H2H

GeForce 8400 GS vs Radeon VII

Özellikler, performans ve benchmarkların tam karşılaştırması

Birleşik performans puanı

8400 GS ve VII özellikler ve ilgili testlere göre karşılaştırıldı.

VII, Head to Head birleşik indeksinde 8400 GS modelinden %24 daha önde.+24%

Puanlar Head to Head ölçeğine göre normalleştirilir. Daha yüksek daha iyidir.
HIZLI KARŞILAŞTIRMA ANALİZİ

GeForce 8400 GS vs Radeon VII: ana sonuç

8400 GS ve VII karşılaştırması, VII için «oyun performansı» alanında 24% avantaj gösteriyor; ancak 8400 GS «fiyatına göre değer» tarafında daha iyi olabilir. Aşağıda farkın FPS, özellik, verimlilik, fiyat veya platformdan gelip gelmediğini kontrol edin.

ÖZET PROFİL

Doğrulanmış metrik radarı

Verisi eksik eksenler gizlenir; her değer sabit ölçek kullanır.

H2H
Performans
Verimlilik
Fiyat / performans
Bellek kapasitesi
Performans
4252
Verimlilik
10059
Fiyat / performans
100100
Bellek kapasitesi
1388
Eksik değerler asla sıfır ya da ortalama ile değiştirilmez.Model: H2H 2026.07 sabit ölçek.
KARŞILAŞTIRMA SONUCU

8400 GS genel olarak en iyi seçim

8400 GS birleşik oyun performansında önde. 8400 GS kare başına daha iyi fiyat sunar; son seçim özelliklere, belleğe ve oyunlara bağlıdır.

PERFORMANS FARKI2%

8400 GS birleşik performans indeksinde önde

FİYAT FARKI₺5.306

8400 GS daha ucuz

KATALOG KONUMU

Ekran kartı sıralaması

Tam sıralama →

Sıralama katalog verilerinden otomatik olarak yeniden hesaplanır.

Konumlar 59–64/ 317
8400 GS#61GPU sıralamasındaki konum
VII#81GPU sıralamasındaki konum
KARŞILAŞTIRMA KARARI

Hangisini seçmelisiniz?

Topluluk oyları ve oyun değeri temelinde iki pratik sonuç.

TOPLULUK SEÇİMİ

GeForce 8400 GS

170 beğeni

Head to Head ziyaretçileri şu anda bu modeli daha sık seçiyor.

$/FPSEN İYİ FİYAT / FPS

GeForce 8400 GS

100/100 · Fiyat $79

Seçim fiyat-performans endeksi ve çıkış fiyatına dayanır.

GENEL PUAN

Genel bakış

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

«Özet skor» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Category8400 GSVII
OyunlarDirectX, OpenCL ve Vulkan performansı
42
52Daha iyi
Profesyonel uygulamalar3D modelleme, video düzenleme ve render
37
44Daha iyi
AI ve machine learningMachine learning ve AI yetenekleri
34
41Daha iyi
Enerji verimliliğiFarklı yüklerde güç tüketimi
100Daha iyi
59
Head to Head puanıGenel katalog puanı
64Daha iyi
63
TAM KARŞILAŞTIRMA

Özellikler

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

«Teknik özellikler» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specification8400 GSVII
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4a
DirectX10.012.1
Vulkan1.3
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.02913.44Daha iyi
Güç tüketimi40 WDaha iyi295 W
Çıkış tarihi20072019
MimariTeslaGCN 5.1
Bellek türüDDR2HBM2
Güç konektörüNone8+8 pin
KalınlıkSingle-slotDual-slot
Upscaling
Compute APIOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1
Çıkış fiyatı$79Daha iyi$399
Üretim süreci80 nm7 nmDaha iyi
Saat hızı567 MHz1400 - 1800 MHzDaha iyi
Temel saat hızı567 MHz1400 MHzDaha iyi
Boost saat hızı567 MHz1800 MHzDaha iyi
Video belleği512 MB DDR2Daha iyi16 GB HBM2
Bellek frekansı800 MHzDaha iyi2 GHz
Bellek veri yolu64 bit4096 bitDaha iyi
Bellek bant genişliği6400 GB/sDaha iyi1024 GB/s
ArayüzPCIe 1x16PCIe 3x16
Güç tüketimi40 WDaha iyi295 W
Önerilen PSU200 WDaha iyi600 W
Uzunluk170 mmDaha iyi280 mm
Zar boyutu127 mm²Daha iyi331 mm²
Transistör sayısı210 million13230 millionDaha iyi
Shader birimleri / çekirdekler163840Daha iyi
Bellek önbelleğiL2 0.02 MBDaha iyiL1 16 KB, L2 4 MB
Maksimum monitör34
Maksimum çözünürlük2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CHayırHayır
GAME TEST BENCH

