H2H

Intel Arc B570 vs Radeon VII

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

Arc B570 ve VII özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

VII, Head to Head birleşik indeksinde Arc B570 modelinden %11 daha önde.+11%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Intel Arc B570 vs Radeon VII: ana sonuç

Arc B570 ve VII karşılaştırması, VII için «oyun performansı» alanında 11% avantaj gösteriyor; ancak Arc B570 «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
4752
Verimlilik
10059
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
7488
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

Arc B570 genel olarak en iyi seçim

Arc B570 birleşik oyun performansında önde. Arc B570 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI6%

Arc B570 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺5.064

VII daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 42–47/ 317
Arc B570#44GPU sıralamasındaki konum
VII#81GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon VII

121 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

Intel Arc B570

100/100 · Fiyat $219

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryArc B570VII
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
47
52Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
40
44Daha iyi
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
38
41Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
100Daha iyi
59
Head to Head puanıGenel katalog puanı
67Daha iyi
63
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationArc B570VII
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSS
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
TFLOPS11.5213.44Daha iyi
Güç tüketimi150 WDaha iyi295 W
Bellek türüGDDR6HBM2
Güç konektörü8 pin8+8 pin
Çıkış tarihi20252019
MimariXe2-HPGGCN 5.1Daha iyi
KalınlıkDual-slotDual-slot
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 2.1
Çıkış fiyatı$219Daha iyi$399
Shader birimleri / çekirdekler23043840Daha iyi
ArayüzPCIe 4x8PCIe 3x16
Saat hızı2500 - 2500 MHzDaha iyi1400 - 1800 MHz
Temel saat hızı2500 MHzDaha iyi1400 MHz
Boost saat hızı2500 MHzDaha iyi1800 MHz
Video belleği10 GB GDDR616 GB HBM2Daha iyi
Bellek frekansı19 GHzDaha iyi2 GHz
Bellek veri yolu160 bit4096 bitDaha iyi
Bellek bant genişliği380 GB/s1024 GB/sDaha iyi
Güç tüketimi150 WDaha iyi295 W
Üretim süreci5 nmDaha iyi7 nm
Önerilen PSU450 WDaha iyi600 W
Uzunluk272 mmDaha iyi280 mm
Zar boyutu272 mm²Daha iyi331 mm²
Bellek önbelleğiL1 250 KB, L2 18 MBL1 16 KB, L2 4 MB
Transistör sayısı19600 millionDaha iyi13230 million
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü Arc B570 ve VII modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

Arc B570VII
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSTahmini 66%
25 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
21 FPSTahmini 66%
22 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
16 FPSTahmini 66%
16 FPSTahmini 66%
4K Ultra
7 FPSTahmini 60%
9 FPSTahmini 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B57025 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%Arc B57021 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%Arc B57016 FPSTahmini 66%VII16 FPSTahmini 66%Arc B5707 FPSTahmini 60%VII9 FPSTahmini 66%
Call of Duty: WarzoneArc B57025 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%Arc B57021 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%Arc B57016 FPSTahmini 66%VII16 FPSTahmini 66%Arc B5707 FPSTahmini 60%VII9 FPSTahmini 66%
Counter-Strike 2Arc B570208 FPSTahmini 74%VII213 FPSTahmini 74%Arc B570146 FPSTahmini 74%VII150 FPSTahmini 74%Arc B570114 FPSTahmini 74%VII117 FPSTahmini 74%Arc B57041 FPSTahmini 68%VII58 FPSTahmini 74%
Cyberpunk 2077Arc B570134 FPSTahmini 74%VII138 FPSTahmini 74%Arc B570116 FPSTahmini 74%VII119 FPSTahmini 74%Arc B57082 FPSTahmini 74%VII85 FPSTahmini 74%Arc B57028 FPSTahmini 68%VII39 FPSTahmini 74%
Forza Horizon 5Arc B570169 FPSTahmini 80%VII174 FPSTahmini 80%Arc B570110 FPSTahmini 74%VII112 FPSTahmini 74%Arc B570102 FPSTahmini 74%VII105 FPSTahmini 74%Arc B57061 FPSTahmini 68%VII85 FPSTahmini 74%
God of War RagnarökArc B57025 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%Arc B57021 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%Arc B57016 FPSTahmini 66%VII16 FPSTahmini 66%Arc B5707 FPSTahmini 60%VII9 FPSTahmini 66%
Hogwarts LegacyArc B570110 FPSTahmini 74%VII112 FPSTahmini 74%Arc B57092 FPSTahmini 74%VII94 FPSTahmini 74%Arc B57074 FPSTahmini 74%VII76 FPSTahmini 74%Arc B57028 FPSTahmini 68%VII40 FPSTahmini 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B57025 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%Arc B57021 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%Arc B57016 FPSTahmini 66%VII16 FPSTahmini 66%Arc B5707 FPSTahmini 60%VII9 FPSTahmini 66%
Monster Hunter WildsArc B57025 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%Arc B57021 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%Arc B57016 FPSTahmini 66%VII16 FPSTahmini 66%Arc B5707 FPSTahmini 60%VII9 FPSTahmini 66%
StarfieldArc B57025 FPSTahmini 66%VII25 FPSTahmini 66%Arc B57021 FPSTahmini 66%VII22 FPSTahmini 66%Arc B57016 FPSTahmini 66%VII16 FPSTahmini 66%Arc B5707 FPSTahmini 60%VII9 FPSTahmini 66%
Average FPSArc B57077 FPSVII79 FPSArc B57059 FPSVII61 FPSArc B57047 FPSVII48 FPSArc B57020 FPSVII28 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc B570VIIFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100475210%
H2H Compute IndexH2H Index / 10057593%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100556212%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100748817%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001005952%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksArc B570VIIFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100596814%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100586613%
H2H Inference IndexH2H Index / 100556212%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100627215%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100556314%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B570VII
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSS
Compute APIOpenCL 3.0OpenCL 2.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B570VII
MimariXe2-HPGGCN 5.1Daha iyi
Üretim süreci5 nmDaha iyi7 nm
Çıkış tarihi20252019
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B570VII
Transistör sayısı19600 millionDaha iyi13230 million
Zar boyutu272 mm²Daha iyi331 mm²
Shader birimleri / çekirdekler23043840Daha iyi
Temel saat hızı2500 MHzDaha iyi1400 MHz
Boost saat hızı2500 MHzDaha iyi1800 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B570VII
ArayüzPCIe 4x8PCIe 3x16
Uzunluk272 mmDaha iyi280 mm
KalınlıkDual-slotDual-slot
Önerilen PSU450 WDaha iyi600 W
Güç konektörü8 pin8+8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B570VII
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör44
Maksimum çözünürlük7680 × 43207680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü Arc B570 ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsArc B570VII
Video belleği10 GB GDDR616 GB HBM2Daha iyi
Bellek türüGDDR6HBM2
Bellek veri yolu160 bit4096 bitDaha iyi
TFLOPS11.5213.44Daha iyi
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AArc B57067
Cihaz BVII63
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B570 or VII?

Arc B570 has the higher overall gaming score, while Arc B570 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc B570 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc B570 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B570 offers more overall performance, while Arc B570 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc B570 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B570 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B570 leads in combined 1440p performance. Arc B570 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B570 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B570 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B570 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B570 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.