H2H

Intel Arc A380 vs Radeon RX 5700 XT

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

Arc A380 ve RX 5700 XT özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

RX 5700 XT, Head to Head birleşik indeksinde Arc A380 modelinden %25 daha önde.+25%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Intel Arc A380 vs Radeon RX 5700 XT: ana sonuç

Arc A380 ve RX 5700 XT karşılaştırması, RX 5700 XT için «oyun performansı» alanında 25% avantaj gösteriyor; ancak Arc A380 «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
3645
Verimlilik
10067
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
6068
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Cihazlar aynı genel puanı aldı

Arc A380 birleşik oyun performansında önde. Arc A380 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI0%

Performans neredeyse aynı

FİYAT FARKI₺241

Arc A380 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 134–139/ 317
Arc A380TOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
RX 5700 XTTOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Intel Arc A380

92 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Intel Arc A380

100/100 · Fiyat $139

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryArc A380RX 5700 XT
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
36
45Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
32
39Daha iyi
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
30
36Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
100Daha iyi
67
Head to Head puanıGenel katalog puanı
60
60
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationArc A380RX 5700 XT
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSSFSR
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS4.1989.754Daha iyi
Güç tüketimi75 WDaha iyi225 W
Bellek türüGDDR6GDDR6
Güç konektörü6 pin6+8 pin
Çıkış tarihi20222019
MimariXe-HPGRDNA 1.0
KalınlıkDual-slotDual-slot
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 2.1
Çıkış fiyatı$139Daha iyi$299
Shader birimleri / çekirdekler10242560Daha iyi
Saat hızı300 - 2000 MHz1605 - 1755 MHzDaha iyi
Temel saat hızı300 MHz1605 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2000 MHzDaha iyi1755 MHz
Video belleği6 GB GDDR68 GB GDDR6Daha iyi
Bellek frekansı15,5 GHzDaha iyi14 GHz
Bellek veri yolu96 bit256 bitDaha iyi
Bellek bant genişliği186 GB/s448 GB/sDaha iyi
ArayüzPCIe 4x8PCIe 4x16
Güç tüketimi75 WDaha iyi225 W
Üretim süreci6 nmDaha iyi7 nm
Önerilen PSU250 WDaha iyi550 W
Uzunluk222 mmDaha iyi272 mm
Zar boyutu157 mm²Daha iyi251 mm²
Bellek önbelleğiL2 4 MBL2 4 MB
Transistör sayısı7200 million10300 millionDaha iyi
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

Arc A380RX 5700 XT
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
22 FPSTahmini 66%
24 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
19 FPSTahmini 66%
20 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
10 FPSTahmini 59%
15 FPSTahmini 66%
4K Ultra
5 FPSTahmini 55%
6 FPSTahmini 60%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A38022 FPSTahmini 66%RX 5700 XT24 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%RX 5700 XT20 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%RX 5700 XT15 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%RX 5700 XT6 FPSTahmini 60%
Call of Duty: WarzoneArc A38022 FPSTahmini 66%RX 5700 XT24 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%RX 5700 XT20 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%RX 5700 XT15 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%RX 5700 XT6 FPSTahmini 60%
Counter-Strike 2Arc A380188 FPSTahmini 74%RX 5700 XT200 FPSTahmini 74%Arc A380129 FPSTahmini 74%RX 5700 XT140 FPSTahmini 74%Arc A38069 FPSTahmini 67%RX 5700 XT109 FPSTahmini 74%Arc A38023 FPSTahmini 62%RX 5700 XT40 FPSTahmini 68%
Cyberpunk 2077Arc A380121 FPSTahmini 74%RX 5700 XT129 FPSTahmini 74%Arc A380102 FPSTahmini 74%RX 5700 XT111 FPSTahmini 74%Arc A38050 FPSTahmini 67%RX 5700 XT79 FPSTahmini 74%Arc A38015 FPSTahmini 62%RX 5700 XT27 FPSTahmini 68%
Forza Horizon 5Arc A380153 FPSTahmini 80%RX 5700 XT163 FPSTahmini 80%Arc A38097 FPSTahmini 74%RX 5700 XT105 FPSTahmini 74%Arc A38062 FPSTahmini 67%RX 5700 XT98 FPSTahmini 74%Arc A38034 FPSTahmini 62%RX 5700 XT59 FPSTahmini 68%
God of War RagnarökArc A38022 FPSTahmini 66%RX 5700 XT24 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%RX 5700 XT20 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%RX 5700 XT15 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%RX 5700 XT6 FPSTahmini 60%
Hogwarts LegacyArc A38099 FPSTahmini 74%RX 5700 XT105 FPSTahmini 74%Arc A38081 FPSTahmini 74%RX 5700 XT88 FPSTahmini 74%Arc A38045 FPSTahmini 67%RX 5700 XT71 FPSTahmini 74%Arc A38016 FPSTahmini 62%RX 5700 XT28 FPSTahmini 68%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A38022 FPSTahmini 66%RX 5700 XT24 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%RX 5700 XT20 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%RX 5700 XT15 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%RX 5700 XT6 FPSTahmini 60%
Monster Hunter WildsArc A38022 FPSTahmini 66%RX 5700 XT24 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%RX 5700 XT20 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%RX 5700 XT15 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%RX 5700 XT6 FPSTahmini 60%
StarfieldArc A38022 FPSTahmini 66%RX 5700 XT24 FPSTahmini 66%Arc A38019 FPSTahmini 66%RX 5700 XT20 FPSTahmini 66%Arc A38010 FPSTahmini 59%RX 5700 XT15 FPSTahmini 66%Arc A3805 FPSTahmini 55%RX 5700 XT6 FPSTahmini 60%
Average FPSArc A38069 FPSRX 5700 XT74 FPSArc A38052 FPSRX 5700 XT56 FPSArc A38029 FPSRX 5700 XT45 FPSArc A38012 FPSRX 5700 XT19 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A380RX 5700 XTFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100364522%
H2H Compute IndexH2H Index / 100445115%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100435219%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100606813%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001006740%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A380RX 5700 XTFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100475516%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100465416%
H2H Inference IndexH2H Index / 100435219%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100495817%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100435219%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380RX 5700 XT
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 2.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380RX 5700 XT
MimariXe-HPGRDNA 1.0
Üretim süreci6 nmDaha iyi7 nm
Çıkış tarihi20222019
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380RX 5700 XT
Transistör sayısı7200 million10300 millionDaha iyi
Zar boyutu157 mm²Daha iyi251 mm²
Shader birimleri / çekirdekler10242560Daha iyi
Temel saat hızı300 MHz1605 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2000 MHzDaha iyi1755 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380RX 5700 XT
ArayüzPCIe 4x8PCIe 4x16
Uzunluk222 mmDaha iyi272 mm
KalınlıkDual-slotDual-slot
Önerilen PSU250 WDaha iyi550 W
Güç konektörü6 pin6+8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380RX 5700 XT
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü Arc A380 ve RX 5700 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A380RX 5700 XT
Video belleği6 GB GDDR68 GB GDDR6Daha iyi
Bellek türüGDDR6GDDR6
Bellek veri yolu96 bit256 bitDaha iyi
TFLOPS4.1989.754Daha iyi
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AArc A38060
Cihaz BRX 5700 XT60
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A380 or RX 5700 XT?

Arc A380 has the higher overall gaming score, while Arc A380 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A380 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A380 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A380 offers more overall performance, while Arc A380 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc A380 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A380 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A380 leads in combined 1440p performance. Arc A380 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A380 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A380 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A380 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A380 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.