H2H

GeForce 8800 Ultra vs GeForce 8800 GTS rev 2

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

8800 Ultra, Head to Head birleşik indeksinde 8800 GTS rev 2 modelinden %10 daha önde.+10%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

GeForce 8800 Ultra vs GeForce 8800 GTS rev 2: ana sonuç

8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 karşılaştırması, 8800 Ultra için «oyun performansı» alanında 10% avantaj gösteriyor; ancak 8800 GTS rev 2 «verimlilik ve özellik seti» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
4339
Verimlilik
8496
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
1713
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

8800 Ultra genel olarak en iyi seçim

8800 Ultra birleşik oyun performansında önde. 8800 Ultra kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI2%

8800 Ultra birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺0

Fiyatlar aynı

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 72–77/ 319
8800 Ultra#75GPU sıralamasındaki konum
8800 GTS rev 2#74GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

GeForce 8800 Ultra

84 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

GeForce 8800 Ultra

100/100 · Fiyat $79

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Category8800 Ultra8800 GTS rev 2
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
43Daha iyi
39
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
37Daha iyi
34
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
35Daha iyi
32
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
84
96Daha iyi
Head to Head puanıGenel katalog puanı
62Daha iyi
61
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specification8800 Ultra8800 GTS rev 2
Device classDesktopDesktop
DirectX10.010.0
OpenGL3.33.3
TFLOPS0.387Daha iyi0.022
Güç tüketimi171 W135 WDaha iyi
Saat hızı612 MHz650 MHzDaha iyi
Bellek türüGDDR3GDDR3
Güç konektörü6+6 pin6 pin
Çıkış tarihi20072007
MimariTeslaTesla
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Compute APIOpenCL 1.0, CUDA 1.0OpenCL 1.1, CUDA 1.1
Çıkış fiyatı$79$79
Shader birimleri / çekirdekler128Daha iyi8
Temel saat hızı612 MHz650 MHzDaha iyi
Boost saat hızı612 MHz650 MHzDaha iyi
Video belleği768 MB GDDR3Daha iyi512 MB GDDR3
Bellek frekansı2,2 GHzDaha iyi1,64 GHz
Bellek veri yolu384 bitDaha iyi256 bit
Bellek bant genişliği106 GB/sDaha iyi52 GB/s
ArayüzPCIe 1x16PCIe 2x16
Güç tüketimi171 W135 WDaha iyi
Üretim süreci90 nm65 nmDaha iyi
Önerilen PSU450 W200 WDaha iyi
Uzunluk270 mm170 mmDaha iyi
Zar boyutu484 mm²86 mm²Daha iyi
Bellek önbelleğiL2 0.1 MBL2 0.02 MB
Transistör sayısı681 millionDaha iyi210 million
Maksimum monitör3Varies by board
Maksimum çözünürlük2560 × 1600Varies by board
USB Type-CHayırHayır
VulkanNot supportedNot supported
DisplayPortBoard dependentBoard dependent
UpscalingNot supportedNot supported
HDMIBoard dependentBoard dependent
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