Oyun FPS

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Oyun FPS bölümü 8400 GS ve VII modellerini seçilmiş H2H Lab presetlerinde karşılaştırır. Yararlı sinyal yalnızca ortalama FPS değildir: 1440p ve 4K davranışı, bellek kapasitesi ve veri yolu genişliğinin ağır dokulara etkisi, 1% low kararlılığı ve oyun motorunun raster, ray tracing veya sürücü olgunluğunu tercih edip etmediği de önemlidir.

8400 GSVII
H2H doğrulandıTopluluk doğruladıTahminiÖngörülen
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSTahmini 64%
25 FPSTahmini 66%
1080p Ultra
21 FPSTahmini 64%
22 FPSTahmini 66%
1440p Ultra
12 FPSTahmini 60%
16 FPSTahmini 66%
4K Ultra
5 FPSTahmini 56%
9 FPSTahmini 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8400 GS24 FPSTahmini 64%VII25 FPSTahmini 66%8400 GS21 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8400 GS12 FPSTahmini 60%VII16 FPSTahmini 66%8400 GS5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Call of Duty: Warzone8400 GS24 FPSTahmini 64%VII25 FPSTahmini 66%8400 GS21 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8400 GS12 FPSTahmini 60%VII16 FPSTahmini 66%8400 GS5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Counter-Strike 28400 GS204 FPSTahmini 72%VII213 FPSTahmini 74%8400 GS143 FPSTahmini 72%VII150 FPSTahmini 74%8400 GS88 FPSTahmini 68%VII117 FPSTahmini 74%8400 GS34 FPSTahmini 64%VII58 FPSTahmini 74%
Cyberpunk 20778400 GS132 FPSTahmini 72%VII138 FPSTahmini 74%8400 GS113 FPSTahmini 72%VII119 FPSTahmini 74%8400 GS64 FPSTahmini 68%VII85 FPSTahmini 74%8400 GS23 FPSTahmini 64%VII39 FPSTahmini 74%
Forza Horizon 58400 GS166 FPSTahmini 78%VII174 FPSTahmini 80%8400 GS108 FPSTahmini 72%VII112 FPSTahmini 74%8400 GS79 FPSTahmini 68%VII105 FPSTahmini 74%8400 GS49 FPSTahmini 64%VII85 FPSTahmini 74%
God of War Ragnarök8400 GS24 FPSTahmini 64%VII25 FPSTahmini 66%8400 GS21 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8400 GS12 FPSTahmini 60%VII16 FPSTahmini 66%8400 GS5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Hogwarts Legacy8400 GS108 FPSTahmini 72%VII112 FPSTahmini 74%8400 GS90 FPSTahmini 72%VII94 FPSTahmini 74%8400 GS57 FPSTahmini 68%VII76 FPSTahmini 74%8400 GS23 FPSTahmini 64%VII40 FPSTahmini 74%
Microsoft Flight Simulator 20248400 GS24 FPSTahmini 64%VII25 FPSTahmini 66%8400 GS21 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8400 GS12 FPSTahmini 60%VII16 FPSTahmini 66%8400 GS5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Monster Hunter Wilds8400 GS24 FPSTahmini 64%VII25 FPSTahmini 66%8400 GS21 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8400 GS12 FPSTahmini 60%VII16 FPSTahmini 66%8400 GS5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Starfield8400 GS24 FPSTahmini 64%VII25 FPSTahmini 66%8400 GS21 FPSTahmini 64%VII22 FPSTahmini 66%8400 GS12 FPSTahmini 60%VII16 FPSTahmini 66%8400 GS5 FPSTahmini 56%VII9 FPSTahmini 66%
Average FPS8400 GS75 FPSVII79 FPS8400 GS58 FPSVII61 FPS8400 GS36 FPSVII48 FPS8400 GS16 FPSVII28 FPS
HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H iş yükü indeksleri

Sabit 0–100 ölçekte karşılaştırılabilir iç indeksler.

