H2H

Intel Arc A770 vs GeForce GTX 1070

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

Arc A770 ve GTX 1070 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

Arc A770, Head to Head birleşik indeksinde GTX 1070 modelinden %34 daha önde.+34%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Intel Arc A770 vs GeForce GTX 1070: ana sonuç

Arc A770 ve GTX 1070 karşılaştırması, Arc A770 için «oyun performansı» alanında 34% avantaj gösteriyor; ancak GTX 1070 «verimlilik ve özellik seti» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
5541
Verimlilik
8191
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
8868
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Arc A770 genel olarak en iyi seçim

Arc A770 birleşik oyun performansında önde. Arc A770 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI11%

Arc A770 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺7.476

GTX 1070 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 33–38/ 317
Arc A770#35GPU sıralamasındaki konum
GTX 1070TOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Intel Arc A770

118 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

GeForce GTX 1070

100/100 · Fiyat $239

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryArc A770GTX 1070
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
55Daha iyi
41
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
46Daha iyi
36
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
44Daha iyi
34
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
81
91Daha iyi
Head to Head puanıGenel katalog puanı
69Daha iyi
62
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationArc A770GTX 1070
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS19.66Daha iyi6.463
Güç tüketimi225 W150 WDaha iyi
Bellek türüGDDR6GDDR5
Güç konektörü8+8 pin8 pin
Bellek önbelleğiL2 16 MBDaha iyiL1 48 KB, L2 2 MB
UpscalingXeSS
Saat hızı2100 - 2400 MHzDaha iyi1506 - 1683 MHz
Temel saat hızı2100 MHzDaha iyi1506 MHz
Boost saat hızı2400 MHzDaha iyi1683 MHz
Video belleği16 GB GDDR6Daha iyi8 GB GDDR5
Bellek frekansı16 GHzDaha iyi8 GHz
Bellek veri yolu256 bit256 bit
Bellek bant genişliği512 GB/sDaha iyi256 GB/s
ArayüzPCIe 4x16PCIe 3x16
Çıkış tarihi20222016
MimariXe-HPGPascal
KalınlıkDual-slotDual-slot
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 6.1
Çıkış fiyatı$329$239Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler4096Daha iyi1920
Güç tüketimi225 W150 WDaha iyi
Üretim süreci6 nmDaha iyi16 nm
Önerilen PSU550 W450 WDaha iyi
Zar boyutu406 mm²314 mm²Daha iyi
Transistör sayısı21700 millionDaha iyi7200 million
Maksimum monitör45
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
UzunlukVaries by board267 mm
USB Type-CHayırHayır
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

