H2H

Intel Arc A750 vs Radeon RX 6750 XT

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

Arc A750 ve RX 6750 XT özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Arc A750, Head to Head birleşik indeksinde RX 6750 XT modelinden %2 daha önde.+2%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Intel Arc A750 vs Radeon RX 6750 XT: ana sonuç

Arc A750 ve RX 6750 XT karşılaştırması, Arc A750 için «oyun performansı» alanında 2% avantaj gösteriyor; ancak RX 6750 XT «verimlilik ve özellik seti» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
5150
Verimlilik
7667
Fiyat / performans
10091
Bellek kapasitesi
6880
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Arc A750 genel olarak en iyi seçim

Arc A750 birleşik oyun performansında önde. Arc A750 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI7%

Arc A750 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺8.682

Arc A750 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 50–55/ 317
Arc A750#52GPU sıralamasındaki konum
RX 6750 XTTOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon RX 6750 XT

130 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Intel Arc A750

100/100 · Fiyat $289

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryArc A750RX 6750 XT
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
51Daha iyi
50
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
43Daha iyi
42
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
41Daha iyi
40
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
76Daha iyi
67
Head to Head puanıGenel katalog puanı
65Daha iyi
61
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationArc A750RX 6750 XT
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
Vulkan1.41.4
KalınlıkDual-slotDual-slot
UzunlukVaries by board267 mm
TFLOPS17.2Daha iyi13.31
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSSFSR
DirectX12.212.2
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 2.1
MimariXe-HPGRDNA 2.0
Bellek türüGDDR6GDDR6
Güç konektörü6+8 pin6+8 pin
Çıkış tarihi20222022
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
OpenGL4.64.6
Güç tüketimi225 WDaha iyi250 W
Çıkış fiyatı$289Daha iyi$549
Shader birimleri / çekirdekler3584Daha iyi2560
Üretim süreci6 nmDaha iyi7 nm
Saat hızı2050 - 2400 MHz2150 - 2600 MHzDaha iyi
Temel saat hızı2050 MHz2150 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2400 MHz2600 MHzDaha iyi
Video belleği8 GB GDDR612 GB GDDR6Daha iyi
Bellek frekansı16 GHz18 GHzDaha iyi
Bellek veri yolu256 bitDaha iyi192 bit
Bellek bant genişliği512 GB/sDaha iyi432 GB/s
ArayüzPCIe 4x16PCIe 4x16
Güç tüketimi225 WDaha iyi250 W
Önerilen PSU550 WDaha iyi600 W
Zar boyutu406 mm²335 mm²Daha iyi
Bellek önbelleğiL2 16 MBDaha iyiL1 128 KB, L2 3 MB
Transistör sayısı21700 millionDaha iyi17200 million
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

