H2H

Intel Arc A770 vs GeForce 8800 GTS

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

Arc A770 ve 8800 GTS özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Arc A770, Head to Head birleşik indeksinde 8800 GTS modelinden %34 daha önde.+34%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Intel Arc A770 vs GeForce 8800 GTS: ana sonuç

Arc A770 ve 8800 GTS karşılaştırması, Arc A770 için «oyun performansı» alanında 34% avantaj gösteriyor; ancak 8800 GTS «verimlilik ve özellik seti» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
5541
Verimlilik
8196
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
8815
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Arc A770 genel olarak en iyi seçim

Arc A770 birleşik oyun performansında önde. Arc A770 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI10%

Arc A770 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺9.891

8800 GTS daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 33–38/ 317
Arc A770#35GPU sıralamasındaki konum
8800 GTS#71GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Intel Arc A770

118 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

GeForce 8800 GTS

100/100 · Fiyat $79

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryArc A7708800 GTS
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
55Daha iyi
41
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
46Daha iyi
36
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
44Daha iyi
34
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
81
96Daha iyi
Head to Head puanıGenel katalog puanı
69Daha iyi
63
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationArc A7708800 GTS
DisplayPortDisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS19.66Daha iyi0.16
Güç tüketimi225 W143 WDaha iyi
Bellek türüGDDR6GDDR3
Güç konektörü8+8 pin6 pin
Bellek önbelleğiL2 16 MBL2 0.06 MB
UpscalingXeSS
Saat hızı2100 - 2400 MHzDaha iyi513 MHz
Temel saat hızı2100 MHzDaha iyi513 MHz
Boost saat hızı2400 MHzDaha iyi513 MHz
Video belleği16 GB GDDR6640 MB GDDR3Daha iyi
Bellek frekansı16 GHzDaha iyi1,6 GHz
Bellek veri yolu256 bit320 bitDaha iyi
Bellek bant genişliği512 GB/sDaha iyi64 GB/s
ArayüzPCIe 4x16PCIe 1x16
Çıkış tarihi20222007
MimariXe-HPGTesla
KalınlıkDual-slotMXM Module
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.1
Çıkış fiyatı$329$79Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler4096Daha iyi64
Güç tüketimi225 W143 WDaha iyi
Üretim süreci6 nmDaha iyi90 nm
Önerilen PSU550 WVaries by board
Zar boyutu406 mm²324 mm²Daha iyi
Transistör sayısı21700 millionDaha iyi754 million
Maksimum monitör4Varies by board
Maksimum çözünürlük7680 × 4320Varies by board
UzunlukVaries by boardVaries by board
USB Type-CHayırHayır
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