Arc A770GTX 1070
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
27 FPSTahmini 66%
23 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
23 FPSTahmini 66%
19 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
17 FPSTahmini 66%
13 FPSTahmini 64%
4K Ultra
10 FPSTahmini 66%
5 FPSTahmini 57%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A77027 FPSTahmini 66%GTX 107023 FPSTahmini 66%Arc A77023 FPSTahmini 66%GTX 107019 FPSTahmini 66%Arc A77017 FPSTahmini 66%GTX 107013 FPSTahmini 64%Arc A77010 FPSTahmini 66%GTX 10705 FPSTahmini 57%
Call of Duty: WarzoneArc A77027 FPSTahmini 66%GTX 107023 FPSTahmini 66%Arc A77023 FPSTahmini 66%GTX 107019 FPSTahmini 66%Arc A77017 FPSTahmini 66%GTX 107013 FPSTahmini 64%Arc A77010 FPSTahmini 66%GTX 10705 FPSTahmini 57%
Counter-Strike 2Arc A770228 FPSTahmini 74%GTX 1070191 FPSTahmini 74%Arc A770160 FPSTahmini 74%GTX 1070135 FPSTahmini 74%Arc A770125 FPSTahmini 74%GTX 107097 FPSTahmini 72%Arc A77062 FPSTahmini 74%GTX 107032 FPSTahmini 65%
Cyberpunk 2077Arc A770147 FPSTahmini 74%GTX 1070124 FPSTahmini 74%Arc A770127 FPSTahmini 74%GTX 1070106 FPSTahmini 74%Arc A77090 FPSTahmini 74%GTX 107070 FPSTahmini 72%Arc A77042 FPSTahmini 74%GTX 107021 FPSTahmini 65%
Forza Horizon 5Arc A770186 FPSTahmini 80%GTX 1070156 FPSTahmini 80%Arc A770120 FPSTahmini 74%GTX 1070101 FPSTahmini 74%Arc A770112 FPSTahmini 74%GTX 107087 FPSTahmini 72%Arc A77091 FPSTahmini 74%GTX 107047 FPSTahmini 65%
God of War RagnarökArc A77027 FPSTahmini 66%GTX 107023 FPSTahmini 66%Arc A77023 FPSTahmini 66%GTX 107019 FPSTahmini 66%Arc A77017 FPSTahmini 66%GTX 107013 FPSTahmini 64%Arc A77010 FPSTahmini 66%GTX 10705 FPSTahmini 57%
Hogwarts LegacyArc A770120 FPSTahmini 74%GTX 1070101 FPSTahmini 74%Arc A770101 FPSTahmini 74%GTX 107084 FPSTahmini 74%Arc A77081 FPSTahmini 74%GTX 107063 FPSTahmini 72%Arc A77042 FPSTahmini 74%GTX 107022 FPSTahmini 65%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A77027 FPSTahmini 66%GTX 107023 FPSTahmini 66%Arc A77023 FPSTahmini 66%GTX 107019 FPSTahmini 66%Arc A77017 FPSTahmini 66%GTX 107013 FPSTahmini 64%Arc A77010 FPSTahmini 66%GTX 10705 FPSTahmini 57%
Monster Hunter WildsArc A77027 FPSTahmini 66%GTX 107023 FPSTahmini 66%Arc A77023 FPSTahmini 66%GTX 107019 FPSTahmini 66%Arc A77017 FPSTahmini 66%GTX 107013 FPSTahmini 64%Arc A77010 FPSTahmini 66%GTX 10705 FPSTahmini 57%
StarfieldArc A77027 FPSTahmini 66%GTX 107023 FPSTahmini 66%Arc A77023 FPSTahmini 66%GTX 107019 FPSTahmini 66%Arc A77017 FPSTahmini 66%GTX 107013 FPSTahmini 64%Arc A77010 FPSTahmini 66%GTX 10705 FPSTahmini 57%
Average FPSArc A77084 FPSGTX 107071 FPSArc A77065 FPSGTX 107054 FPSArc A77051 FPSGTX 107040 FPSArc A77030 FPSGTX 107015 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A770GTX 1070Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 100554129%
H2H Compute IndexH2H Index / 100644731%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100644927%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100886826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100819112%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc A770GTX 1070Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100705328%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100685227%
H2H Inference IndexH2H Index / 100644927%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100735626%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100654928%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A770GTX 1070
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSS
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 6.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A770GTX 1070
MimariXe-HPGPascal
Üretim süreci6 nmDaha iyi16 nm
Çıkış tarihi20222016
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A770GTX 1070
Transistör sayısı21700 millionDaha iyi7200 million
Zar boyutu406 mm²314 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler4096Daha iyi1920
Temel saat hızı2100 MHzDaha iyi1506 MHz
Boost saat hızı2400 MHzDaha iyi1683 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A770GTX 1070
ArayüzPCIe 4x16PCIe 3x16
UzunlukVaries by board267 mm
KalınlıkDual-slotDual-slot
Önerilen PSU550 W450 WDaha iyi
Güç konektörü8+8 pin8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A770GTX 1070
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör45
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü Arc A770 ve GTX 1070 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc A770GTX 1070
Video belleği16 GB GDDR6Daha iyi8 GB GDDR5
Bellek türüGDDR6GDDR5
Bellek veri yolu256 bit256 bit
TFLOPS19.66Daha iyi6.463
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AArc A77069
Cihaz BGTX 107062
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A770 or GTX 1070?

Arc A770 has the higher overall gaming score, while Arc A770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

GTX 1070 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

GTX 1070 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A770 offers more overall performance, while Arc A770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

GTX 1070 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A770 leads in combined 1440p performance. Arc A770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

GTX 1070 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

GTX 1070 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.