H2H

Radeon VII vs GeForce 8800 GTS rev 2

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

VII ve 8800 GTS rev 2 özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

VII, Head to Head birleşik indeksinde 8800 GTS rev 2 modelinden %33 daha önde.+33%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

Radeon VII vs GeForce 8800 GTS rev 2: ana sonuç

VII ve 8800 GTS rev 2 karşılaştırması, VII için «oyun performansı» alanında 33% avantaj gösteriyor; ancak 8800 GTS rev 2 «verimlilik ve özellik seti» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
5239
Verimlilik
5996
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
8813
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

VII genel olarak en iyi seçim

VII birleşik oyun performansında önde. VII kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI3%

VII birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺5.306

8800 GTS rev 2 daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 79–84/ 317
VII#81GPU sıralamasındaki konum
8800 GTS rev 2#85GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

Radeon VII

121 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

GeForce 8800 GTS rev 2

100/100 · Fiyat $79

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

CategoryVII8800 GTS rev 2
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
52Daha iyi
39
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
44Daha iyi
34
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
41Daha iyi
32
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
59
96Daha iyi
Head to Head puanıGenel katalog puanı
63Daha iyi
61
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationVII8800 GTS rev 2
Güç tüketimi295 W135 WDaha iyi
Üretim süreci7 nmDaha iyi65 nm
Önerilen PSU600 W200 WDaha iyi
Uzunluk280 mm170 mmDaha iyi
Zar boyutu331 mm²86 mm²Daha iyi
Bellek önbelleğiL1 16 KB, L2 4 MBL2 0.02 MBDaha iyi
Transistör sayısı13230 millionDaha iyi210 million
Maksimum monitör4Varies by board
Maksimum çözünürlük7680 × 4320Varies by board
USB Type-CHayırHayır
DisplayPortDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
DirectX12.110.0
Vulkan1.3
OpenGL4.63.3
TFLOPS13.44Daha iyi0.022
Güç tüketimi295 W135 WDaha iyi
Bellek türüHBM2GDDR3
Güç konektörü8+8 pin6 pin
Çıkış tarihi20192007
MimariGCN 5.1Tesla
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Upscaling
Compute APIOpenCL 2.1OpenCL 1.1, CUDA 1.1
Çıkış fiyatı$399$79Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler3840Daha iyi8
Saat hızı1400 - 1800 MHzDaha iyi650 MHz
Temel saat hızı1400 MHzDaha iyi650 MHz
Boost saat hızı1800 MHzDaha iyi650 MHz
Video belleği16 GB HBM2512 MB GDDR3Daha iyi
Bellek frekansı2 GHzDaha iyi1,64 GHz
Bellek veri yolu4096 bitDaha iyi256 bit
Bellek bant genişliği1024 GB/sDaha iyi52 GB/s
ArayüzPCIe 3x16PCIe 2x16
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

VII8800 GTS rev 2
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSTahmini 66%
23 FPSTahmini 64%
1080p Ultra
22 FPSTahmini 66%
20 FPSTahmini 64%
1440p Ultra
16 FPSTahmini 66%
11 FPSTahmini 58%
4K Ultra
9 FPSTahmini 66%
5 FPSTahmini 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongVII25 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%VII9 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Call of Duty: WarzoneVII25 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%VII9 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Counter-Strike 2VII213 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 2194 FPSTahmini 72%VII150 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 2137 FPSTahmini 72%VII117 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 276 FPSTahmini 66%VII58 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 229 FPSTahmini 63%
Cyberpunk 2077VII138 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 2125 FPSTahmini 72%VII119 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 2108 FPSTahmini 72%VII85 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 255 FPSTahmini 66%VII39 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 219 FPSTahmini 63%
Forza Horizon 5VII174 FPSTahmini 80%8800 GTS rev 2158 FPSTahmini 78%VII112 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 2102 FPSTahmini 72%VII105 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 269 FPSTahmini 66%VII85 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 242 FPSTahmini 63%
God of War RagnarökVII25 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%VII9 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Hogwarts LegacyVII112 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 2102 FPSTahmini 72%VII94 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 286 FPSTahmini 72%VII76 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 250 FPSTahmini 66%VII40 FPSTahmini 74%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 63%
Microsoft Flight Simulator 2024VII25 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%VII9 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Monster Hunter WildsVII25 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%VII9 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
StarfieldVII25 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 223 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 220 FPSTahmini 64%VII16 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 211 FPSTahmini 58%VII9 FPSTahmini 66%8800 GTS rev 25 FPSTahmini 55%
Average FPSVII79 FPS8800 GTS rev 272 FPSVII61 FPS8800 GTS rev 255 FPSVII48 FPS8800 GTS rev 232 FPSVII28 FPS8800 GTS rev 214 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksVII8800 GTS rev 2Fark
H2H Raster IndexH2H Index / 100523929%
H2H Compute IndexH2H Index / 100593259%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100623264%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1008813149%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100599648%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeksVII8800 GTS rev 2Fark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100682786%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100662881%
H2H Inference IndexH2H Index / 100623264%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 1007224100%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100633168%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVII8800 GTS rev 2
DirectX12.110.0
Vulkan1.3
OpenGL4.63.3
Upscaling
Compute APIOpenCL 2.1OpenCL 1.1, CUDA 1.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVII8800 GTS rev 2
MimariGCN 5.1Tesla
Üretim süreci7 nmDaha iyi65 nm
Çıkış tarihi20192007
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVII8800 GTS rev 2
Transistör sayısı13230 millionDaha iyi210 million
Zar boyutu331 mm²86 mm²Daha iyi
Shader birimleri / çekirdekler3840Daha iyi8
Temel saat hızı1400 MHzDaha iyi650 MHz
Boost saat hızı1800 MHzDaha iyi650 MHz

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVII8800 GTS rev 2
ArayüzPCIe 3x16PCIe 2x16
Uzunluk280 mm170 mmDaha iyi
KalınlıkDual-slotSingle-slot
Önerilen PSU600 W200 WDaha iyi
Güç konektörü8+8 pin6 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVII8800 GTS rev 2
HDMIHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör4Varies by board
Maksimum çözünürlük7680 × 4320Varies by board

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü VII ve 8800 GTS rev 2 modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

SpecificationsVII8800 GTS rev 2
Video belleği16 GB HBM2512 MB GDDR3Daha iyi
Bellek türüHBM2GDDR3
Bellek veri yolu4096 bitDaha iyi256 bit
TFLOPS13.44Daha iyi0.022
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz AVII63
Cihaz B8800 GTS rev 261
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: VII or 8800 GTS rev 2?

VII has the higher overall gaming score, while VII offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GTS rev 2 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GTS rev 2 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

VII offers more overall performance, while VII offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GTS rev 2 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

VII is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

VII leads in combined 1440p performance. VII can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

VII is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 GTS rev 2 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 GTS rev 2 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to VII if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.