XT pokazuje przewagę 26% dla RX 7600 XT w «wydajność w grach», ale RX 9050 4 GB może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Pojemność pamięci
Wydajność
4354
Efektywność
10095
Pojemność pamięci
6088
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7600 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7600 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 7600 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI12%

RX 7600 XT prowadzi w indeksie łącznym

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 50–55z 319
RX 9050 4 GBpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
RX 7600 XT#52pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7600 XT

119 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 7600 XT

79/100 · Cena $549

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 9050 4 GBRX 7600 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
43
54Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37
45Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
35
43Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
95
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
59
66Lepsze
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 9050 4 GBRX 7600 XT
ArchitekturaRDNA 4LepszeRDNA 3.0
Device classDesktopDesktop
Data premiery20262024
TFLOPS10.622.57Lepsze
Jednostki shader / rdzenie10242048Lepsze
Taktowanie bazowe1920 MHzLepsze1720 MHz
Taktowanie boost2600 MHz2755 MHzLepsze
Taktowanie1920 - 2600 MHzLepsze1720 - 2755 MHz
Pamięć wideo4 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci64 bit128 bitLepsze
Przepustowość pamięci144 GB/s288 GB/sLepsze
Taktowanie pamięci18 Gbps18 GHz
Cache pamięci16 MBLepszeL1 128 KB, L2 2 MB
Pobór mocy92 WLepsze190 W
Pobór mocy92 WLepsze190 W
Zalecany zasilacz450 W450 W
Złącze zasilania8 pin8 pin
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Liczba tranzystorów29.7 billionLepsze13300 million
InterfejsPCIe 5.0 x16PCIe 4x8
DirectX12 Ultimate12.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.2
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 2.1
UpscalingFSR 4.1FSR
USB Type-CNieNie
DługośćVaries by board204 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 x 43207680 × 4320
Cena premierowaOEM only - not announced$549
Rozmiar rdzenia204 mm²
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 9050 4 GBRX 7600 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
18 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 61%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 9050 4 GBRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Call of Duty: WarzoneRX 9050 4 GBRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Counter-Strike 2RX 9050 4 GBRX 7600 XT234 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT164 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT127 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT48 FPSSzacowane 69%
Cyberpunk 2077RX 9050 4 GBRX 7600 XT151 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT130 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT92 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT32 FPSSzacowane 69%
Forza Horizon 5RX 9050 4 GBRX 7600 XT190 FPSSzacowane 80%RX 9050 4 GBRX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT114 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT71 FPSSzacowane 69%
God of War RagnarökRX 9050 4 GBRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Hogwarts LegacyRX 9050 4 GBRX 7600 XT123 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT103 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT83 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBRX 7600 XT33 FPSSzacowane 69%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 9050 4 GBRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Monster Hunter WildsRX 9050 4 GBRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
StarfieldRX 9050 4 GBRX 7600 XT28 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT24 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT18 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBRX 7600 XT8 FPSSzacowane 61%
Average FPSRX 9050 4 GBRX 7600 XT87 FPSRX 9050 4 GBRX 7600 XT66 FPSRX 9050 4 GBRX 7600 XT52 FPSRX 9050 4 GBRX 7600 XT23 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9050 4 GBRX 7600 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100435423%
H2H Compute IndexH2H Index / 100526522%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100486429%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100608838%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100100955%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9050 4 GBRX 7600 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100516930%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100506831%
H2H Inference IndexH2H Index / 100486429%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100537332%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100486429%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBRX 7600 XT
DirectX12 Ultimate12.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR 4.1FSR
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBRX 7600 XT
ArchitekturaRDNA 4LepszeRDNA 3.0
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Data premiery20262024
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBRX 7600 XT
Liczba tranzystorów29.7 billionLepsze13300 million
Rozmiar rdzenia204 mm²
Jednostki shader / rdzenie10242048Lepsze
Taktowanie bazowe1920 MHzLepsze1720 MHz
Taktowanie boost2600 MHz2755 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBRX 7600 XT
InterfejsPCIe 5.0 x16PCIe 4x8
DługośćVaries by board204 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
Zalecany zasilacz450 W450 W
Złącze zasilania8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBRX 7600 XT
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 x 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 9050 4 GB i RX 7600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBRX 7600 XT
Pamięć wideo4 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci64 bit128 bitLepsze
TFLOPS10.622.57Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 9050 4 GB59
Urządzenie BRX 7600 XT66
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 9050 4 GB or RX 7600 XT?

RX 7600 XT has the higher overall gaming score, while RX 7600 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7600 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7600 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 XT offers more overall performance, while RX 9050 4 GB offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 9050 4 GB is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 7600 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 XT leads in combined 1440p performance. RX 9050 4 GB can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 9050 4 GB is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 9050 4 GB is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.