«Benchmarklar» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeks8400 GSVIIFark
H2H Raster IndexH2H Index / 100425221%
H2H Compute IndexH2H Index / 100345954%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100346258%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001388149%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001005952%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

HEAD TO HEAD · HESAPLANAN İNDEKS

H2H AI iş yükü indeksleri

Mevcut performans ve bellek verilerine dayalı tahmini profiller.

«Detaylı karşılaştırma» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

İndeks8400 GSVIIFark
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100296880%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100306675%
H2H Inference IndexH2H Index / 100346258%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100267294%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100336363%

Normalleştirilmiş katalog verilerinden türetilen H2H indeksleridir; harici benchmark sonucu değildir.

Grafik API’leri, SDK ve upscaling

«Grafik API’leri, SDK ve upscaling» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8400 GSVII
DirectX10.012.1
Vulkan1.3
OpenGL3.34.6
Upscaling
Compute APIOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1

Mimari ve çıkış

«Mimari ve çıkış» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8400 GSVII
MimariTeslaGCN 5.1
Üretim süreci80 nm7 nmDaha iyi
Çıkış tarihi20072019
Device classDesktopDesktop

GPU çekirdekleri, die ve saat hızları

«Çekirdekler ve frekanslar» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8400 GSVII
Transistör sayısı210 million13230 millionDaha iyi
Zar boyutu127 mm²Daha iyi331 mm²
Shader birimleri / çekirdekler163840Daha iyi
Temel saat hızı567 MHz1400 MHzDaha iyi
Boost saat hızı567 MHz1800 MHzDaha iyi

Kart boyutu, güç ve uyumluluk

«Form faktörü ve uyumluluk» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8400 GSVII
ArayüzPCIe 1x16PCIe 3x16
Uzunluk170 mmDaha iyi280 mm
KalınlıkSingle-slotDual-slot
Önerilen PSU200 WDaha iyi600 W
Güç konektörüNone8+8 pin

Görüntü çıkışları ve sınırlar

«Görüntü çıkışları» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8400 GSVII
HDMIHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CHayırHayır
Maksimum monitör34
Maksimum çözünürlük2560 × 16007680 × 4320

Bellek ve hesaplama bant genişliği

«VRAM ve bant genişliği» bölümü 8400 GS ve VII modellerini normalize H2H verileriyle karşılaştırır; özellikleri, testleri ve değer sinyallerini pratik satın alma bağlamına çevirir.

Specifications8400 GSVII
Video belleği512 MB DDR2Daha iyi16 GB HBM2
Bellek türüDDR2HBM2
Bellek veri yolu64 bit4096 bitDaha iyi
TFLOPS0.02913.44Daha iyi
HEAD TO HEAD · KEŞFET

Diğer karşılaştırmalar

6

Reviews and questions

AI AÇIKLAMA · HEAD TO HEAD

Bu karşılaştırmayı açıkla

Yüzdelerin ötesinde: her grafiğin arkasındaki nedenler, ilgili özellikler ve pratik etki.

Cihaz A8400 GS64
Cihaz BVII63
AI neyi açıklayacak

Genel skor, radar, FPS, sentetik testler, özellikler, verimlilik ve değer.

GERÇEK SİSTEMLER

Kullanıcı deneyimleri

Gerçek sistemler, sonuçlar ve topluluk geri bildirimi.

Moderatör tarafından incelendiTopluluğa faydalı🏅Uzman rozetleri
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Karşılaştırma hakkında sık sorulanlar

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8400 GS or VII?

8400 GS has the higher overall gaming score, while 8400 GS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8400 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8400 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8400 GS offers more overall performance, while 8400 GS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8400 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8400 GS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8400 GS leads in combined 1440p performance. 8400 GS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8400 GS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8400 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8400 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8400 GS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.