Arc A750RX 6750 XT
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSTahmini 66%
25 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
22 FPSTahmini 66%
21 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
17 FPSTahmini 66%
16 FPSTahmini 66%
4K Ultra
8 FPSTahmini 61%
8 FPSTahmini 64%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A75026 FPSTahmini 66%RX 6750 XT25 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 6750 XT21 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 6750 XT16 FPSTahmini 66%Arc A7508 FPSTahmini 61%RX 6750 XT8 FPSTahmini 64%
Call of Duty: WarzoneArc A75026 FPSTahmini 66%RX 6750 XT25 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 6750 XT21 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 6750 XT16 FPSTahmini 66%Arc A7508 FPSTahmini 61%RX 6750 XT8 FPSTahmini 64%
Counter-Strike 2Arc A750221 FPSTahmini 74%RX 6750 XT211 FPSTahmini 74%Arc A750156 FPSTahmini 74%RX 6750 XT149 FPSTahmini 74%Arc A750121 FPSTahmini 74%RX 6750 XT116 FPSTahmini 74%Arc A75047 FPSTahmini 69%RX 6750 XT51 FPSTahmini 72%
Cyberpunk 2077Arc A750143 FPSTahmini 74%RX 6750 XT136 FPSTahmini 74%Arc A750123 FPSTahmini 74%RX 6750 XT118 FPSTahmini 74%Arc A75088 FPSTahmini 74%RX 6750 XT84 FPSTahmini 74%Arc A75032 FPSTahmini 69%RX 6750 XT34 FPSTahmini 72%
Forza Horizon 5Arc A750180 FPSTahmini 80%RX 6750 XT172 FPSTahmini 80%Arc A750117 FPSTahmini 74%RX 6750 XT111 FPSTahmini 74%Arc A750109 FPSTahmini 74%RX 6750 XT104 FPSTahmini 74%Arc A75069 FPSTahmini 69%RX 6750 XT76 FPSTahmini 72%
God of War RagnarökArc A75026 FPSTahmini 66%RX 6750 XT25 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 6750 XT21 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 6750 XT16 FPSTahmini 66%Arc A7508 FPSTahmini 61%RX 6750 XT8 FPSTahmini 64%
Hogwarts LegacyArc A750117 FPSTahmini 74%RX 6750 XT111 FPSTahmini 74%Arc A75098 FPSTahmini 74%RX 6750 XT93 FPSTahmini 74%Arc A75079 FPSTahmini 74%RX 6750 XT75 FPSTahmini 74%Arc A75032 FPSTahmini 69%RX 6750 XT35 FPSTahmini 72%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A75026 FPSTahmini 66%RX 6750 XT25 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 6750 XT21 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 6750 XT16 FPSTahmini 66%Arc A7508 FPSTahmini 61%RX 6750 XT8 FPSTahmini 64%
Monster Hunter WildsArc A75026 FPSTahmini 66%RX 6750 XT25 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 6750 XT21 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 6750 XT16 FPSTahmini 66%Arc A7508 FPSTahmini 61%RX 6750 XT8 FPSTahmini 64%
StarfieldArc A75026 FPSTahmini 66%RX 6750 XT25 FPSTahmini 66%Arc A75022 FPSTahmini 66%RX 6750 XT21 FPSTahmini 66%Arc A75017 FPSTahmini 66%RX 6750 XT16 FPSTahmini 66%Arc A7508 FPSTahmini 61%RX 6750 XT8 FPSTahmini 64%
Average FPSArc A75082 FPSRX 6750 XT78 FPSArc A75063 FPSRX 6750 XT60 FPSArc A75050 FPSRX 6750 XT48 FPSArc A75023 FPSRX 6750 XT24 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A750RX 6750 XTFark
H2H Raster IndexH2H Index / 10051502%
H2H Compute IndexH2H Index / 10058603%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10056584%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100688016%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100766713%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A750RX 6750 XTFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10059637%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10058627%
H2H Inference IndexH2H Index / 10056584%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100606610%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10056595%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750RX 6750 XT
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 2.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750RX 6750 XT
MimariXe-HPGRDNA 2.0
Üretim süreci6 nmDaha iyi7 nm
Çıkış tarihi20222022
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750RX 6750 XT
Transistör sayısı21700 millionDaha iyi17200 million
Zar boyutu406 mm²335 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler3584Daha iyi2560
Temel saat hızı2050 MHz2150 MHzDaha iyi
Boost saat hızı2400 MHz2600 MHzDaha iyi

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750RX 6750 XT
ArayüzPCIe 4x16PCIe 4x16
UzunlukVaries by board267 mm
KalınlıkDual-slotDual-slot
Önerilen PSU550 WDaha iyi600 W
Güç konektörü6+8 pin6+8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750RX 6750 XT
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü Arc A750 ve RX 6750 XT modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A750RX 6750 XT
Video belleği8 GB GDDR612 GB GDDR6Daha iyi
Bellek türüGDDR6GDDR6
Bellek veri yolu256 bitDaha iyi192 bit
TFLOPS17.2Daha iyi13.31
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AArc A75065
Cihaz BRX 6750 XT61
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A750 or RX 6750 XT?

Arc A750 has the higher overall gaming score, while Arc A750 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A750 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A750 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A750 offers more overall performance, while Arc A750 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc A750 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A750 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A750 leads in combined 1440p performance. Arc A750 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A750 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A750 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A750 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A750 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.