H2H

Radeon RX 9050 4 GB vs Intel Arc A770

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 9050 4 GB i Arc A770 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A770 wyprzedza RX 9050 4 GB o 28% według zbiorczego indeksu Head to Head.+28%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 9050 4 GB vs Intel Arc A770: kluczowy wniosek

Porównanie RX 9050 4 GB i Arc A770 pokazuje przewagę 28% dla Arc A770 w «wydajność w grach», ale RX 9050 4 GB może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Pojemność pamięci
Wydajność
4355
Efektywność
10081
Pojemność pamięci
6088
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A770 to najlepszy wybór ogólny

Arc A770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI17%

Arc A770 prowadzi w indeksie łącznym

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 34–39z 319
RX 9050 4 GBpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
Arc A770#36pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc A770

118 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A770

100/100 · Cena $329

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 9050 4 GBArc A770
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
43
55Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37
46Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
35
44Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
81
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
59
69Lepsze
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 9050 4 GBArc A770
ArchitekturaRDNA 4Xe-HPG
Device classDesktopDesktop
Data premiery20262022
TFLOPS10.619.66Lepsze
Jednostki shader / rdzenie10244096Lepsze
Taktowanie bazowe1920 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost2600 MHzLepsze2400 MHz
Taktowanie1920 - 2600 MHz2100 - 2400 MHzLepsze
Pamięć wideo4 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci64 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci144 GB/s512 GB/sLepsze
Taktowanie pamięci18 GbpsLepsze16 GHz
Cache pamięci16 MBLepszeL2 16 MB
Pobór mocy92 WLepsze225 W
Pobór mocy92 WLepsze225 W
Zalecany zasilacz450 WLepsze550 W
Złącze zasilania8 pin8+8 pin
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Liczba tranzystorów29.7 billionLepsze21700 million
InterfejsPCIe 5.0 x16PCIe 4x16
DirectX12 Ultimate12.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 2.0
UpscalingFSR 4.1XeSS
USB Type-CNieNie
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćVaries by boardDual-slot
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 x 43207680 × 4320
Cena premierowaOEM only - not announced$329
Rozmiar rdzenia406 mm²
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 9050 4 GBArc A770
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
27 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
23 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 9050 4 GBArc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77010 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 9050 4 GBArc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77010 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 9050 4 GBArc A770228 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A770160 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A770125 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A77062 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 9050 4 GBArc A770147 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A770127 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A77090 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A77042 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 9050 4 GBArc A770186 FPSSzacowane 80%RX 9050 4 GBArc A770120 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A770112 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A77091 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 9050 4 GBArc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77010 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 9050 4 GBArc A770120 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A770101 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A77081 FPSSzacowane 74%RX 9050 4 GBArc A77042 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 9050 4 GBArc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77010 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 9050 4 GBArc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77010 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 9050 4 GBArc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9050 4 GBArc A77010 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 9050 4 GBArc A77084 FPSRX 9050 4 GBArc A77065 FPSRX 9050 4 GBArc A77051 FPSRX 9050 4 GBArc A77030 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9050 4 GBArc A770Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100435524%
H2H Compute IndexH2H Index / 100526421%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100486429%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100608838%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001008121%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9050 4 GBArc A770Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100517031%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100506831%
H2H Inference IndexH2H Index / 100486429%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100537332%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100486530%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBArc A770
DirectX12 Ultimate12.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR 4.1XeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBArc A770
ArchitekturaRDNA 4Xe-HPG
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Data premiery20262022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBArc A770
Liczba tranzystorów29.7 billionLepsze21700 million
Rozmiar rdzenia406 mm²
Jednostki shader / rdzenie10244096Lepsze
Taktowanie bazowe1920 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost2600 MHzLepsze2400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBArc A770
InterfejsPCIe 5.0 x16PCIe 4x16
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćVaries by boardDual-slot
Zalecany zasilacz450 WLepsze550 W
Złącze zasilania8 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBArc A770
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 x 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 9050 4 GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9050 4 GBArc A770
Pamięć wideo4 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci64 bit256 bitLepsze
TFLOPS10.619.66Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 9050 4 GB59
Urządzenie BArc A77069
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 9050 4 GB or Arc A770?

Arc A770 has the higher overall gaming score, while Arc A770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A770 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A770 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A770 offers more overall performance, while RX 9050 4 GB offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 9050 4 GB is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A770 leads in combined 1440p performance. RX 9050 4 GB can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 9050 4 GB is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 9050 4 GB is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.