H2H

GeForce RTX 4060 vs GeForce 210

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

RTX 4060 ve 210 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

RTX 4060, Head to Head birleşik indeksinde 210 modelinden %48 daha önde.+48%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

GeForce RTX 4060 vs GeForce 210: ana sonuç

RTX 4060 ve 210 karşılaştırması, RTX 4060 için «oyun performansı» alanında 48% avantaj gösteriyor; ancak 210 «verimlilik ve özellik seti» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
4631
Verimlilik
100100
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
6843
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

RTX 4060 genel olarak en iyi seçim

RTX 4060 birleşik oyun performansında önde. RTX 4060 kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI18%

RTX 4060 birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺10.856

210 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 49–54/ 317
RTX 4060#51GPU sıralamasındaki konum
210TOP100 dışındaGPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

GeForce 210

83 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

GeForce 210

100/100 · Fiyat $79

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryRTX 4060210
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
46Daha iyi
31
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
40Daha iyi
29
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
37Daha iyi
26
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
100
100
Head to Head puanıGenel katalog puanı
67Daha iyi
57
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationRTX 4060210
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort
HDMIHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 3
Maksimum monitör43
Maksimum çözünürlük7680 × 43204096 × 2160
USB Type-CHayırHayır
Güç tüketimi115 W31 WDaha iyi
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS15.11Daha iyi0.039
Bellek türüGDDR6DDR3
Güç konektörü8 pinNone
Çıkış tarihi20232009
MimariAda LovelaceTesla 2.0
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Compute APIOpenCL 3.0, CUDA 8.9OpenCL 1.1, CUDA 1.2
Çıkış fiyatı$299$79Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler3072Daha iyi16
Saat hızı1830 - 2460 MHzDaha iyi589 MHz
Temel saat hızı1830 MHzDaha iyi589 MHz
Boost saat hızı2460 MHzDaha iyi589 MHz
Video belleği8 GB GDDR6Daha iyi1 GB DDR3
Bellek frekansı17 GHzDaha iyi1,2 GHz
Bellek veri yolu128 bitDaha iyi64 bit
Bellek bant genişliği272 GB/sDaha iyi10 GB/s
ArayüzPCIe 4x8PCIe 2x16
Güç tüketimi115 W31 WDaha iyi
Üretim süreci5 nmDaha iyi40 nm
Önerilen PSU300 W200 WDaha iyi
Uzunluk240 mm168 mmDaha iyi
Zar boyutu159 mm²57 mm²Daha iyi
Bellek önbelleğiL1 128 KB, L2 24 MBL2 0.03 MBDaha iyi
Transistör sayısı18900 millionDaha iyi260 million
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

RTX 4060210
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSTahmini 66%
18 FPSTahmini 64%
1080p Ultra
22 FPSTahmini 66%
16 FPSTahmini 64%
1440p Ultra
15 FPSTahmini 64%
8 FPSTahmini 58%
4K Ultra
5 FPSTahmini 56%
5 FPSTahmini 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 406026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%RTX 406022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%RTX 406015 FPSTahmini 64%2108 FPSTahmini 58%RTX 40605 FPSTahmini 56%2105 FPSTahmini 55%
Call of Duty: WarzoneRTX 406026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%RTX 406022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%RTX 406015 FPSTahmini 64%2108 FPSTahmini 58%RTX 40605 FPSTahmini 56%2105 FPSTahmini 55%
Counter-Strike 2RTX 4060216 FPSTahmini 74%210154 FPSTahmini 72%RTX 4060152 FPSTahmini 74%210108 FPSTahmini 72%RTX 4060107 FPSTahmini 72%21058 FPSTahmini 66%RTX 406032 FPSTahmini 64%21021 FPSTahmini 62%
Cyberpunk 2077RTX 4060139 FPSTahmini 74%210100 FPSTahmini 72%RTX 4060120 FPSTahmini 74%21086 FPSTahmini 72%RTX 406078 FPSTahmini 72%21042 FPSTahmini 66%RTX 406021 FPSTahmini 64%21014 FPSTahmini 62%
Forza Horizon 5RTX 4060176 FPSTahmini 80%210126 FPSTahmini 78%RTX 4060114 FPSTahmini 74%21081 FPSTahmini 72%RTX 406097 FPSTahmini 72%21052 FPSTahmini 66%RTX 406046 FPSTahmini 64%21031 FPSTahmini 62%
God of War RagnarökRTX 406026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%RTX 406022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%RTX 406015 FPSTahmini 64%2108 FPSTahmini 58%RTX 40605 FPSTahmini 56%2105 FPSTahmini 55%
Hogwarts LegacyRTX 4060114 FPSTahmini 74%21081 FPSTahmini 72%RTX 406095 FPSTahmini 74%21068 FPSTahmini 72%RTX 406070 FPSTahmini 72%21038 FPSTahmini 66%RTX 406022 FPSTahmini 64%21014 FPSTahmini 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 406026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%RTX 406022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%RTX 406015 FPSTahmini 64%2108 FPSTahmini 58%RTX 40605 FPSTahmini 56%2105 FPSTahmini 55%
Monster Hunter WildsRTX 406026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%RTX 406022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%RTX 406015 FPSTahmini 64%2108 FPSTahmini 58%RTX 40605 FPSTahmini 56%2105 FPSTahmini 55%
StarfieldRTX 406026 FPSTahmini 66%21018 FPSTahmini 64%RTX 406022 FPSTahmini 66%21016 FPSTahmini 64%RTX 406015 FPSTahmini 64%2108 FPSTahmini 58%RTX 40605 FPSTahmini 56%2105 FPSTahmini 55%
Average FPSRTX 406080 FPS21057 FPSRTX 406061 FPS21044 FPSRTX 406044 FPS21024 FPSRTX 406015 FPS21011 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRTX 4060210Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 100463139%
H2H Compute IndexH2H Index / 100553156%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100523442%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100684345%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRTX 4060210Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100563643%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100553642%
H2H Inference IndexH2H Index / 100523442%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100583842%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100533541%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRTX 4060210
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingDLSS 3
Compute APIOpenCL 3.0, CUDA 8.9OpenCL 1.1, CUDA 1.2

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRTX 4060210
MimariAda LovelaceTesla 2.0
Üretim süreci5 nmDaha iyi40 nm
Çıkış tarihi20232009
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRTX 4060210
Transistör sayısı18900 millionDaha iyi260 million
Zar boyutu159 mm²57 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler3072Daha iyi16
Temel saat hızı1830 MHzDaha iyi589 MHz
Boost saat hızı2460 MHzDaha iyi589 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRTX 4060210
ArayüzPCIe 4x8PCIe 2x16
Uzunluk240 mm168 mmDaha iyi
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Önerilen PSU300 W200 WDaha iyi
Güç konektörü8 pinNone

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRTX 4060210
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör43
Maksimum çözünürlük7680 × 43204096 × 2160

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü RTX 4060 ve 210 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRTX 4060210
Video belleği8 GB GDDR6Daha iyi1 GB DDR3
Bellek türüGDDR6DDR3
Bellek veri yolu128 bitDaha iyi64 bit
TFLOPS15.11Daha iyi0.039
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz ARTX 406067
Cihaz B21057
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 4060 or 210?

RTX 4060 has the higher overall gaming score, while RTX 4060 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 4060 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 4060 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 4060 offers more overall performance, while RTX 4060 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 4060 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 4060 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 4060 leads in combined 1440p performance. RTX 4060 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 4060 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

210 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

210 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 4060 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.