H2H

Radeon RX 7600 XT vs GeForce 8800 GTX

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

RX 7600 XT ve 8800 GTX özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

RX 7600 XT, Head to Head birleşik indeksinde 8800 GTX modelinden %26 daha önde.+26%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon RX 7600 XT vs GeForce 8800 GTX: ana sonuç

RX 7600 XT ve 8800 GTX karşılaştırması, RX 7600 XT için «oyun performansı» alanında 26% avantaj gösteriyor; ancak 8800 GTX «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
5443
Verimlilik
9592
Fiyat / performans
79100
Bellek kapasitesi
8817
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

RX 7600 XT genel olarak en iyi seçim

RX 7600 XT birleşik oyun performansında önde. 8800 GTX kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI5%

RX 7600 XT birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺25.081

8800 GTX daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 44–49/ 317
RX 7600 XT#46GPU sıralamasındaki konum
8800 GTX#63GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon RX 7600 XT

119 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

GeForce 8800 GTX

100/100 · Fiyat $79

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryRX 7600 XT8800 GTX
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
54Daha iyi
43
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
45Daha iyi
37
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
43Daha iyi
35
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
95Daha iyi
92
Head to Head puanıGenel katalog puanı
66Daha iyi
63
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationRX 7600 XT8800 GTX
DisplayPortDisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1a
Bellek frekansı18 GHzDaha iyi1,8 GHz
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
Maksimum monitör43
Maksimum çözünürlük7680 × 43202560 × 1600
USB Type-CHayırHayır
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS22.57Daha iyi0.346
Güç tüketimi190 W155 WDaha iyi
Bellek türüGDDR6GDDR3
Güç konektörü8 pin6+6 pin
Çıkış tarihi20242006
MimariRDNA 3.0Tesla
KalınlıkDual-slotDual-slot
Compute APIOpenCL 2.2OpenCL 1.0, CUDA 1.0
Çıkış fiyatı$549$79Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler2048Daha iyi128
Saat hızı1720 - 2755 MHzDaha iyi576 MHz
Temel saat hızı1720 MHzDaha iyi576 MHz
Boost saat hızı2755 MHzDaha iyi576 MHz
Video belleği16 GB GDDR6768 MB GDDR3Daha iyi
Bellek veri yolu128 bit384 bitDaha iyi
Bellek bant genişliği288 GB/sDaha iyi86 GB/s
ArayüzPCIe 4x8PCIe 1x16
Güç tüketimi190 W155 WDaha iyi
Üretim süreci6 nmDaha iyi90 nm
Önerilen PSU450 W450 W
Uzunluk204 mmDaha iyi270 mm
Zar boyutu204 mm²Daha iyi484 mm²
Bellek önbelleğiL1 128 KB, L2 2 MBL2 0.1 MBDaha iyi
Transistör sayısı13300 millionDaha iyi681 million
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