8800 Ultra8800 GTS rev 2
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSTahmini 64%
23 FPSTahmini 64%
1080p Ultra
22 FPSTahmini 64%
20 FPSTahmini 64%
1440p Ultra
12 FPSTahmini 58%
11 FPSTahmini 58%
4K Ultra
5 FPSTahmini 55%
5 FPSTahmini 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8800 Ultra26 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%8800 Ultra22 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%8800 Ultra12 FPSTahmini 58%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%8800 Ultra5 FPSTahmini 55%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Call of Duty: Warzone8800 Ultra26 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%8800 Ultra22 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%8800 Ultra12 FPSTahmini 58%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%8800 Ultra5 FPSTahmini 55%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Counter-Strike 28800 Ultra217 FPSTahmini 72%8800 GTS rev 2194 FPSTahmini 72%8800 Ultra152 FPSTahmini 72%8800 GTS rev 2137 FPSTahmini 72%8800 Ultra85 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 276 FPSTahmini 66%8800 Ultra32 FPSTahmini 63%8800 GTS rev 229 FPSTahmini 63%
Cyberpunk 20778800 Ultra140 FPSTahmini 72%8800 GTS rev 2125 FPSTahmini 72%8800 Ultra121 FPSTahmini 72%8800 GTS rev 2108 FPSTahmini 72%8800 Ultra62 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 255 FPSTahmini 66%8800 Ultra22 FPSTahmini 63%8800 GTS rev 219 FPSTahmini 63%
Forza Horizon 58800 Ultra176 FPSTahmini 78%8800 GTS rev 2158 FPSTahmini 78%8800 Ultra114 FPSTahmini 72%8800 GTS rev 2102 FPSTahmini 72%8800 Ultra77 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 269 FPSTahmini 66%8800 Ultra47 FPSTahmini 63%8800 GTS rev 242 FPSTahmini 63%
God of War Ragnarök8800 Ultra26 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%8800 Ultra22 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%8800 Ultra12 FPSTahmini 58%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%8800 Ultra5 FPSTahmini 55%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Hogwarts Legacy8800 Ultra114 FPSTahmini 72%8800 GTS rev 2102 FPSTahmini 72%8800 Ultra96 FPSTahmini 72%8800 GTS rev 286 FPSTahmini 72%8800 Ultra55 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 250 FPSTahmini 66%8800 Ultra22 FPSTahmini 63%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 63%
Microsoft Flight Simulator 20248800 Ultra26 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%8800 Ultra22 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%8800 Ultra12 FPSTahmini 58%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%8800 Ultra5 FPSTahmini 55%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Monster Hunter Wilds8800 Ultra26 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%8800 Ultra22 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%8800 Ultra12 FPSTahmini 58%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%8800 Ultra5 FPSTahmini 55%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Starfield8800 Ultra26 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%8800 Ultra22 FPSTahmini 64%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%8800 Ultra12 FPSTahmini 58%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%8800 Ultra5 FPSTahmini 55%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Average FPS8800 Ultra80 FPS8800 GTS rev 272 FPS8800 Ultra62 FPS8800 GTS rev 255 FPS8800 Ultra35 FPS8800 GTS rev 232 FPS8800 Ultra15 FPS8800 GTS rev 214 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeks8800 Ultra8800 GTS rev 2Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 100433910%
H2H Compute IndexH2H Index / 100363212%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100363212%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100171327%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100849613%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeks8800 Ultra8800 GTS rev 2Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100312714%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100332816%
H2H Inference IndexH2H Index / 100363212%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100292419%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100353112%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 Ultra8800 GTS rev 2
DirectX10.010.0
VulkanNot supportedNot supported
OpenGL3.33.3
UpscalingNot supportedNot supported
Compute APIOpenCL 1.0, CUDA 1.0OpenCL 1.1, CUDA 1.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 Ultra8800 GTS rev 2
MimariTeslaTesla
Üretim süreci90 nm65 nmDaha iyi
Çıkış tarihi20072007
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 Ultra8800 GTS rev 2
Transistör sayısı681 millionDaha iyi210 million
Zar boyutu484 mm²86 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler128Daha iyi8
Temel saat hızı612 MHz650 MHzDaha iyi
Boost saat hızı612 MHz650 MHzDaha iyi

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 Ultra8800 GTS rev 2
ArayüzPCIe 1x16PCIe 2x16
Uzunluk270 mm170 mmDaha iyi
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Önerilen PSU450 W200 WDaha iyi
Güç konektörü6+6 pin6 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 Ultra8800 GTS rev 2
HDMIBoard dependentBoard dependent
DisplayPortBoard dependentBoard dependent
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör3Varies by board
Maksimum çözünürlük2560 × 1600Varies by board

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü 8800 Ultra ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8800 Ultra8800 GTS rev 2
Video belleği768 MB GDDR3Daha iyi512 MB GDDR3
Bellek türüGDDR3GDDR3
Bellek veri yolu384 bitDaha iyi256 bit
TFLOPS0.387Daha iyi0.022
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz A8800 Ultra62
Cihaz B8800 GTS rev 261
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8800 Ultra or 8800 GTS rev 2?

8800 Ultra has the higher overall gaming score, while 8800 Ultra offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 Ultra is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 Ultra is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8800 Ultra offers more overall performance, while 8800 Ultra offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 Ultra is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8800 Ultra is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8800 Ultra leads in combined 1440p performance. 8800 Ultra can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8800 Ultra is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 GTS rev 2 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 GTS rev 2 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8800 Ultra if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.