Arc A7708800 GTS
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
27 FPSTahmini 66%
24 FPSTahmini 64%
1080p Ultra
23 FPSTahmini 66%
21 FPSTahmini 64%
1440p Ultra
17 FPSTahmini 66%
11 FPSTahmini 58%
4K Ultra
10 FPSTahmini 66%
5 FPSTahmini 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A77027 FPSTahmini 66%8800 GTS24 FPSTahmini 64%Arc A77023 FPSTahmini 66%8800 GTS21 FPSTahmini 64%Arc A77017 FPSTahmini 66%8800 GTS11 FPSTahmini 58%Arc A77010 FPSTahmini 66%8800 GTS5 FPSTahmini 55%
Call of Duty: WarzoneArc A77027 FPSTahmini 66%8800 GTS24 FPSTahmini 64%Arc A77023 FPSTahmini 66%8800 GTS21 FPSTahmini 64%Arc A77017 FPSTahmini 66%8800 GTS11 FPSTahmini 58%Arc A77010 FPSTahmini 66%8800 GTS5 FPSTahmini 55%
Counter-Strike 2Arc A770228 FPSTahmini 74%8800 GTS205 FPSTahmini 72%Arc A770160 FPSTahmini 74%8800 GTS144 FPSTahmini 72%Arc A770125 FPSTahmini 74%8800 GTS80 FPSTahmini 66%Arc A77062 FPSTahmini 74%8800 GTS30 FPSTahmini 63%
Cyberpunk 2077Arc A770147 FPSTahmini 74%8800 GTS132 FPSTahmini 72%Arc A770127 FPSTahmini 74%8800 GTS114 FPSTahmini 72%Arc A77090 FPSTahmini 74%8800 GTS58 FPSTahmini 66%Arc A77042 FPSTahmini 74%8800 GTS20 FPSTahmini 63%
Forza Horizon 5Arc A770186 FPSTahmini 80%8800 GTS167 FPSTahmini 78%Arc A770120 FPSTahmini 74%8800 GTS108 FPSTahmini 72%Arc A770112 FPSTahmini 74%8800 GTS72 FPSTahmini 66%Arc A77091 FPSTahmini 74%8800 GTS45 FPSTahmini 63%
God of War RagnarökArc A77027 FPSTahmini 66%8800 GTS24 FPSTahmini 64%Arc A77023 FPSTahmini 66%8800 GTS21 FPSTahmini 64%Arc A77017 FPSTahmini 66%8800 GTS11 FPSTahmini 58%Arc A77010 FPSTahmini 66%8800 GTS5 FPSTahmini 55%
Hogwarts LegacyArc A770120 FPSTahmini 74%8800 GTS108 FPSTahmini 72%Arc A770101 FPSTahmini 74%8800 GTS90 FPSTahmini 72%Arc A77081 FPSTahmini 74%8800 GTS52 FPSTahmini 66%Arc A77042 FPSTahmini 74%8800 GTS21 FPSTahmini 63%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A77027 FPSTahmini 66%8800 GTS24 FPSTahmini 64%Arc A77023 FPSTahmini 66%8800 GTS21 FPSTahmini 64%Arc A77017 FPSTahmini 66%8800 GTS11 FPSTahmini 58%Arc A77010 FPSTahmini 66%8800 GTS5 FPSTahmini 55%
Monster Hunter WildsArc A77027 FPSTahmini 66%8800 GTS24 FPSTahmini 64%Arc A77023 FPSTahmini 66%8800 GTS21 FPSTahmini 64%Arc A77017 FPSTahmini 66%8800 GTS11 FPSTahmini 58%Arc A77010 FPSTahmini 66%8800 GTS5 FPSTahmini 55%
StarfieldArc A77027 FPSTahmini 66%8800 GTS24 FPSTahmini 64%Arc A77023 FPSTahmini 66%8800 GTS21 FPSTahmini 64%Arc A77017 FPSTahmini 66%8800 GTS11 FPSTahmini 58%Arc A77010 FPSTahmini 66%8800 GTS5 FPSTahmini 55%
Average FPSArc A77084 FPS8800 GTS76 FPSArc A77065 FPS8800 GTS58 FPSArc A77051 FPS8800 GTS33 FPSArc A77030 FPS8800 GTS15 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A7708800 GTSFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100554129%
H2H Compute IndexH2H Index / 100643461%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100643461%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1008815142%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100819617%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A7708800 GTSFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100702983%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100683175%
H2H Inference IndexH2H Index / 100643461%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100732792%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100653365%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A7708800 GTS
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingXeSS
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A7708800 GTS
MimariXe-HPGTesla
Üretim süreci6 nmDaha iyi90 nm
Çıkış tarihi20222007
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A7708800 GTS
Transistör sayısı21700 millionDaha iyi754 million
Zar boyutu406 mm²324 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler4096Daha iyi64
Temel saat hızı2100 MHzDaha iyi513 MHz
Boost saat hızı2400 MHzDaha iyi513 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A7708800 GTS
ArayüzPCIe 4x16PCIe 1x16
UzunlukVaries by boardVaries by board
KalınlıkDual-slotMXM Module
Önerilen PSU550 WVaries by board
Güç konektörü8+8 pin6 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A7708800 GTS
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör4Varies by board
Maksimum çözünürlük7680 × 4320Varies by board

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü Arc A770 ve 8800 GTS modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A7708800 GTS
Video belleği16 GB GDDR6640 MB GDDR3Daha iyi
Bellek türüGDDR6GDDR3
Bellek veri yolu256 bit320 bitDaha iyi
TFLOPS19.66Daha iyi0.16
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AArc A77069
Cihaz B8800 GTS63
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A770 or 8800 GTS?

Arc A770 has the higher overall gaming score, while Arc A770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GTS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GTS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A770 offers more overall performance, while Arc A770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GTS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A770 leads in combined 1440p performance. Arc A770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 GTS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 GTS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.