RX 7600 XT8800 GTX
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSTahmini 66%
26 FPSTahmini 64%
1080p Ultra
24 FPSTahmini 66%
22 FPSTahmini 64%
1440p Ultra
18 FPSTahmini 66%
12 FPSTahmini 58%
4K Ultra
8 FPSTahmini 61%
5 FPSTahmini 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%8800 GTX26 FPSTahmini 64%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%8800 GTX22 FPSTahmini 64%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%8800 GTX12 FPSTahmini 58%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%8800 GTX5 FPSTahmini 55%
Call of Duty: WarzoneRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%8800 GTX26 FPSTahmini 64%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%8800 GTX22 FPSTahmini 64%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%8800 GTX12 FPSTahmini 58%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%8800 GTX5 FPSTahmini 55%
Counter-Strike 2RX 7600 XT234 FPSTahmini 74%8800 GTX216 FPSTahmini 72%RX 7600 XT164 FPSTahmini 74%8800 GTX152 FPSTahmini 72%RX 7600 XT127 FPSTahmini 74%8800 GTX85 FPSTahmini 66%RX 7600 XT48 FPSTahmini 69%8800 GTX32 FPSTahmini 63%
Cyberpunk 2077RX 7600 XT151 FPSTahmini 74%8800 GTX140 FPSTahmini 72%RX 7600 XT130 FPSTahmini 74%8800 GTX120 FPSTahmini 72%RX 7600 XT92 FPSTahmini 74%8800 GTX62 FPSTahmini 66%RX 7600 XT32 FPSTahmini 69%8800 GTX22 FPSTahmini 63%
Forza Horizon 5RX 7600 XT190 FPSTahmini 80%8800 GTX176 FPSTahmini 78%RX 7600 XT123 FPSTahmini 74%8800 GTX114 FPSTahmini 72%RX 7600 XT114 FPSTahmini 74%8800 GTX77 FPSTahmini 66%RX 7600 XT71 FPSTahmini 69%8800 GTX47 FPSTahmini 63%
God of War RagnarökRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%8800 GTX26 FPSTahmini 64%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%8800 GTX22 FPSTahmini 64%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%8800 GTX12 FPSTahmini 58%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%8800 GTX5 FPSTahmini 55%
Hogwarts LegacyRX 7600 XT123 FPSTahmini 74%8800 GTX114 FPSTahmini 72%RX 7600 XT103 FPSTahmini 74%8800 GTX95 FPSTahmini 72%RX 7600 XT83 FPSTahmini 74%8800 GTX55 FPSTahmini 66%RX 7600 XT33 FPSTahmini 69%8800 GTX22 FPSTahmini 63%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7600 XT28 FPSTahmini 66%8800 GTX26 FPSTahmini 64%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%8800 GTX22 FPSTahmini 64%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%8800 GTX12 FPSTahmini 58%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%8800 GTX5 FPSTahmini 55%
Monster Hunter WildsRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%8800 GTX26 FPSTahmini 64%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%8800 GTX22 FPSTahmini 64%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%8800 GTX12 FPSTahmini 58%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%8800 GTX5 FPSTahmini 55%
StarfieldRX 7600 XT28 FPSTahmini 66%8800 GTX26 FPSTahmini 64%RX 7600 XT24 FPSTahmini 66%8800 GTX22 FPSTahmini 64%RX 7600 XT18 FPSTahmini 66%8800 GTX12 FPSTahmini 58%RX 7600 XT8 FPSTahmini 61%8800 GTX5 FPSTahmini 55%
Average FPSRX 7600 XT87 FPS8800 GTX80 FPSRX 7600 XT66 FPS8800 GTX61 FPSRX 7600 XT52 FPS8800 GTX35 FPSRX 7600 XT23 FPS8800 GTX15 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 7600 XT8800 GTXFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100544323%
H2H Compute IndexH2H Index / 100653657%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100643656%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1008817135%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 10095923%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksRX 7600 XT8800 GTXFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100693176%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100683369%
H2H Inference IndexH2H Index / 100643656%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100732986%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100643559%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GTX
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingFSR
Compute APIOpenCL 2.2OpenCL 1.0, CUDA 1.0

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GTX
MimariRDNA 3.0Tesla
Üretim süreci6 nmDaha iyi90 nm
Çıkış tarihi20242006
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GTX
Transistör sayısı13300 millionDaha iyi681 million
Zar boyutu204 mm²Daha iyi484 mm²
Shader birimleri / çekirdekler2048Daha iyi128
Temel saat hızı1720 MHzDaha iyi576 MHz
Boost saat hızı2755 MHzDaha iyi576 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GTX
ArayüzPCIe 4x8PCIe 1x16
Uzunluk204 mmDaha iyi270 mm
KalınlıkDual-slotDual-slot
Önerilen PSU450 W450 W
Güç konektörü8 pin6+6 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GTX
HDMIHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör43
Maksimum çözünürlük7680 × 43202560 × 1600

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü RX 7600 XT ve 8800 GTX modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsRX 7600 XT8800 GTX
Video belleği16 GB GDDR6768 MB GDDR3Daha iyi
Bellek türüGDDR6GDDR3
Bellek veri yolu128 bit384 bitDaha iyi
TFLOPS22.57Daha iyi0.346
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz ARX 7600 XT66
Cihaz B8800 GTX63
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7600 XT or 8800 GTX?

RX 7600 XT has the higher overall gaming score, while 8800 GTX offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GTX is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GTX is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7600 XT offers more overall performance, while RX 7600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GTX is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8800 GTX is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7600 XT leads in combined 1440p performance. RX 7600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 GTX is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 GTX is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.